Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Zapomeňte na stereotypní design: Tento mini byt v Libni se stal symbolem revoluce bydlení

Zelená štuková omítka, nadsvětlíky rozsvěcující temnotu a minimalistická kuchyně. Tento byt ukazuje, jak může promyšlený design vytvořit prostor, který je nejen stylový, ale také praktický pro každodenní život.

Terezie Benoni | 28. 02. 2024

Přestavba jednopojového třicetimetrového bytu v Libni na netradiční a stylové místo k přespání a relaxaci byla výzvou. Cílem bylo vytvořit prostor, který bude nejen pohodlný, ale i plný neobvyklých a originálních prvků. „Jedním z prvků této rekonstrukce byly nadsvětlíky, které nejen propojují jednotlivé místnosti, ale také zajišťují přirozené osvětlení v celém bytě. Díky nim vzniká útulná a světlá atmosféra, která láká k odpočinku a relaxaci,“ vysvětlují autoři projektu z ateliéru OBLIQO DESIGN. „Minimalistická dispozice bytu se skládá ze tří zón, které se dokonale doplňují. V první zóně najdete koupelnu a zádveří s úložnými prostory. Centrální zóna nabízí kuchyňský kout s barovým sezením. A konečně, ve třetí zóně se nachází obytná a spací část, otevřená rozšířeným průchozím otvorem, nahrazujícím původní standardní dveře. Tento prvek zajišťuje plynulý přechod mezi jednotlivými místnostmi a doplňuje původní velkorysé světlé výšky.“

Galerie: Rajský útěk do města
Mohlo by se vám líbit

I docela malý byt může zářit oduševnělou elegancí, jak dokazuje tato proměna garsonky

Jsou lidé, kteří ze svých zásad neustoupí ani o píď. I Jana měla jasnou představu, že její byt bude jako filmy noir, které má tak ráda. Do garsonky, kterou si před časem pořídila, bylo ovšem zapotřebí vnést trochu něhy. Vždyť i křehká herečka Audrey Hepburn, jež Janu inspiruje, by ve svém domově ocenila špetku ženskosti. Sterilitu interiéru rozbila růžová a měkké textilie.
marianne.cz

Bydlení zůstalo praktické, ale získalo na osobitosti

Klíčovým prvkem interiéru je tmavě zelená štuková omítka, jenž se objevuje v různých aspektech jak na stavebních tak na nábytkových částech interiéru, který vizuálně odděluje a vyznačuje různé části v bytě. Tento zelený aspekt vytváří specifickou atmosféru a spojuje jednotlivé zóny v celek. „Tento byt je skvělým příkladem toho, jak může být bydlení zcela transformováno a zároveň zůstat praktické, pohodlné a plné osobitosti. Díky propojení netradičního přístupu a výrazných prvků jako například osvětlení jsme vytvořili prostor plný vizuálních zážitků, který poskytuje dokonalou kombinaci relaxace a moderního městského stylu,” doplňují architekti.

Autor projektu: MgA. Lenka Juklíčková a MgA. David Navrátil, OBLIQO DESIGN s.r.o., www.obliqo.cz

Soutěž Interiér roku

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceněny výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty a interiérovými designéry. S nejzajímavějšími účastníky vás postupně seznamujeme na našich stránkách. Mediálním partnerem soutěže je Marianne Bydlení. Autoři interiérů realizovaných v roce 2023 se mohou do devátého ročníku soutěže hlásit už nyní, a to až do 28. února 2024. Vítězné interiéry budou oceněny 14. května 2024 v pražském Centru současného umění DOX.

Mohlo by se vám líbit

Neuvěřitelná proměna! Malý byt získal nový rozměr díky geniálním architektům

Zadáním pro architekty od jejich mladého klienta znělo: zvětšit malý prostor, oddělit soukromou a veřejnou část, zařídit místo vhodné pro meditaci. Podařilo se tato přání splnit?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Byt
Prohlédněte si nádherně zrekonstruovaný historický byt, který je plný dřeva a kouzelných detailů

Prohlédněte si nádherně zrekonstruovaný historický byt, který je plný dřeva a kouzelných detailů

Byt
Panelový byt přestavěli v útulný domov se skandinávským nádechem

Panelový byt přestavěli v útulný domov se skandinávským nádechem

Byt
V paneláku si architekt pro svou ženu a dceru zrekonstruoval byt za minimum nákladů a vyčaroval kouzelný domov

V paneláku si architekt pro svou ženu a dceru zrekonstruoval byt za minimum nákladů a vyčaroval kouzelný domov

Byt
Hravý podkrovní byt v budově bývalého kostela

Hravý podkrovní byt v budově bývalého kostela