Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Boří předsudky o tom, jak může bydlet rodina s malými dětmi

Info ikona
Boří předsudky o tom, jak může bydlet rodina s malými dětmi

Nic, co by se dalo rozbít, žádné dekorace, jednoduchý nábytek z řetězce. Jestli si myslíte, že tak má vypadat bydlení mladé rodiny, nechte se pozvat na návštěvu interiéru, kde je na prvním místě kreativita, vytříbený design a styl.

Terezie Benoni | 15. 02. 2023

I když máte děti, můžete bydlet stylově, elegantně a zkrátka tak, aby interiér odrážel vaši osobitost. To se snaží dokázat architekti ze studia HAO Design, jejichž realizace vždy stojí za pozornost. Projekt nazvaný Bright House v sobě kombinuje industriální základ s klasickou elegancí. Byt je naplánovaný tak, aby vyhovoval každému členu rodiny. Obytná plocha 110 m² a nacházíme se v tchajwanském městě Kaohsiung. Podle majitelů tohoto bytu zahrnuje vytvoření ideálního domova mnohem víc než jen vytvoření bezpečného a pohodlného prostředí, ve kterém mohou děti vyrůstat. Za neméně důležité považují také budování estetického cítění a to, aby bydlení korespondovalo s životním stylem, vkusem a zájmem rodiny. Milovník designu se tedy rozhodl pro společný otevřený prostor, kde jemnou texturu dřevěných povrchů doplní kovové akcenty. Od vstupní haly se tak rovnou ocitnete v hlavním obytné místnosti, která slouží jako kuchyně, jídelna, obývací pokoj a pracovna. Tu tvoří především minimalisticky pojatý psací stůl Boconocept ze série Cupertino.

Info ikona
Boří předsudky o tom, jak může bydlet rodina s malými dětmi

Posuvné dveře šetří prostor

Každý aspekt tohoto návrhu odráží manželovu lásku k designu v industriálním stylu, který úžasně kombinuje s dřevěnými podlahami ve tvaru rybí kosti a vytváří atmosféru klasické elegance. V obývací části místnosti okamžitě upoutá pozornost kožená pohovka francouzské značky Roche Bobois a křesla Sigurd Ressell „Falcon“. Za touto pohovkou je ještě menší pracovna se světlou knihovnou, kterou je možné oddělit posuvnými dveřmi. Podlaha je zde pokrytá syntetickou pěnou, takže je dokonale bezpečná pro malé děti, které se učí chodit a často padají. Časem se prostor promění v dětskou čítárnu a studovnu. Některé dveře byly nahrazeny posuvnými, protože šetří potřebný prostor. Návrh vchodu zohledňuje odlišné zvyky každého člena rodiny přidáním polic v různých výškách a začleněním výklenků do zdi, které lze použít k zavěšení věcí.

 

Info ikona
Boří předsudky o tom, jak může bydlet rodina s malými dětmi

Balkon místo zahrady

Kuchyň byla původně v jiné části domu. Nově přiléhá k balkónu a je po celý den zalitá denním světlem. Velký středový ostrůvek, který odděluje pracovní část od obytného prostoru, slouží také jídelní stůl. Díky tomuto uspořádání má maminka malých dětí neustálý přehled o tom, co se děje ve zbytku bytu. Na balkonu pěstuje rostliny a bylinky a za hezkého počasí je možné i tady posedět. Za tímto hlavním obytným prostorem jsou dvoje dveře. Jedny vedou do dětského pokoje, druhé do ložnice. Ta se nese v modrých tónech a působí uklidňujícím dojmem. Za ložnicí je výklenek sloužící jako šatna i s toaletním stolkem.

Info ikona
Boří předsudky o tom, jak může bydlet rodina s malými dětmi

Odmala se naučí uklízet

Dětský pokoj má vlastní dveře v dětské velikosti, které jsou zabudované do klasických dveří. Patrová postel byla navržená tak, aby jednotlivé zabudované komponenty dokonale vyhovovaly dětským ručičkám a děti si brzy zvykly odkládat věci na místo a měly odmala přehled, kde co mají. Díky přehlednosti a snadné manipulaci se skříňkami je v pokoji velmi snadné udržovat pořádek a záhy to naučit také děti. Díky citlivému přístupu je byt navržený tak, aby odrážel povahy jeho obyvatel a dokonale posloužil jejich životnímu stylu a splňoval jejich akcent na celkovou estetiku.

 

Galerie: Byt plný nápadů pro mladou rodinu
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku