Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Barvou roku 2024 je jemně broskvová: Jak ji zařadit do svého šatníku?

Info ikona
peach fizz

Zatímco rok 2023 patřil výrazné růžové Viva Magenta, v následujícím roce si vychutnáme něžné objetí broskvového chmýří. Seznamte se s odstínem Peach Fuzz, který společnost Pantone představila jako barvu roku 2024.

Vzorník Pantone, který vznikl v roce 1963, je celosvětově uznávaným barevným standardem. Na jeho odstíny spoléhají grafici, návrháři nebo třeba architekti. Zároveň společnost Pantone Colour Institut každoročně volí barvu roku, která se následně odráží v módních i designových trendech. Své věštecké schopnosti společnost Pantone využila i letos v prosinci, kdy odtajnila barvu roku 2024. „Při hledání odstínu, který odráží naši vrozenou touhu po blízkosti a spojení, jsme zvolili barvu vyzařující teplo a moderní eleganci. Odstín, který rezonuje se soucitem, nabízí hmatové objetí a bez námahy spojuje mladistvé s nadčasovým,“ řekla o odstínu Peach Fuzz výkonná ředitelka Pantone Color Institute Leatrice Eiseman.

Mohlo by se vám líbit

Proč bude rok 2024 patřit broskvovému chmýří?

I když by se mohlo zdát, že výběr barvy roku je spíše nahodilý, opak je pravdou. Společnost Pantone reaguje na aktuální náladu společnosti, vnímá socioekonomické podmínky, sleduje nové umělecké vlivy, technologie, relevantní sociální média a dokonce i nadcházející sportovní události, které přitahují celosvětovou pozornost. Barva roku 2024 odkazuje k myšlence, že důležitou součástí plnohodnotného života je pevné zdraví, duševní pohoda i hřejivé teplo, které zažíváme v blízkosti naší rodiny a přátel. Jde o barvu, která symbolizuje péči, naději i mírumilovnější budoucnost. „Potřebovali jsme zvolit odstín, jehož teplé a přívětivé objetí vyjadřuje poselství soucitu a empatie,“ zaznívá ve zprávě společnosti Pantone Colour Institut.

Módní kousky v odstínu Peach Fuzz

Zahalte se do Peach Fuzz

Lze očekávat, že barva roku 2024 se propíše také do módního světa. Mimochodem, jemný broskvový odstín jsme už mohli zahlédnout na přehlídkových molech. V kolekcích pro jaro/léto 2024 ji představily značky, jako je Zimmermann, Sportmax, Stella McCartney nebo Alberta Ferretti. Ostatně právě jaro a léto přímo volá po jemné broskvové barvě, která vypadá skvěle například na šatech nebo sukních.

Na druhou stranu některé značky s Peach Fuzz pracují i ve svých zimních kolekcích. A tak můžete barvu roku 2024 obléknout hned zkraje ledna. O pozornost si například říká zimní bunda s nádechem broskové, kterou najdete u značky Moncler nebo HUGO. Případně můžete barvu roku propašovat do svého šatníku skrze doplňky – třeba díky kabelce Coach nebo zimní šále Pieces. Skvělou volbou, která rozzáří vaše lednové dny, jsou pleteniny v odstínu Peach Fuzz. Je libo broskvový svetr s květy od finské značky Marimekko, nebo dáte přednost jednobarevnému svetru od & Other stories? Hádáme, že další značky na sebe nenechají dlouho čekat a představí kolekce, kterým bude dominovat právě odstín Peach Fuzz.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku