Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Byt

Neuvěřitelná proměna! Malý byt získal nový rozměr díky geniálním architektům!

Info ikona
Malý byt šikovní arhcitekti přifoukli a září veselými barvami

Zadáním pro architekty od jejich mladého klienta znělo: zvětšit malý prostor, oddělit soukromou a veřejnou část, zařídit místo vhodné pro meditaci. Podařilo se tato přání splnit?

Terezie Benoni | 10. 10. 2023

Nacházíme se v Rostově na Donu, což je město na jihu evropské části Ruské federace, v šestém patře klasického bytového domu. Interiér o rozloze  46 m² dostal za úkol proměnit architekt Sarkis Araqelyan a jeho unnamed studio. „Byt je dobře osvětlený denním světlem, protože všechna okna směřují na jih. Naším klietem je mladý muž z Rostova, který si přál vytvořit prostor, který bude co nejpohodlnější a nejpraktičtější pro různé činnosti. Vzhledem k malé ploše bylo hlavním úkolem při navrhování prostoru správně umístit všechny úložné systémy bez obětování použitelného prostoru,“ popisují autoři projektu. 

Galerie: Pestrobarevný byt
Mohlo by se vám líbit

I na malém prostoru vzniklo místo pro meditaci

„Během procesu návrhu se proto od začátku rozlišovaly dvě hlavní zóny - soukromá a veřejná. Soukromý prostor (ložnice a pracoviště) je oddělen od veřejného prostoru mléčným sklem, které tvoří jakýsi bílý integrální „box“. Veřejný prostor je jediným prostorem pro relaxaci, místo pro návštěvy a práci na dálku,“ vysvětluje Sarkis Araqelyan. Například jídelní stůl lze použít jak k zamýšlenému účelu, tak ke krátké práci na notebooku. Díky velkému počtu pokojových rostlin je zde také ideální místo pro meditaci a čtení knih. „Náš klient se vědomě vzdal televize ve prospěch jiného způsobu trávení času. A samozřejmě není možné nezmínit výběr barevného schématu. Jedná se o jasné akcenty modré a žluté, které se již staly podpisovými barvami našeho studia, což činí prostor ještě zajímavějším.“ 

Info ikona
unnamed studio
Info ikona
unnamed studio
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku