Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Garsoniéra byla důkladně zrenovovaná s omezeným rozpočtem

Info ikona
Garsoniéra byla důkladně zrenovovaná s omezeným rozpočtem

Malá čtyřicetimetrová garsoniéra potřebovala zásadní rekonstrukci. Protože se její majitelé rozhodli prostor pronajímat, chtěli efektní praktický prostor. Na rekonstrukci měli omezený rozpočet, a tak bylo nutné jednotlivé prvky důkladně promýšlet.

Terezie Benoni | 22. 07. 2023

Architekti ze studia INT2architecture pod vedením Alexandera Malinina a Anastasie Shevelevy dostali za úkol malý byt o ploše 40 m². Moskevský byt se majitelé rozhodli dlouhodobě pronajímat. Cílem projektu mělo být za omezený rozpočet interiér důkladně opravit, a především ušetřit na finálním zařízení. Není proto divu, že zde najdeme hodně nábytku, dekorací i jiného vybavení z běžných nábytkový řetězců. Ale díky tomu, že bylo vše vkusně zkombinované, rozhodně to nekřičí na první pohled.

Galerie: Moskevská garsoniéra
Mohlo by se vám líbit

Stylové šetření

Světlá dřevěná podlaha a veliká prosklená stěna vedoucí na balkon, dovolili autorům projektu sáhnout po tmavších tónech. Architekti se rozhodli pro moderní interiér v jednoduché kombinaci dřeva, kovu a betonu. Ten najdeme na stropě, kde byly betonové stropy ponechané v surovém stavu. Odhalené zůstaly i jednotlivé rozvody, které dodávají bytu industriální nádech. Stěny zdobí stěrka v šedomodré barvě, která dokonale ladí s tmavým dřevem. Z tmavě mořených prken je veliký kuchyňský monolit, ve kterém našla místo pračka, myčka i lednice. Nerezový pult využili majitelé pro umístění kávovaru i domácího baru. Majitelé ušetřili především na nábytku. Židle z bazarů, místo klasické skříně jsou v chodbě plechové školní skříňky, kuchyňskou linku tvoří kovové pulty z Ikea, které zpravidla najdeme v profesionálních kuchyních v barech a restauracích, Zajímavým prvkem je kontrast betonu a křišťálové lustru. V útulné koupelně je umyvadlo zapuštěné do stolku od starožitného šicího stroje.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku