Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Elegantní a nestárnoucí šperk. Jak nosit perly nejen v podobě náhrdelníku?

Info ikona
perly Chanel

Říká se, že s perlami nemůžete udělat chybu, ať jde o outfit na jakoukoliv příležitost. Coco Chanel věřila, že by žena měla nosit doslova šňůry a šňůry perel, a tak v kolekcích Chanel perlové náhrdelníky vídáme dodnes. Nemusí jít ale jen o symetrické kratší náhrdelníky, které s oblibou nosila Charlotte v Sexu ve městě, perly se dají nosit i mnohem více fashion a hravým způsobem, a to nejen na krku – pak jsou tu ještě náušnice, náramky, prsteny, nebo dokonce kabelky. Máme pro vás inspiraci, jak nošení perel pojmout stylově.

Eliška Vrbová | 9. 05. 2023

Můžetej jimi doplnit černý svetr či šaty a být za nejelegantnější ženu v místnosti, stejně tak ale můžete vzít několik dlouhých šňůr, které na několikrát obmotáte a přidáte k nim třeba džínovou bundu nebo kožený křivák a dodáte perlám trochu rockerštější look. Na perlách je skvělé, že se dají nosit skutečně k čemukoliv a jen na ostatních doplňcích a případně délce a tvaru náhrdelníku záleží, jaké bude mít outfit nakonec vyznění.

Aktuálně se s velkou oblibou nosí perly nepravidelných tvarů, a to jak na kratších či delších náhrdelnících, tak i na náušnicích či náramcích. Tyto perly působí mnohem více uvolněně a ani při krátké délce náhrdelníku outfitu nedodáte aristokratický dojem, což se naopak s kratší šňůrou pravidelných perel může snadno stát.

Mohlo by se vám líbit

Na velikosti (ne)záleží

Kombinují se také různé velikosti perel, a to jak v rámci jednoho náhrdelníku či náramku, tak i při vrstvení několika šperků. Perlové náhrdelníky můžete také nosit v kombinaci s dalšími například zlatými náhrdelníky s přívěsky. Populární jsou také nenápadné perlové prsteny, ale i masivnější náhrdelníky z velkých perel pospojovaných například textilní stužkou.

A co kabelka?

Perly se nicméně nemusí objevovat jenom na špercích, nosí se kabelky s perlovými uchy, z perel poskládané topy a v neposlední řadě také kryty na telefon ozdobené perlovou crossbody šňůrou.

S kombinací s bílou košilí, bílým tričkem nebo černým svetrem či šaty neuděláte nikdy chybu, v létě perly budou vypadat vkusně i na holé opálenější kůži. V galerii se můžete inspirovat, jak perly zkombinovala například Emili Sindlev nebo Alexa Chung a další hvězdy světového streetstylu.

Jak nosit perly
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku