Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Ze svého útulného domu radí zejména ženám, jak podnikat

Info ikona
Ze svého útulného domu radí zejména ženám, jak podnikat a nám poradila, jak si zařídit domácí pracovnu

Jméno Emilie Sobels je mezi začínajícími podnikateli víc než známé. Autorka několika knih mluví o svých splněných snech, ale také o tom, jak moc je pro ni útulný domov důležitý.

Terezie Benoni | 10. 01. 2023

Podnikatelka, zakladatelka pěti coworkingových prostorů v Nizozemsku s názvem Hashtag Workmode, autorka tří knih o podnikání, která každoročně pořádá „The Selfmade Summit“ - obrovskou networkingovou akci pro ženy s mnoha VIP řečníky. To je Emilie Sobels, kterou jsme navštívili v jejím domě v Amsterdamu. „Moje práce je splněným snem, protože každý den mohu sledovat svoji vizi a společně se svým týmem realizovat ty nejkrásnější projekty. To je pro mě velmi důležité, protože sdílení úspěchu má mnohem sladší chuť než samotný projekt,“ vypráví Emilie, která si v interiéru oblíbila tmavě modrou barvu, ale také odstín lila. Vše ale záleží na ročním období a na konkrétní místnosti. Její dům byl postavený už v roce 1900 a dodnes jsou některé původní prvky zřetelné.

Galerie: Na návštěvě u Emilie Sobels

Pracování z domova může být zábava

„Ráda pracuji v kanceláři, ale protože žijeme v našem novém domově, vytvořila jsem si tam také krásnou pracovnu. Hodně telefonuji, často setkávám s kolegy. Před pandemií jsem chodila do kanceláře denně a často jsem měla fyzické schůzky, také mimo kancelář.  Během covidu mi to hodně chybělo, zároveň mám pocit, že dnes dokážeme všichni pracovat efektivněji,“ vysvětluje Emilie. „Zároveň mě baví i práce z domova a vyhradila si na ni dva dny v týdnu. Díky tomu ušetřím víc času a můžu si v klidu přemýšlet nad novými plány. Naučila jsem se pracovat ve větším klidu. Jediné, co mi chybí je oběd s kolegy a občas mi vadí nejasná hranice mezi pracovním a soukromým životem. Občas je fajn zavřít dveře kanceláře a během přesunu domů se naladit a dobít ztracenou energii.”

Mohlo by se vám líbit
Info ikona
Ze svého útulného domu radí zejména ženám, jak podnikat a nám poradila, jak si zařídit domácí pracovnu

Bez kvalitního osvětlení se neobejdete

Emilie si tedy zařídila pohodlnou kancelář u sebe doma. „Ocenila jsem krátké přestávky během dne. Je to pro mě snazší, když pracuji z domova, koneckonců, park Vondelpark je hned za rohem. Taková procházka mi dává novou inspiraci a energii. Zkrátka si vyčistím hlavu,“ popisuje. „Domácí kancelář se neobejde bez dobrého křesla, prostoru pro technické zázemí, využívám i pohodlný gauč. Při výběru vhodného nábytku jsem se inspirovala na stránkách Westwing a využila nákupu přes internet.“ Zásadní je podle ní dobré osvětlení a vhodně vybraný pracovní stůl ve výšce, jakou potřebujete. „Prostor pracovny jsem si zútulnila pomocí svíček, květin. Nebráním se výraznějším barvám a vzorům, které mě inspirují. Důležité jsou pro mě osobní předměty, které evokují vzpomínky. Mám ráda žlutou barvu. Výzkum ukázal, že aktivuje mozkovou činnost a má pozitivní vliv na naši náladu a produktivitu. Také mám ráda zelenou, která prý přináší mír a evokuje ty nejpozitivnější pocity. Pracovna mého přítele je v podkroví, kde jsme na stěnách zvolili světle zelenou. Já jsem si zase vybrala mnoho zelených polštářů.“

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku