Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Domek z 18. století je splněným snem pro každou romantickou duši milující venkovský styl

Uprostřed staleté zahrady s voňavými květinami a zeleninovými truhlíky stojí hned několik původních dřevostaveb, které se za posledních víc, než dvě stě let změnili jen minimálně. Přesto v interiéru nechybí šikovně zakomponované moderní vychytávky.

Terezie Benoni | 28. 04. 2023

Na jednom pozemku stojí tři klasické červené švédské dřevostavby, z nichž každou obývá jedna rodina. Každá z nich má na starosti kus zahrady s několika terasami orientovanými na jih. My dnes navštívíme jeden z domů, který je dvoupodlažní a interiér je rozdělený na tři ložnice, tři obývací pokoje, dvě koupelny a WC, nově zrekonstruovanou venkovsky laděnou kuchyň. Všechny místnosti se vyznačují dobovými detaily, jako jsou původní restaurované trámy ve stropech, masivní dřevěné podlahy a na míru vyrobený nábytek. Nechybí ani plně funkční krby v každé druhé místnosti. Majitelé si toto malé sdružení tří samostatných domů nemohou vynachválit. Ke každému totiž připadají ještě dvě až tři parkovací místa, sauna, pekárna a kočárkárna/"garáž". Celý komplex udržuje uznávaný místní truhlář, který s citem repasuje jednotlivé dobové prvky a pečuje o to, aby zůstaly ještě dlouhé desítky let stejně krásné.

Galerie: Krásný dům z 18. století
Mohlo by se vám líbit

Toužili po rustikálním vzhledu, tak se zbavili všeho nepůvodního

Isla Architects dokončili rekonstrukci starého mallorského městského domu v pobřežní vesnici Banyalbufar. Domek potřeboval opravit hlavní konstrukci, střechu a fasádu a také kompletně zrekonstruovat interiér.
marianne.cz

Všudypřítomné tapety

Ačkoli se nacházíme na švédském venkově, do hlavního města je to pouhých 25 minut autem nebo vlakem, který zde zastavuje. Dům vás nadchne už při příchodu do haly, kterou zdobí tapety „Drottningholm“ nazvané po nejslavnějším stockholmském paláci a které dokonale ladí s modře nalakovanou dřevěnou podlahou. Kuchyně je inspirovaná francouzským venkovem a je zkrátka okouzlující. Modře natřené dveře skříněk z dubového masivu doplňuje žulová pracovní deska. Na kuchyň navazuje jídelna vytapetovaná tapetou Sandberg, které dominuje veliký krb a jídelní stůl. Z jídelny je přístup do velké šatny a také do krásné spíže. Obývací pokoj má otevřený krov a díky tomu vyniknou původní trámy. Odtud je možné vejít do patra, kde jsou jednotlivé ložnice.

 

Mohlo by se vám líbit

Nové podkroví na Vinohradech má rustikální šmrnc

Zbrusu nový podkrovní byt ve vinohradském secesním domě je moderní, vzdušný a světlý. Přesto jsou použité poctivé a tradiční materiály. Najdeme zde autentické původní cihly, masivní dubové a ořechové dřevo, len a vlnu.
marianne.cz

Zdroj: Historiska Hem, historiskahem.se

Zdroj článku

Související články

Dům
Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Zrcadlový dům: Stavba, která se stala součástí lesa

Dům
Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Historická perla Jizerských hor: Zrekonstruovaná chalupa s moderním vybavením a saunou

Dům
Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Neuvěřitelná přeměna: Jak se fara z 15. století stala luxusním domovem se sedmi ložnicemi

Dům
S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness

S důrazem na jednoduchost a funkčnost postavili domácí wellness