Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Pro zeleň do Holešovic

Pokoj.store

Fotografka Dita Havránková při pořizování záběrů českých interiérů postrádala rostliny, a tak se rozhodla, že je začne sama prodávat.

Redakce | 6. 09. 2018

„Často mi na fotkách něco nesedělo – byl to nedostatek či naprostá absence zeleně,“ říká zakladatelka holešovického obchodu Pokoj, kde od letošního února kromě pokojovek prodává i netradiční stojany na květináče, rozprašovače nebo knížky. „Chci prodávat hezké užitkové produkty, co se točí kolem zeleně,“ upřesňuje.

Autorem vzdušného interiéru s dřevěnými regály a černobílými kachličkami je architekt a designér Petr Hák, s nímž Dita v roli fotografky často spolupracuje. Do jejich společného portfolia patří i obchod Debut Galerry na Malém Náměstí nebo prodejní galerie Deelive Design Store na Smetanově nábřeží. Dita je také autorkou fotek svého obchodu, ve kterém jí pózovaly kamarádky akrobatky. O doprovodné ilustrace se postaraly Anežka Podzemská z Durch Dua a Alica Kucharovič, která stojí i za logem značky. Pokoj najdete ve Schnirchově ulici 4, samotné pokojovky i doplňky můžete koupit také online. 

Text: Iri Novak Foto: Dita Havránková

Galerie: Urban Jungle v Holešovicích