Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jarní novinky, které nás baví. Prohlédněte si zajímavé projekty z módního světa

Za okny to konečně začíná vypadat, že se jaro hlásí o slovo. Přivítáte ho novým sportovním úborem, botami české výroby nebo domácím kompletem z charitativní kolekce? Máme pro vás tipy na několik módních novinek ze zajímavým přesahem.

Eliška Vrbová | 24. 03. 2021
Doma NADOTEK

Sportovní výbava

Česká značka Circlle se stala symbolem minimalistického sportovního oblečení, které při výrobě bere ohledy na životní prostředí. Nyní do své kolekce Contour Mono zařadila nové barevné varianty legín Ivy, podprsenek Sahara a Rayne a tílek Lily a Zanna, které lze využít pro jakékoliv sportovní aktivity, ale i jako pohodlné oblečení do města. Příjemně jarní barevné palety oblečení jsou nadčasové a jejich udržitelnost spočívá také v jejich kombinovatelnosti.

Značka Circlle používá 100% recyklovaný materiál, který je navíc antibakteriální, a tak umožňuje pokožce dýchat a zároveň poskytuje kůži potřebnou jemnost a hebkost. Poselstvím Circlle je kromě nezatěžování životního prostředí také myšlenka sebelásky a vyzdvihnutí krásy ženských křivek, proto kolekce značka fotí na modelkách různých tvarů velikostí.

Vasky Leny

Síla sesterství

Co se stane, když se značka šperků Pandora spojí s filmařkou Irene Baqué? Vzniknou tři inspirativní videa o zajímavých příbězích žen ukazující sílu sesterstvíTřídílná série krátkýchfilmů odhaluje, co různá sesterství znamenají pro ženy v různých fázích života a jak jim tyto vztahy pomáhají růst a vyvíjet se.

První film vypráví příběh britské skupiny dýdžejek Creole Cuts, které v tvorbě oslavují zvuk svého karibského dědictví. Druhý film přináší portrét skupiny přibližně patnácti žen žijících v blízkosti drsných útesů u města Pembrokeshire ve Walesu. Ty se pravidelně schází při plavání v divoké vodě. Patří do různých věkových skupin, pocházejí z různých prostředí, ale společně si nejen užívají plavání v chladné vodě, ale rovněž se navzájem podporují ve výzvách, které před ně jejich životy kladou. „Je to více než pouhé plavání. Vše je založeno na přátelství a podpoře,“ říká Sian Richardson z organizace Bluetits. „Nikdy dříve jsem si neuvědomila, že skupina žen může být tak silná,“ dodává.

Poslední příběh se zaměřuje na Chaneen, matku dvou dcer, Jasmine a Ocean. Chaneen těhotněla náhodou, proto se rozhodla podělit se na sociálních sítích o radosti i strasti mateřství. Mateřství líčí realisticky a nepřikrášleně. Nedílnou součástí Chaneenina života je její matka a babička, které jí v této nové fázi života pomáhají. „Nejmoudřejší rada, jakou jsem kdy od své maminky a babičky dostala, je prostě věřit v sebe a věřit, že to dokážu,“ říká Chaneen Salako ve snímku zaměřeném na vztahy mezi čtyřmi generacemi.

Na všechny tři krátké filmy se můžete podívat na tomto odkazu.

Pandora x Irene Baqué
Mohlo by se vám líbit

Oslavte s námi den sesterství! Kdo jsou naše oblíbené power sisters?

Máte sestru? Tak jí dnes nezapomeňte popřát, je totiž den sesterství! A jaké slavné sestry v ELLE milujeme? Přečtěte si o nich v naší galerii.
elle.cz

Nazout a jít!

Česká obuvnická značka Vasky vítá jaro novou siluetou. Tentokrát firma navazující na tuzemskou obuvnickou tradici představuje takzvané „slip-ony“, tedy nazouvací boty s názvem Leny. Tento model vznikl na přání zákazníků. „Udělali jsme si průzkum na našich sociálních sítích a ‚slip-ony‘ se z modelů, které si naši zákazníci přejí, objevovaly nejčastěji,“ říká marketingový ředitel Vasek Jan Kočenda. Leny jsou k dipozici v šesti barevných kombinacích: ⁠bílá, černá s bílou podešví, šedá, růžová, modrá a celočerná. Novinkou je také předprodej a zaváděcí cena. „Rozhodli jsme se nejprve odměnit věrné zákazníky, kteří odebírají náš newsletter. Ti byli prvními, kdo si model Leny mohl objednat,“ popisuje vedoucí logistiky Tomáš Karlík. Předprodej začal 22. března a bude trvat až do konce března, a to za zaváděcí cenu 2 099 Kč. Od 1. 4. bude cena modelu Leny 2 399 Kč.

Vasky Leny
Mohlo by se vám líbit

Sestavte si módní wishlist aneb Co nás zaujalo v jarních kolekcích

I když venku to zatím na brzký příchod jara nevypadá, my ho netrpělivě vyhlížíme a v módním světě už jarní nálada rozhodně panuje. Jaké kousky nás zaujaly v jarních kolekcích nejrůznějších značek a co nesmí chybět na našem aktuálním wishlistu?
marianne.cz

Související články

Móda
V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

V létě 2024 obujte boty, na které nedaly dopustit Audrey Hepburn ani Marilyn Monroe. Kačenkové podpatky jsou letos překvapivě trendy

Móda
Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře

Do parného horka i do klimatizace: 3 outfity, které jsou vhodné ven i do kanceláře

Móda
Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Ikonická móda královny Alžběty II.: Legendární pestrobarevné kostýmky jejího Veličenstva

Móda
Konec tichého luxusu: Přetvořte svou kabelku ve stylu Jane Birkin a dejte jí osobitý vzhled

Konec tichého luxusu: Přetvořte svou kabelku ve stylu Jane Birkin a dejte jí osobitý vzhled