Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Poradna

Super piknik ve městě? Vychytejte jídlo a pití, pohodlí i kompaktní nádobí

Nemáte k dispozici auto, přenosnou ledničku ani luxusní piknikový koš, všechno se vám musí vejít do větší kabelky nebo malého košíku. Přesouváte se pěšky nebo MHD, takže nechcete nosit nic těžkého. Piknik ve městě je prostě jiný než ten v přírodě. Poradíme vám, jak se sbalit co nejkompaktněji – piknik si pak můžete udělat i cestou z práce!

Anna Černotová | 15. 05. 2019

Odměnou vám budou romantická zákoutí, viděná najednou z úplně jiného úhlu pohledu, kvetoucí parky nebo dechberoucí výhledy na město. A hlavně je to možnost odfrknout si od denního zmatku a stresu, aniž byste museli dlouho předem cokoliv připravovat. Buďte spontánní a udělejte si pauzu třeba hned!

Jídlo a pití

Ideální jídlo na mini piknik je to, které snadno zabalíte, nezabere v tašce moc místa, můžete ho jíst rukama a zároveň nedrobí ani neteče. Můžou to být plněné tortily, zapečené toasty nebo sendviče. Zkuste třeba klasiku – BLT sendvič, Croque madame nebo Club sendvič. Zabalíte je snadno do fresh folie nebo alobalu. Jídlo dejte před odchodem na chvíli do mrazáku, ať vám vydrží dlouho studené. Pokud ho chcete chladit i cestou, stačí sáček s modrým gelem (dělají se i v mini variantě, koupíte je třeba v lékárně) nebo rovnou speciální plastová dóza na potraviny, která má dvojité dno a stěny s modrou náplní, kterou stačí před odchodem jen namrazit. Tahat s sebou pití je zbytečné, jste ve městě, a tak si můžete poblíž vašeho piknikového cíle vyhlídnou večerku a koupit lahvinku vína nebo limonády.

Galerie: Nejlepší vychytávky pro piknik ve městě

Nádobí 

Protože máte všechno tak kompaktní, přííbory nepotřebujete, vystačíte si jen s rukama. Nezapomeňte přibalit vlhčené ubrousky v mini variantě a také balení papírových kapesníčků. I do malé tašky se vejde navíc pár lehkých a skladných stohovatelných šampusek z tvrdého plastu, abyste nemuseli pít z lahve. Drobnosti k jídlu, jako je hroznové víno nebo cherry rajčátka, můžete otrhat ze stonku a uložit do miniaturní potravinové dózičky, ušetříte tak místo. A dělají se třeba i speciální dózy na muffiny!

Pohodlí 

Nechcete se tahat s těžkou a objemnou piknikovou dekou, takže si najděte spíš místo, například v parku, kde jsou lavičky a třeba i stoly. Skvělým doplňkem je široká vlněná pašmína, kterou můžete kdykoliv sundat z krku a rozložit na trávu, abyste se na ní mohli posadit. Pokud se piknik trochu protáhne, stačí si jí přehodit přes ramena a večerní chlad vás nezaskočí. V neposlední řadě nezapomeňte na teplé a pohodlné oblečení a pokud se chystáte do parku, pak i na to, že úzké podpatky zajíždějí do hlíny jako do másla.

Související články

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Poradna
Letní spolubydlící: Mravenci, mušky a myši umí zkomplikovat život a my poradíme, jak s nimi zatočit

Letní spolubydlící: Mravenci, mušky a myši umí zkomplikovat život a my poradíme, jak s nimi zatočit

Poradna
4 způsoby, jak přirozeně ochladit interiér

4 způsoby, jak přirozeně ochladit interiér

Poradna
7 nezničitelných  pokojových rostlin, které přežijí všechno i vaši letní dovolenou

7 nezničitelných pokojových rostlin, které přežijí všechno i vaši letní dovolenou