Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Barevné džíny jako mikrotrend, který rozzáří svět

Info ikona
Džíny

V posledních letech jsme neměli příliš důvodů k radosti. Toho si jistě všiml i módní průmysl, který ustoupil od minimalismu a nenápadným způsobem nám do šatní skříně propašoval zelený zimní kabát, barevné mikiny nebo pastelové košile. A tím jeho barevná mise rozhodně nekončí. Důkazem je aktuální módní hit s názvem barevné džíny!

Stačí se poohlédnout do nedávné minulosti a rázem zjistíte, že barevné džíny nejsou žádnou novinkou. Už v roce 2012 mnoho z nás hrdě vlastnilo červené, zelené, fialové nebo žluté džíny. Bohužel, s úderem roku 2015 jsme od barevného experimentování ustoupily a zmiňované džíny v lepším případě darovaly na charitu, v tom horším případě zahrabaly do skříně. Pokud se poznáváte ve druhém scénáři, radíme vám, abyste zmačkaný objekt ze skříně vyjmuly a doslova mu vdechly druhý dech. Barevné džíny jsou zpět!

Mohlo by se vám líbit

Barvy vládnou světu

Pokud patříte k milovníkům denimu, jistě ve vaší skříni objevíme džínové kousky v černé, bílé, indigo modré, šedé nebo „seprané“ verzi. I když jde o navýsost kombinovatelné barvy, v jednom se jistě shodneme – rozhodně v člověku neevokují jaro či pozitivní energii. A právě proto se džínového kormidla letos ujal barevný denim, díky kterému bude jaro opravdu barevné. Mimochodem, když říkáme barevné, tak doopravdy myslíme barevné! O pozornost se totiž hlásí denim ve žluté, fialové, růžové, zelené, oranžové a dokonce i červené barvě.

Jak kombinovat a nepřekombinovat?

Zatímco vybrat top k modrým nebo bílým džínám je hračka, v případě barevného denimu je situace zapeklitější. Ve finále ale máte jenom dvě možnosti. Minimalisté tělem i duší se zřejmě rozhodnou, že barevné džíny budou jediným výrazným bodem jejich outfitu, a tudíž zvolí top v neutrální bílé, šedé nebo černé barvě. Pokud se ale nebojíte experimentů, pak si zkuste s barevnými džínami pohrát a vykouzlit monochromní outfit. Co to praxi znamená? Pokud se například rozhodnete pro fialové džíny, nebojte je doplnit o fialový top a navrch i fialové sako. Výsledkem bude monochromní outfit, se kterým byste z fleku mohly vyrazit na fashion week.

Barevné džíny jsou zpět!
Mohlo by se vám líbit