Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Inspirace

Poprvé v historii se můžete ubytovat v opravdovém Hobitíně z Pána prstenů

Do opravdového Hobitína známých z ikonických filmových adaptací románu J.R.R. Tolkiena se už několik let můžete zajet podívat. Letos se zde poprvé můžete ubytovat a strávit noc v domku Bilba Pytlíka známém pod jménem Dno pytle. Jestli je pro vás cesta příliš daleká, prolistujte alespoň naši galerii.

Terezie Benoni | 20. 03. 2023

U příležitosti 10. výročí premiéry filmu Hobit: Neočekávaná cesta se můžete vypravit na Nový Zéland a přespat ve skutečné Hobití noře. Filmová adaptace Pána prstenů spisovatele J.R.R. Tolkiena patří k nejikoničtějším filmovým kulisám všech dob. Obrazy brány Mordoru, kouzelných lesů Fangornu, nebo Roklinky se vtiskly každému divákovi nezapomenutelně do paměti. Nic ale nevzbuzuje takové emoce jako Hobitín v Kraji, domov hlavních hrdinů Bilba a Froda. Právě jejich bydlení se totiž stalo synonymem pohodlí, bezpečí a poklidného života. Zatímco skutečné novozélandské filmové kulisy Hobitína lze navštívit v rámci jednodenních výletů, společnost Airbnb nyní vůbec poprvé umožňuje fanouškům přespat na původních místech natáčení.

Galerie: Na návštěvě v Hobití noře

Na pivo k Zelenému drakovi

„Již více než dvě desetiletí vítáme v Hobitíně miliony nadšených fanoušků, ale ještě nikdy nikdo neměl možnost strávit ve Středozemi noc,“ zve hostitel Russell Alexander. „Jsem rád, že se mohu podělit o krásy naší rodinné farmy.“ Zájemci o přenocování se mohou těšit na prohlídku 44 hobitích děr, Mlýnského domu, hostince U Zeleného draka a dalších oblíbených míst z Tolkienova světa. Večer se v hostinci U Zeleného draka uskuteční hostina s oblíbenými hobitími pokrmy, jako je dušené hovězí a pivní maso, pečená kuřata, čerstvě upečený chléb a spousta piva. Místo natáčení je zasazené do zelených kopců v novozélandském regionu Waikato a ve skutečnosti se nachází na víc než tisíci hektarech stále fungující farmy. Z letiště v Aucklandu je to sem dvě hodiny jízdy autem.

Alexander také připravil několik pravidel pro všechny skřítky, čaroděje, hobity a kouzelné bytosti, kteří by chtěli v Hobitíně bydlet:

  •     Žádné neočekávané večírky, prosím – ledaže by šlo o Gandalfa a spol.
  •     Bosé nohy jsou povoleny, ale nejdříve si je otřete
  •     Kouzelné prsteny jsou povoleny, ale držte je v tajnosti, ať jsou v bezpečí
  •     Parkování poníků je zajištěno pouze u hostince U Zeleného draka
  •     Bloudění daleko v noci se nedoporučuje, kvůli četným pozorováním trollů v poslední době
  •     Domácí zvířata nejsou povolena, kromě Picklese, hobitího kocoura
  •     Nikdy se nesmějte živým drakům...

 

Zdroj: Russell Alexander, www.airbnb.cz, www.houseandgarden.co.uk

Zdroj článku

Související články

Byt
Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Je libo trochu pařížského stylu? Račte vstoupit!

Dům
Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Prastarou řadovku zrekonstruoval v retro stylu

Dům
Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Prozkoumejte s námi venkovské sídlo ze 14. století v Jižních Čechách: Skrytý klenot  s historickým šarmem a moderním komfortem

Dům
Starou kamennou kapli přestavěli v překvapivě útulné a romantické ubytování

Starou kamennou kapli přestavěli v překvapivě útulné a romantické ubytování