Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Příběh ikony, která vnesla výjimečný lesk do konzervativního světa šperků

Info ikona
Pomellato

Psten Nudo se v roce 2001 narodil v Miláně. Od té doby se těší trvalému úspěchu a jeho minimalistická silueta se stala charakteristickým designem Pomellato, italské značky proslulé po celém světě. Jak samotný prsten, tak i další poklady od Pomellato (a nejen od něj) pořídíte v nově zrekonstruovaném multibrandovém klenotnictví HALADA Pařížská.

Promotion | 1. 11. 2022

Psal se rok 1967, kdy v italském Miláně založil společnost Pomellato Pino Rabolini. Právě tento muž přišel s vizionářským nápadem vnést prêt-à-porter do konzervativního světa šperků. Ručně vyráběné moderní šperky prosluly svými barevnými hranami drahokamů a svým elegantním, ale nekonvenčním designem. Sálá z nich vášeň pro eleganci, půvab, osobitost.

Pomellato je součástí Keringu, skupiny luxusních značek, která řídí vývoj renomovaných domů v oblasti módy, koženého zboží, šperků a hodinek. Prosazuje také zodpovědný přístup k životnímu prostředí s výhledem do budoucnosti, dosáhlo 100% odpovědného nákupu zlata a v milánské klenotnické škole se stará i o předání šperkařského řemesla nové generaci. Více o značce Pomellato objevíte na stránkách klenotnictví HALADA, kde jsou tyto šperky exkluzivně v prodeji.

Info ikona
Pomellato/HALADA

Nevyprchatelné kouzlo prstenu Nudo

Nudo v italštině znamená nahý nebo holý. Tento prsten se zrodil z touhy vytvořit něco jiného než trend velkých, ve své době populárních šperků. První odvážné prsteny Nudo v roce 2001 představovaly zářivé odstíny granátu, akvamarínu, peridotu, iolitu a červeného turmalínu. Geniální spojení lákavých barev drahokamů s tím nejlepším z milánského designu byl vítěznou kombinací a prsteny Nudo byly okamžitě vyprodané.

Podmanivý nováček nabídl intenzivní a čistý solitér barev, který vypadal, že se vznáší ve vzduchu díky upevňovacímu systému ukrytému uvnitř na základně každého kamene. Zároveň šlo o jeden z prvních prstenů, které byly navrženy pro stohování. Dnes je nadčasová podoba Nudo uznávána po celém světě  — díky síle jeho vizuální čistoty, neustále se měnící škále živých barev.

Solitér, který porušil konvence ve všech možných směrech

Vyniká překvapivě lehce čtvercovým tvarem a vrcholem kamene s výrazným brusem. Tento jedinečný řez je adaptací tvaru kabošonu, na který zkušení řezači drahokamů ručně vyřezávají 57 nepravidelných fazet do svého povrchu. A co víc, aby dokonale provedli čisté linie Nudo, trvá řemeslníkům a ženám v milánském ateliéru Pomellato čtyři dny, než ručně vyrobí prsten Nudo klasické velikosti. Mezinárodní autorská práva vlastní společnost jak na jeho design, tak i na brus tohoto prstenu.

Info ikona
Pomellato/HALADA

Svobodomyslná krása, která se mění s časem

V průběhu let Nudo pokračovalo v odhalování nových konceptů a k dnešnímu dni bylo v těchto klenotech umístěno 35 různých drahokamů. Specializovaný tým lovců drahokamů prohledává svět, aby se podělil o nečekanou krásu neobvyklých drahokamů, jako je prasiolit, růženín a nebesky modré topazy, stejně jako oblíbené akvamaríny, ametysty a turmalíny. Gemologický tým jde ještě dále a zkoumá vzrušující efekty, jako jsou speciální drahokamové povrchové úpravy, například vzhledově jakoby mrazivé Nudo Gelé, aby mohl nabídnout tóny nad rámec vlastní barevné palety.

Ženy, které Nudo okouzlilo, jsou stejně svobodomyslné jako samotný design prstenu. Od Tildy Swinton a Salmy Hayek až po Cate Blanchett a Jane Fonda, Lupitu Nyong'o a Amandu Seyfried.

„Nudo je typicky ženské, nápadně originální a dokonalá, ale ironická odpověď na solitérní prsten, stejně jako je zahrnuta do řady nahých drahokamů, které používá. Nudo je skutečná ikona, silná v minimalismu svého designu, ale mnohostranná a upřímná, stejně jako ženy Pomellato, říká generální ředitelka Pomellato Sabina Belli.

Nemusíte se však spokojit pouze s prstenem...

V současné době se prsteny dodávají ve čtyřech velikostech drahokamu. Řada se ale stále posouvá vpřed na své tvůrčí cestě a dnes se rodina Nudo skládá z více jak 150 položek. První přívěsek Nudo byl představen v roce 2016, poté byl v roce 2018 uveden náramek, po kterém v roce 2019 následoval náhrdelník.

Info ikona
Pomellato/HALADA

Kde je kolekce Nudo a portfolio značky Pomellato k dostání?

V síti multibrandového klenotnictví HALADA, kde lze pravidelně obdivovat nové přírůstky oblíbených kolekcí nejen Nudo, Fantina, Sabbia, Iconica, ale dalších.  V klenotnictví HALADA kromě portfolia Pomellato objevíte ale i nabídku také dalších světových značek (Mikimoto, Fope, Niessing, Jörg Heinz, Gellner, Capolavoro a mnoho dalších). Pokud se chcete zasnít nad krásou šperků, ale i dechberoucího interiéru, doporučujeme navštívit nově zrekonstruovanou prodejnu v Pařížské ulici, která otevírá právě nyní! Další pobočky můžete navštívit v Praze Na Příkopě, v Brně a Ostravě.

Info ikona
Pomellato/HALADA
Šperky od Pomellato vynikají leskem a aurou, které můžete načerpat v galerii.