Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Inspirace, jak v letních měsících kombinovat džínovou bundu

Info ikona
Bunda

Džínová bunda! Jednoduchý módní kousek, který už desítky let dokazuje, že se na něj můžeme spolehnout nejen na jaře a na podzim, ale také během léta. Naučte se kombinovat džínovou bundu a zjistěte, že ji bez problému můžete obléknout do práce, na narozeninovou párty i večerní drink s kamarádkou.

Existují kousky, které se naším šatníkem proženou jako uragán, a následně o nich další roky neslyšíme. A pak také najdeme kousky, které v našem šatníku mají stálé místo a nepodléhají aktuálním trendům nebo náladě ve společnosti. Ano, džínová bunda patří bezesporu do druhé kategorie! Poprvé o sobě dala vědět už okolo roku 1880, kdy se zrodila pod rukama džínového génia Levi Strausse. V tu dobu byla džínová bunda parťákem všech, kteří manuálně pracovali. „Džínové bundy byly neuvěřitelně odolné, a tak je nosili ti, kteří měli náročnou práci,“ řekla Tracey Panek, historička společnosti Levi Strauss & Co.

Zprvu měla džínová bunda nálepku „pro dělníky“, později byla spojována s kriminálními živly a lidmi, kteří žijí na okraji společnosti. „Do padesátých let minulého století bylo nošení džínoviny nevhodné,“ vysvětluje historička. Přesto se džínová bunda pomalu ale jistě stávala „uniformou“ celebrit. Bylo tedy jenom otázkou času, kdy se „zakázaný“ oděv promění ve vyhledávaný kousek. Hádáme, že velký kus práce v tomto ohledu odvedl James Dean, který na džínovou bundu nedal dopustit. V šedesátých letech už „džíska“ byla nedílnou součástí amerického šatníku a dokazovala, že sluší nejen mužům, ale také ženám.

Dnes považujeme džínovou bundu za stěžejní kousek, který můžeme kombinovat na tisíc způsobů. Všimnout si toho můžeme právě v letních měsících, kdy je ideálním společníkem pro chladná rána nebo studené letní noci. Fantasticky vypadá ve spojení se sukní nebo maxi šaty. Stejně tak můžete s pomocí džínové bundy vytvořit double denim outfit, který se opět vrací do módy. Džínová bunda také doplní váš oufit se širokými cullotes nebo koženými šortky.

Zdroj: glamour.com