Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Novinky

Moderní bydlení v roce 2024: to je otevřenost, ale také minimalismus

Info ikona
Moderní bydlení

Ať už plánujete investovat do rodinného domu nebo jiné nemovitosti, případně jste se rozhodli renovovat své stávající bydlení, v každém případě vás bude zajímat jedno – to, co je aktuálně stylové a šik. Protože právě trendy se mění jako na běžícím pásu a ve světě bydlení tomu není jinak. Ať už máte svou konkrétní vizi nebo plán, pojďte se ještě otevřít novinkám, které s sebou rok 2024 zejména do moderního stylu přinesl.

Promotion | 3. 04. 2024

Rok 2024 přinesl zajímavý obrat

Moderní styl bydlení je každý rok poněkud jiný. Právě tento styl na rozdíl od skandinávského, industriálního nebo jiného nabízí každoroční upgrade. Letos však můžeme mít překvapení víc, než jsme možná sami očekávali. Bytoví designéři se totiž shodují na tom, že došlo k rapidnímu obratu. Najednou se totiž ustoupilo od starších trendů, které se dlouhé roky držely na vrchní příčkách žebříčků, a dala se zelená něčemu zcela novému. V tomto případě tedy spojení esteticky a funkcionality, případně spojení s pohodlím.

Navíc se lidé dnes víc, než kdy dřív začínají zajímat o kvalitu a upozaďují kvantitu. Příroda a ekologie jsou totiž to, co je hlavní téma a co se výrazně reflektujte také do našich stávajících moderních domácností.

Jednoduchost a efektivita

Pokud se na moderní bydlení v letošním roce podíváme zase o kousek víc, uvidíme, že se sází na jednoduchost a efektivitu. Do popředí se dostává otevřenost čili můžeme říct, že se víc než kdy dřív čerpá také z minimalismu. Právě ten totiž říká, že méně je více a že bychom měli celkově šetřit s tím, co si domů přineseme.

Info ikona
Otevřenost však také znamená i sázka na velká okna

Otevřenost však také znamená i sázku na velká okna. Aby však pocit otevřenosti byl znásobený, kombinujeme ho se světlem a neutrálními barvami. Naopak nechceme být zahaleni do těžkých a výrazně barevných kontrastů.

Je však pravdou, že takové neutrální odstíny mohou být pro někoho velmi neuchopitelné a nudné. Abyste se však nemuseli dávat směrem malování těžkými a sytými barvami, do hry se dostávají moderní samolepící tapety, které jsou natolik flexibilní, že vždycky odpoví vašim krátkodobým změnám nálad nebo přístupů.

Když moderní styl není to, co by s vámi rezonovalo

Samozřejmě se v letošním roce nemusíte dávat pouze cestou moderního stylu bydlení, ale můžete jít jiným směrem. Skandinávský styl bude stále šik také, letos však styl zrcadlící principy života severských zemí přinese inovace, multifunkčnost a také převahu přírodních materiálů. Industriální bude i nadále rezonovat s touhou po autentičnosti a také surové kráse, ale také se sem dostane více přírodních materiálů.

Info ikona
Industriální styl

Ovšem právě industriální styl v letošním roce přinese velmi zajímavou barevnou paletu. Kromě typické šedé a hnědé se do popředí dostanou barvy jako tmavě modrá nebo zelená, díky kterým se půjde na první dobrou poměrně do hloubky. A nabyde se na dramatičnosti.

Nebudete se muset bát ani kombinace materiálů. Různost je to, čemu se bude v industriálním bydlení pořádně fandit. Kovové podstavce u dřevěných masivních stolů, pohovky s kůží, které však budou mít zároveň kovové detaily nebo například sklo spojené právě se zmiňovaným kovem. Kombinace přinese tak fantastický vizuální kontrast, ze kterého bude až zrak přecházet.

Geometrie je in

Pokud se však na okamžik vrátíme ještě k samotnému modernímu stylu bydlení a co letošní rok přinese do této sféry či oblasti našeho života, nesmíme opomenout geometrii. Přímé linie a geometrické tvary, což jsou prvky, které se do interiérového designu dostaly zhruba v minulém století, budou i nadále ovlivněny modernistickou architekturou.

Měření