Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Šatna pro mladou rodinu

Info ikona
Návrh prostorné šaty

Jestli to jenom trošku jde, je šatna v interiéru rodinného bydlení nezastupitelným pomocníkem. Šikovné designérce se podařilo vytvořit ji v podkrovním bytě.

Terezie Benoni | 26. 04. 2021

Na šatnu bychom měli myslet při návrhu novostavby, i při rekonstrukci stávajícího interiéru. Mohlo by se zdát, že se jedná o zbytečný luxus, který nám může ubrat potřebné metry v jiných místnostech, opak je ale pravdou. Když se totiž pro její vytvoření rozhodneme, nabízí nám hned několik nenahraditelných bonusů. Výhodou bezesporu je, že když má rodina dostatečné úložné prostory v šatně, není už potřeba řešit další úložné prostory na oblečení v jednotlivých místnostech. Ty tak zůstanou vzdušné a nezatížené zbytečně velkými kusy nábytku. Další výhodou také je, že je oblečení na jednom místě. Když uklízíme vyprané a vyžehlené prádlo, nemusíme běhat po celém bytě nebo domě. A s tím jde ruku v ruce také přehlednost. Dobře navržená šatna je přehledná, a tak se nikdy nestane, že se ztratíte v závalu oblečení. Vždycky zkrátka víte, kde a co je. Dobře uloženým věcem prodloužíme také jejich životnost. Jak se podařilo zařídit v šatnu v tomto podkrovním bytě?

Galerie: Návrh prostorné šaty
Mohlo by se vám líbit

Praktické úložné prvky

Tuto šatnu navrhla Bára Baštová, stavební inženýrka se zaměřením na dřevostavby a interiérová architektka, která pracuje pod názvem Interiérová laboratoř. Tentokrát dostala za úkol popasovat se s prostorem podkrovní šatny. „Šatna v podkrovním bytě se nachází mezi dvěma ložnicemi, které propojuje. Světlý pokoj poskytuje mnoho místa na ukládání oblečení a doplňků. Důraz při návrhu byl kladen na praktičnost, a tedy i přehlednost šatny, aby všechny potřebné věci byly po ruce,“ popisuje Barbora. „Šatna je vybavena nábytkem v kombinaci bílého lamina a dubové dýhy. Použití prostorných komod, otevřených polic, dlouhých tyčí a koutku se zrcadlem a stojanem na boty vytváří příjemné a kreativní prostředí.“


www.interierovalaborator.cz
e-shop.interierovalaborator.cz

Mohlo by se vám líbit