Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Boty na klínu jsou zpátky: Prodlouží vám nohy a nabídnou pohodlí. Hitem jara a léta 2024 jsou espadrilky i étericky elegantní obuv

Boty na podpatku jsou skvělým způsobem, jak prodloužit nohy a opticky zeštíhlit postavu. Totéž umí také boty na klínu, které mají navíc velkou výhodu – jsou pohodlnější. Také se udržují lépe než podpatky. Kdo by se tedy divil, že se opakovaně vrací mezi top módní trendy. Pro jaro a léto 2024 je máme zpět naplno a ve variantách pro éterické víly, elegantní ženy, které mají rády pohodlí, i pro ty, jež dávají přednost robustnějšímu obutí ve sportovním či rockovém stylu.

Liv Boková | 11. 04. 2024

Místo balerínek letos jaru a létu kralují wedges

Wedges, tedy anglický výraz pro „klíny“, boty na klínu, je všeříkající. Poté, co se hlavním trendem v obouvání opakovaně po až obsesivní vlně popularity v devadesátých letech vrátily balerínky, bylo jasné, že musí přijít také velký návrat klínů. Na chvíli se znovu přihlásily o pozornost v roce 2010, jejich plný comeback se chystal a dozrával ještě pár následujících let. A právě teď je tady! Proto se letos na jaře a v létě bez klínů neobejdeme. Naštěstí, na rozdíl od řady jiných cyklicky se vracejících módních trendů, tento není žádným utrpením. Ba naopak, sandálky na klínu jsou pohodlné a příjemné na nošení.

Elegance, minimalismus a tichý luxus

Vzhledem k tomu, jaké varianty jsou dnes k dostání, stávají se boty na klínu i nesmírně elegantním, až éterickým obutím, oproti minulým obdobím, kdy šlo často hlavně o nevzhledná „kopyta“. Pryč jsou povětšinou také korkové podrážky inspirované boho stylem, noční můra mnohých módních stylistů, a když už, pak v mnohem jemnějším provedení. Místo nich vládne klínům minimalismus a tichý luxus v podobě elegance s tenkými pásky, propracovanými detaily, decentním zdobením a atraktivně tvarovanými klínovými částmi, které tak vypadají téměř až jako sochařská umělecká díla.

Mohlo by se vám líbit

Nejkrásnější barvy laků pro jarní a letní pedikúru, které ovládnou jaro a léto 2024

Venkovní teploty a zářící slunce jasně potvrzují, že jaro je v plném proudu a v některých dnech rovnou přeskakuje do léta. Je proto nejvyšší čas opečovat nožky a po mnohaměsíčním uvěznění v uzavřených teplých botách je připravit a dopřát jim svobodu v elegantních lehkých sandálkách. Jako na třešničku na dortu po každé pedikúře se jistě těšíte na krásné barvy, kterými si necháte na závěr ozdobit nehty. Některé trendy se letos opakují, jiné, ještě žhavější, najdete v paletě pro letní pedikúru 2024 poprvé.
marianne.cz

Jak kombinovat boty na klínu s oblečením

Nosit se dají prakticky ke všemu, stačí si vybrat ty pravé k lehounkým šatům, na zahradní party, ale klidně i na prestižní večerní akci nebo naopak jako pohodlné, nenápadné a přitom stále šik obutí do práce, hodí se k sukním i kalhotám všech délek. Jednoduché nezdobené budou nerušivým pohodlným základem k jakémukoliv outfitu, zdobné nebo s jakýmikoliv propracovanými detaily či zdobením si zaslouží pozornost, a tak bude nejlepší je obouvat spíše k jednoduchému, klidně i monochromatickému outfitu.

Prim hrají espadrilky, ale nejsou samy

Jak uvidíte i v naší galerii s výběrem těch nejzajímavějších kousků, prim hrají zejména espadrilky na milion způsobů. Bílé, černé, béžové, v pestrých křiklavých barvách, pastelové, přírodní, se stužkami a šňůrkami i bez, zdobené výšivkami, kamínky nebo korálky, šněrovací i na přezku, zkrátka je jich nepočítaně. Jsou z různých materiálů a s klíny a platformami různé výšky. Řada žen espadrilky miluje, pro některé však nejsou nijak lákavé. Dobrou zprávou pro všechny je skutečnost, že jarní a letní boty na klínu jsou letos trendy i v jiných provedeních. Budete naprosto spokojené, pokud máte rády zapínací či šněrovací páskové sandálky, pantoflíčky i mírně mohutnější nazouváky.  

Mohlo by se vám líbit

Co s vaším tělem udělá nošení vysokých podpatků: Nejde jen o křivé prsty, odborník varuje před dalšími problémy

Boty na podpatcích, pokud v nich umíme chodit, přispívají k větší eleganci a opticky prodlužují nohy i celou postavu. Některé ženy si na ně těžko zvykají a nejsou jim pohodlné, přesto je občas obouvají, někdy i do práce, většinou však spíše při různých slavnostních a společenských událostech. Existují ale také ženy, které se s podpatky tak sžily, že je pro ně naopak velmi nepohodlné chodit bez nich. Co tedy podpatky dělají s naším tělem? Můžeme to nějak korigovat nebo se jich musíme vzdát? Na tyto i spoustu dalších otázek odpovídají rehabilitační lékař a autor řady odborných publikací doc. MUDr. Kamal Mezian, Ph.D. a fyzioterapeut a terapeut strukturální integrace Jakub Draksel.
marianne.cz

Trendy sandály na klínu pro jaro/léto 2024

V jarním a letním slunci pochopitelně nejvíce zazáříte ze zlatem, růžovým zlatem, stříbrem a kamínky. Pořiďte si tedy krásné metalické klíny v kovové barvě, kterou máte nejraději. Krásně vypadají a trendem jsou také pastelové barvy a červená v metalickém provedení. Velmi efektní je pouze metalický klín k jinak matným botám, ať už ve stejné nebo jiné barvě. Další možností je průhledný klín, v němž mohou být například květiny, nebo výrazně barevný u černých či přírodních sandálků. Jednou z možností zdobení je velké logo na klínu, či téměř neexistující klínek. Všechny zmíněné variace lze pojmout velmi decentně i s jistou mírou extravagance.

Všechny zmíněné možnosti provedení sandálků na klínu i řadu dalších najdete v naší galerii. Vyberte si ty, které budete s radostí nosit.

Elegantní sandálky na klínu na léto 2024

Už o o tomto víkendu a také v pátek a v pondělí si můžete pořídit nové sandálky i další typy obuvi nejen na klínu, kabelky, oblečení, šperky, designové dekorace, elektroniku a vybavení do vašeho domova s velkými slevami a řadou výhod. Od 12. do 15. dubna totiž po celé České a Slovenské republice proběhnou jarní Dny Marianne. Veškeré informace a podrobnosti o Dnech Marianne a slevových akcích najdete zde.

Stáhněte si také do mobilního telefonu aplikaci, kterou najdete přímo tady, a užijte si nakupování nových trendů na jaro a léto naplno. 

Zdroj článku

Související články

Móda
Jak se obléct na různé typy sportu: I při pohybu můžete být stylová

Jak se obléct na různé typy sportu: I při pohybu můžete být stylová

Móda
Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Móda
Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?