Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Kontroverzní módní trendy posledních let: Lepící pásku místo náramku či roztrhané punčocháče pořídíte za desetitisíce

Móda je všelijaká. Dává nám prostor vyjádřit své nejkreativnější myšlenky a svou osobnost. V módním průmyslu neexistuje objektivita – je to jako umění. Každému se líbí něco jiného a názory jsou naprosto subjektivní. Některé módní domy ale přišly s poněkud kontroverzními návrhy, které překvapily i ty největší fashion nadšence. Pojďme se na některé z nich podívat.

Aneta Akgül | 10. 05. 2024

Roztrhané silonky nebo špinavé boty za astronomické ceny

Italskému módnímu domu Gucci se v minulosti několikrát povedlo naprosto šokovat všechny, kteří bedlivě sledují módní průmysl a nejaktuálnější trendy. Znáte ten pocit, kdy si oblékáte silonky, omylem o ně zatrhnete nehtem a roztrháte je? Pro nás, obyčejné smrtelníky, jsou takové silonky na vyhození. Značka Gucci ale v roce 2020 přesvědčila společnost o pravém opaku. Na trh totiž uvedla model, který pravděpodobně nikdo nečekal. Právě roztrhané silonky totiž díky této značce dostaly svůj prostor v módním světě. Veřejnost byla překvapená především cenou – takové punčocháče totiž Gucci prodával za neuvěřitelných 146 liber, což je v přepočtu něco přes 4000 korun. Ještě překvapivější než samotná cena byl ale fakt, že se tento produkt zcela vyprodal.

Rozum zůstává stát i nad dalším modelem této značky – tentokrát se jedná o tenisky, které záměrně vypadají jako špinavé. Boty, které ačkoliv jsou nové, vypadají naprosto obnošeně a opotřebovaně. A právě v tom vidí návrháři značky Gucci jejich kouzlo. Cena takových bot se pohybuje okolo 870 dolarů, což je něco málo přes 20 tisíc korun. Pokud si tedy omylem roztrhnete silonky a na nohách máte tenisky, které mají to nejlepší za sebou, nezoufejte. Je to styl!

Mohlo by se vám líbit

Balonové rukávy, krajky a romantika: “Coquette girl” styl se vrací mezi módní trendy. Propadnete mu i vy?

To, že má móda cyklickou povahu, je všem jasné. V módním průmyslu momentálně rezonují kousky, které jsme nosili za dob našeho mládí i my. Designéři a módní domy se ale rozhodli vrátit trendy ještě o pár set let zpět a probudit tzv. “coquette girl” styl opět k životu. Propadnete mu letos i vy?
marianne.cz

Nejdražší odpadkový pytel na světě

Značka Balenciaga je známá tím, že některé její modely vyvolávají ve společnosti kontroverzní diskuze. Jedním z nejrozebíranějších modelů této značky byla nepochybně taška inspirována pytlem na odpadky. Lesklá kabelka se stahovací šňůrou, která nese název “Trash Pouch”, pobuřuje veřejnost nejen svým vzhledem, ale především cenou. Ta totiž dosahuje částky 1950 dolarů, tedy něco přes 45 tisíc korun. Jedná se tak tedy o pravděpodobně nejdražší odpadkový pytel na světě.

Neméně velkou vlnu pobouření vyvolal i náramek v podobě lepící pásky. V rámci zimní fashion show byl tento pásek uveden jako naprosto seriózní součást kolekce. Mnozí nevěřili, že se skutečně jedná o módní doplněk a že to Balenciaga myslí vážně. Až tedy příště půjdete vynést koš, vzpomeňte si na tuto módní značku, nasaďte na zápěstí lepící pásku a můžete se považovat za módní ikonu.

Mohlo by se vám líbit

Trochu princezna, trochu venkovanka: Stanou se tyto romantické šaty hitem léta 2024?

Přestože letním trendům stále značně dominuje minimalismus, i milovnice volánů a romantické estetiky mohou začít jásat. Na výsluní se totiž právě teď derou šaty, v nichž se budete cítit jako princezna z 18. století či jako svobodomyslná venkovanka, která nachází útěchu v tichu přírody. Kterou roli si zvolíte, je čistě na vás.
marianne.cz

Džíny, které vypadají jako pomočené, stojí skoro 20 tisíc

Ano, čtete správně. Jak již bylo řečeno, móda nemá žádné hranice a není objektivní, a tak ji jen těžko můžeme soudit. Model, který ale zvednul ze židle drtivou většinu fashion fanoušků, jsou džíny značky JORDANLUCA, které vypadají jako pomočené. Tmavé skvrny v okolí rozkroku “zdobí” klasické pánské denimové kalhoty se zúženými nohavicemi. Jejich cena se pohybuje okolo 800 dolarů, tedy přibližně 18 500 Kč. Jedná se stále o styl, nebo o naprostý módní úlet?

 

Podívejte se na nejkontroverznější modely, které módní průmysl nabízí. Nad některými z nich zůstává rozum stát.
Zdroj článku

Související články

Móda
Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Móda
Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků