Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

ASOS přichází se stylovou a praktickou kombinézou pro vozíčkáře

Nedávno se internetový obchod s módou ASOS rozhodl přestat prodávat kašmírové, hedvábné a péřové oblečení. Nyní přichází s další novinkou, která jde naproti zlepšení reputace módního průmyslu. Ve spolupráci s paralympioničkou Chloe Ball-Hopkins začne nabízet speciální praktický, ale zároveň stylový overal pro vozíčkáře.

Eliška Vrbová | 9. 07. 2018

Chloe Ball-Hopkins je britská paralympiončka a sportovní reportérka na BBC Bristol. Před několika měsíci poslala ASOSu e-mail, v němž žádala, aby byla jejich móda dostupná pro všechny. Chloe přišla s nápadem nepromokavého kompletu pro vozíčkáře. Taková praktická, ale zároveň stylová kombinéza by se jí totiž byla bývala hodila na deštivém Splendour Festivalu v minulém roce. Nakonec jí ASOS vyhověl a před pár dny společně představili tuto novinku. Ve photoshootu figuruje sama Chloe a kombinéza je k pořízení za 50 liber.

V popisu produktu se píše: "Není to jen tak ledajaká kombinéza. Udělali jsme ji tak, aby ji mohli nosit také vozíčkáři. Bunda a kalhoty se k sobě dají připnout a celý komplet je naprosto nepromokavý. Lem bundy je navíc na zádech trochu delší, aby se při pohybu na vozíku neustále nevyhrnoval."

"Když teď vidím výsledek, nemůžu uvěřit tomu, že jsme pracovali v takové shodě," řekla Chloe Ball-Hopkins BBC. "Ať už si kombinézu koupím já nebo vy, oba dostaneme ten stejný produkt a o tom to celé je."