Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Na detailech záleží: 3 jednoduché triky v letním stylingu, které zeštíhlují

Info ikona
Placeholder image

Některé oblečení vás možná uchvátí na věšáku, ale když si ho vezmete na sebe, tak se v něm necítíte, jelikož v něm vaše postava vůbec nevyniká, ba naopak vám možná dokonce přidává kila. Přitom stačí pár úprav, které to mohou změnit a učinit opak.

Tereza Čaladi | 4. 06. 2023

Celou zimu jste na sobě pracovala, ale máte pocit, že když na sebe vezmete konečně příjemné vzdušné letní oblečení, tak vaše figura není vůbec vidět? To se dá snadno napravit. Stačí k tomu pouze pár triků.

Tomuto tématu se věnovala influncerka Erin Busbee, která se zaměřuje na módu pro ženy přes 40 let. Její triky se ale hodí i mladším ročníkům. My z nich vybrali ty, které jsou praktické skutečně pro každou ženu.

Mohlo by se vám líbit

Triky na úpravu oblečení, které zeštíhlují

Jedná se obvykle o detaily, kterým běžný smrtelník v každodenním shonu vůbec nevěnuje pozornost. Jakmile se na ně ale zaměří, udělají mnoho.

  • Svršek zastrčený do kalhot zdůrazní vaši siluetu

Pokud jste kalhotový typ a v létě je rády nosíte, doporučujeme vám zastrčit si triko do kalhot. To obvykle platí pro veškeré střihy. I když máte klasické džíny (tedy ne s vysoký pasem, ani ne bokovky) a necháte triko volně, nedává možnost zdůraznit žádnou část vašeho těla.

A pokud nosíte kalhoty s vysokým pasem, pak to platí opravdu vždy. Vysoký pas je celkově dobrý, jelikož schová spodní břicho (i když ho nemáte, kalhoty s nižším pasem vytváří optický dojem, že ano). Pokud tedy zvolíte široké kalhoty s vysokým pasem a dáte si triko dovnitř, hezky zeštíhlí váš pas a schová spodní bříško i boky.

Svůj pas navíc můžete zdůraznit páskem. Tip navíc: pásek funguje stejně kouzelně i u volných šatů.

  • Vždy zvolte pouze jeden volný kus oblečení

V létě jsou oblíbené volné věci. Nyní se nosí zejména volné široké kalhoty (culotte), dlouhé sukně i oversized košile. Ale poté se může snadno stát, že oděv působí, že na vás visí. Zvolte tedy vždy pouze buď svršek či spodek, který bude volný, a jako druhý vyberte nějaký „na tělo“. Tedy například ke culotte kalhotám si vezměte přiléhavé tílko.

  • Dlouhý náhrdelník prodlužuje postavu

Šperky nemusí být pouze hezkým doplňkem, ale i praktickým. Když si vezmete dlouhý náhrdelník, automaticky budete vypadat vyšší, a tím pádem i hubenější. Navíc pokud to nakombinujete s dvěma předchozími tipy, během celého léta se vám nebude chtít do plavek.

Podívejte se, jak tyto zeštíhlující triky vypadají na těle
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku