Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jaké změny chystá značka Victoria Beckham?

Značka Victorie Beckham patří k těm, které ve svých modelech nepoužívají přírodní kožešiny. Victoria jde však nyní ještě dál a oznamuje, že žádné oblečení její značky nebude ušité z kůže exotických zvířat.

Eliška Vrbová | 16. 02. 2019

V oficiálním vyjádření značka uvádí, že Victoria Beckham přestane ve všech svých kolekcích, počínaje kolekcí na podzim a zimu 2019, používat exotické kůže. Značka manželky fotbalisty Davida Beckhama nikdy při výrobě oblečení a doplňků nepoužila přírodní kožešiny a minulý rok potvrdila, že to tak zůstane i nadále.

Novinku ohledně exotických kůží ocenila PETA, největší nezisková organizace bojující za práva zvířat na světě. "Za každou krokodýlí, hadí či ještěřčí kabelkou nebo párem bot je násilná smrt. Rozhodnutí Victorie Beckham ušetří nesčetné množství mimořádných zvířat obrovského utrpení. PETA vyzývá další luxusní značky, aby příklad Victorie následovaly," říká ředitelka organizace Elisa Allen.

Stanovisko Victoria Beckham oznámila jen pár dní před svou přehlídkou na fashion weeku v Londýně, který včera začal. Z ostatních luxusních značek se k obdobnému slibu zavázali například Chanel, Vivienne Westwood nebo Diane von Furstenberg.