Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jak se v zimě (ne)oblékat?

Info ikona
Nakupování svetrů

Každá z nás chce v zimě nosit teplé oblečení, ale zároveň chce, aby jí to slušelo. To působí chvílemi jako téměř nesplnitelná disciplína, vzhledem k tomu, že velké a tlusté oblečení hřeje nejvíce. Ale není. Máme pro vás tipy, čemu se vyhnout a co naopak nosit...a stále zůstat v teple.

Tereza Čaladi | 1. 12. 2023

Šaty dělají člověka a to, jak v našem oblečení vypadáme, ovlivňuje to, jak se v něm cítíme. Dobře nám je přitom obvykle právě v těch věcech, ve kterých vypadáme trochu jako v dece. Můžeme ale nosit pohodlné kousky a k tomu i vypadat chic. V tom je krása zimního oblečení.

3 druhy zimního oblečení, které zvětšují

Máme pro vás nejenom chyby, které dělá mnoho z nás v zimním oblékání. Ale i to, jak je napravit.

  • Příliš mnoho oversized oblečení

Velké svetry mnoho z nás miluje. Schová se pod ně termoprádlo, které pořádně zahřeje, a další tři vrstvy k tomu. Na zimu jsou tak ideální. Když si k nim ale vezmeme i trendy široké kalhoty, není to úplně ono, vypadáme tak trochu jako svěšený vánoční stromeček. Lepší tak je mít pouze jednu z těchto věcí oversized, tedy například velký svetr, úzké kalhoty a k tomu vysoké kozačky. Nebo naopak široké kalhoty a k tomu rolák více na tělo. Slibujeme, že i tak se budete cítit pohodlně, v teple a snad i o trochu lépe, jelikož tato kombinace lichotí postavě každé ženy.

  • Tlusté svetry

Některé svetry nemusí dělat až tak dobrý dojem, jsou-li až moc huňaté – myšleny ty z tlusté vlny. Člověka potom totiž zvětšují celkově. Dají se pořídit ale i menší svetry, které rovněž zahřejí a budete se v nich cítit lépe a nebudete je muset rvát pod kabát. To platí o kašmíru, mohéru či například merino vlně.

  • Efekt barev

Nakonec velkou roli hrají i barvy. Černá zeštihluje, světlé barvy (jako je bílá, krémová či béžová) naopak kila přidávají. Je tak dobré nosit tmavší barvy, které se dají ale prozářit světlejším kouskem či dokonce nějakým kusem či doplňkem výrazné barvy, které jsou hitem letošního roku. Určitě tedy nic nezkazíte, když si k černým kalhotám vezmete například zářivě růžový svetr nebo zelený kabát.

Mohlo by se vám líbit

Tip na závěr

Základem všeho je dobré vrstvení. Nemusíte vše schovat pod volné oblečení, ale zkrátka použít více vrstev. Tedy pod sukni například teplé punčocháče, jako svršek rolák, na něj rozepínací svetřík, šálu, na hlavu čepici, na ruce rukavice a nakonec kabát, který nejspíš nebudete muset ani zapínat, jelikož vám bude dostatečně velké teplo. Váš outfit tak bude krásně vidět a vy rozhodně nebudete mrznout.

Kousky, které vypadají dobře a zahřejí
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku