Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

19 tipů, jak originálně požádat o ruku

Info ikona
Jak se zasnoubit originálně?

Inspirujte se, jak originálně požádat vaši polovičku o ruku.

Promotion | 28. 11. 2022

Chystáte se zpečetit váš vztah manželstvím? Přípravy na zásnuby spočívají ve výběru dokonalého prstenu a naplánování, kde požádáte vaši spřízněnou duši o ruku. Odborníci na zásnubní prsteny z firmy iZlato si pro vás připravili pár nápadů, jak se originálně zasnoubit.

Piknik

Dobře připravený piknik umí být sám o sobě velmi pěkným zážitkem. Ve spojení s žádostí o ruku bude rozhodně patřit k nejromantičtějším momentům vašich životů. S košíkem plným vašeho oblíbeného jídla, dezertů a bublinek, se můžete vydat do místního parku, na louku či k jezeru, kde si nerušeně vychutnáte společnost jeden druhého.

Info ikona
Zásnuby v parku

Túra

Pokud máte rádi túry, obujte si vycházkovou obuv a vyrazte do přírody. Na krásné výhledy, společně překonanou náročnou trasu a pokleknutí na jejím konci budete ještě léta vzpomínat.

Zapojte své nejbližší

Pokud patříte k párům, které mají velkou skupinu blízkých přátel, se kterými se rádi o vše důležité dělíte, můžete je zapojit do vašich zásnub. Oblečte jim například trička s písmeny, která po spojení na skupinové fotografii vysloví vaši žádost o ruku. Zapojit však nemusíte pouze přátele, ale i blízkou rodinu, vaše děti, nebo domácí mazlíčky, zkrátka kohokoli, na kom vám a hlavně vaší partnerce záleží.

Na vodě

Pro takzvané vodáky není snad lepšího místa na požádání o ruku než přímo na vodě. Učinit tak můžete na splavu, výletní loďce, ale klidně i na šlapadle na jezeře.

Info ikona
Zásnuby na lodi

Zakomponujte hudbu

Vezměte vaši partnerku na koncert oblíbené kapely. O ruku ji můžete požádat před, během či po koncertě, pokud si troufáte na velké veřejné gesto, můžete zkusit zkontaktovat organizátora koncertu, nebo kapelu a vyřídit si veřejnou žádost, přímo z pódia před očima ostatních fanoušků.

Natočte film

Pokud inklinujete k tvorbě filmu, natočte vaší partnerce krátký film, pomocí kterého vystihnete podstatu vašeho vztahu, případně sestříhejte video ze záběrů z vašich dovolených a fotek z krásných chvil, které jste spolu strávili.

Vánoční stromek

Domluvte se s prodejcem vánočních stromků, ať vám odloží vámi vybraný stromek, na který předem připravíte nápis “Vezmeš si mě?” Případně tímto odkazem ozdobte váš společný stromek už doma, dokud bude vaše partnerka spát a ráno ji bude čekat krásné vánoční překvapení.

Znovu prožijte první rande

Zrekonstruujte si vaše první rande. Vezměte vaši polovičku opět na místa, kde poprvé přeskočila jiskra.

Jděte na výlet

Přes 50 % párů se zasnoubí na výletě. Vydejte se někam, kam jste vždy chtěli jet, na nějaké romantické místo, nebo jen vyběhněte na vlakové nádraží a spontánně naskočte na nejbližší vlak. Kamkoli to bude, na tento výlet jen tak snadno nezapomenete.

Info ikona
Zásnuby v Paříži

Udělejte vaše oblíbené místo ještě oblíbenějším

Máte nějaké místo, které se váže k vašemu vztahu a má pro vás speciální význam? Například místo, kde jste si poprvé řekli „miluji tě“? Pokud na takovém místě požádáte o ruku svou spřízněnou duši, navždy jej spojíte s vaším vztahem.

Následujte stuhu

Při vstupu do vašeho příbytku připravte dlouhou stuhu s výzvou k jejímu následování. Na různých místech stuhy mějte přilepené vaše fotky, romantické vzkazy a “relikvie” vašeho vztahu. Na konci stuhy čekejte na svoji partnerku s prstenem.

Společenské hry

Rádi spolu hrajete společenské hry? Vytiskněte si kartičky se žádostí o ruku, které budou vypadat jako součást vaší oblíbené hry a nenápadně je zakomponujte do balíčku. Pokud jste fanoušci scrabble, požádejte vaši partnerku o ruku pomocí kamenů s písmenky, které naaranžujete, když odběhne od hrací plochy.

Kniha

Pokud vaše partnerka ráda čte, darujte jí knihu, do které vyříznete díru na prsten. Případně vyměňte v její právě rozečtené knize záložku za kartičku s vaší žádostí o ruku. Zkontaktujte jejího oblíbeného autora a požádejte ho o podpis s věnováním ve tvaru "vezmeš si XY za muže?". Pokud jste duše kreativní, napište jí báseň. Možností je nepočítaně.

Info ikona
Zásnuby v knize

Pub kvíz

Pokud jste trendu pub kvízů podlehli i vy a pravidelně se jich spolu účastníte, domluvte se s kvízmistrem, ať v předem dohodnutém kole položí místo kvízové ​​otázky, otázku "(Jméno) vezmeš si (jméno) za muže?".

Fotobudka

Vběhněte spolu do fotobudky a těsně předtím, než začne fotit, vytáhněte prsten a požádejte svou drahou o ruku. Pokud si to správně načasujete, budete tak mít zvěčněný tento moment a upřímné překvapení vaší přítelkyně.

Planetárium

Navštivte planetárium poté, co jste se dopředu dohodli s personálem, aby vám z hvězd udělali nápis "Vezmeš si mě?"

Divadlo

V případě, že spolu často a rádi chodíváte do divadla, zkuste před představením zkontaktovat účinkující, nebo režiséra, aby vám věnovali na začátku, nebo na konci hry pár minut na požádání vaší drahé o ruku.

Výhledy

Zasnoubení s výhledem je vždy něčím výjimečným. Máte přístup na střechu, ze které vynikne panorama města? Vyzdobte ji a podávejte na ní například již zmiňovaný piknik. Pokud je pro vás střecha příliš nízká, romantiku nabízí i let horkovzdušným balonem nebo malá túra na vyhlídku.

Na vleku

Zimní sezónu mnozí z nás rádi tráví na svazích. Pokud si přivstanete, nebo se domluvíte s pracovníky údržby svahu, můžete napsat do sněhu odkaz pro vaši lásku, který bude patrný během vaší cesty lanovkou.

Doufáme, že jste se nechali inspirovat. Pokud ne, mějte na paměti, že to nejoriginálnější požádání o ruku musí být v první řadě ze srdce a vystihovat vás a vaši polovičku. Držíme vám palce!

Měření