Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

7 módních pravidel, která ve skutečnosti vůbec neplatí

Módní svět má občas snahu nám diktovat, co k čemu patří a co se naopak nesmí. Ale co když pak někdo přijde na to, že daná pravidla vlastně vůbec nedávají smysl? Chcete nosit pánské oblečení? Nesladit boty s kabelkou? Jen do toho! Podívejte se, na kterých sedm módních pravidel můžete s klidným svědomím zapomenout.

Eliška Vrbová | 19. 01. 2019

1. Černá a námořnická modrá se nesmí nosit dohromady

Ten, kdo přišel s tímto pravidlem, vůbec nevěděl, že zakazuje nosit tu nejvíc šik kombinaci. Francouzská návrhářka Phoebe Philo, ale i sestry Olsenovy dokázaly, že černá s námořnickou modrou vypadají dohromady naprosto skvěle. Na jejich kombinaci není nic těžkého, stačí vzít modrý kašmírový svetr, skinny džíny a černé kožené mokasíny a máte elegantní a zároveň pohodlný outfit vymyšlený.

2. Kabelka a boty musí ladit

Jste snad královna? Kabelka a boty už dávno ladit nemusí. To platilo v padesátých letech, kdy ženy investovaly do ladících setů, které jim vydržely přes několik sezón, na všechny události a ke všem příležitostem. Dnešní móda už dovoluje klidně spárovat tenisky a elegantní psaníčko nebo lodičky na jehlách s nylonovou ledvinkou. I tak nemusíte pravidlo o sladění bot a kabelky zahodit navždy, jen se k němu odhodlejte jen občas a neberte ho za svaté při každodenním stylingu.

3. Různě barevné kovy k sobě nepatří

Máte radši zlatou nebo stříbrnou? A záleží na tom vlastně? Zlatá a stříbrná se mohou kombinovat jen a jen podle vaší chuti. Pokud máte dva oblíbené náramky či prstýnky, jeden zlatý, druhý stříbrný, a chcete si je vzít dohromady, není důvod, proč byste jeden z nich měla nechávat doma.

4. Na slavnostní příležitosti patří jedině podpatky

Pravidlo o tom, že by se na události konané po setmění měly nosit jedině boty na podpatku, je už také poněkud zastaralé. Když víte, že vám podpatky nejsou pohodlné, klidně si můžete obout boty bez nich. Neznamená to ale tenisky či nevkusné obyčejné baleríny! Co uberete na podpatcích, musíte přidat jinde, takže si styling s botami na rovné podrážce velmi dobře promyslete. Navíc nejsou podpatky jako podpatky. Lodičky na jehlách ano, ale letní sandály na podpatku například na ples či formální večírek rozhodně nepatří.

5. Vždy byste se měla řídit svou velikostí, bez výjimek

Ti nejstylovější lidé na světě mají společnou jednu věc, a tou je, že se při výběru oblečení neomezují jen na takzvanou svoji velikost. Pokud jim něco sedí, zkrátka to nosí, ať si to je jaké číslo chce. V době oversized střihů je mnohem důležitější osobitost a vyjádření sebe sama než přísné dodržování předepsaných velikostí. Noste, co vás baví, a sedí vám. Ne to, co se píše na visačce.

6. Vyberte si jeden vzor a jiný nenoste

Tohle je určitě nejhloupější pravidlo ze všech. Díky aktuální velmi vysoké popularitě všech možných zvířecích vzorů na něj můžete okamžitě zapomenout. Letos na jaře a v létě bude platit čím více, tím lépe.

7. Můžete nosit jen takové oblečení, které je určené vašemu pohlaví

Co je špatného na tom, se jít čas od času podívat do pánského oddělení? Výběr tam často bývá mnohem přehlednější, věcí není tolik a vše je tak nějak minimalističtější. Sedí vám pánská trička, košile a svetry? Tak je noste! Toto pravidlo se dá skvěle popřít hlavně v second-handech, kdy je opravdu každému jedno, do které sekce daný kousek zrovna patří.

Související články

Móda
Kontroverzní sukně z 80. let hlásí v létě 2024 velký návrat. Netradiční střih nosila i princezna Diana

Kontroverzní sukně z 80. let hlásí v létě 2024 velký návrat. Netradiční střih nosila i princezna Diana

Móda
Nadčasová a vždy stylová: Jak v létě 2024 nosit džínovou bundu a s jakými kousky ji kombinovat

Nadčasová a vždy stylová: Jak v létě 2024 nosit džínovou bundu a s jakými kousky ji kombinovat

Móda
Nejmilovanější šaty ze všech ovládají trendy pro léto 2024: Víme, kde pořídit ty nejstylovější a jak je nosit

Nejmilovanější šaty ze všech ovládají trendy pro léto 2024: Víme, kde pořídit ty nejstylovější a jak je nosit

Móda
Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit

Letní trendy 2024: Milované i nenáviděné kalhoty se vracejí. Poradíme vám, jaký typ si letos pořídit