Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Vybavení bytu vznikalo přímo na místě

Info ikona
Šedesátimetrový byt je stylový, přestože je zařízený nábytkem z řetězců a z laciné překližky

Nábytek z Ikea stačilo přetřít, nebo mu připevnit jiné nábytkové nožky. Designéři tohoto bytu dokazují, že omezený rozpočet nemusí být v ničem limitující.

Terezie Benoni | 29. 10. 2022

Interiér bytu v Petrohradě, který dostali za úkol proměnit architekti ze studia INT2architecture, má obytnou plochu 62 m². Je rozdělený na společné prostory, chodbu, ložnici, koupelnu a balkon. Ve společném prostoru je kuchyň i s místem pro pračku, jídelnu a obývací část. Za posuvnými dveřmi je ukrytá klidná ložnice. Vstupní hala s prostornou šatnou je od obývacího pokoje oddělená stěnou z betonových tvárnic, kteří jsou v horní části propustné a propouští do chodby denní světlo. Použité materiály v tomto interiéru jsou levné a velmi snadno dostupné. Borovicové podlahy z tvrdého dřeva, bílé keramické dlaždice, březová překližka. Na chodbě jsou podlahy z betonu a v celém interiéru byly ponechány odkryté betonové stropy, které byly opatřené lakem.

Galerie: Byt v Petrohradě
Mohlo by se vám líbit

Čarování s překližkou

„Část nábytku a doplňků jsme vyrobili nebo upravili sami na místě: překližkové boxy pod okny, jídelní stůl nebo židle, televizní konzole v obývací části, to všechno jsme řešili až při samotné realizaci,“ popisují autoři projektu. „Díky jednoduchým boxům z překližky vznikly obrovské úložné prostory na knihy, nádobí, oblečení. Zároveň vytváří dekorativní ochránu pro radiátory. Otvory jednak slouží k dokonalé cirkulaci tepla, ale také jako madla.“ Jako noční stolky jsou v ložnici použita ocelová topná kamínka, která mají integrované lampy z měděného potrubí a armatur. Tmavě zelená komoda v ložnici je přebarvená borovicová kuchyňská skříň. Zdobí ji klasická lékařská dóza z tmavého hnědého skla. V bytě najdeme řadu kousků Ikea. Lehce profilované dveře v obývací části jsou laciné dveře z Ikea, na které jsou připevněné další březové překližky, aby vznikl požadovaný profil a jsou nově natřené ve stejném tónu jako okolní stěna. Stůl pod umyvadlem v koupelně je vyroben z rámu stolu na notebook VITSHЁ. Kuchyňskou linku oživily kožené rukojeti s měděnými nýty, rámy na obrazy a stínidla z Ikey byly nově natřené měděnou barvou. Tento byt dokazuje, že omezený rozpočet nemusí bránit originálnímu svěžímu designu.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku