Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Šperky, které ovládnou letošní jaro a léto

Přizvěte jaro do své šperkovnice a pořiďte si třpytivý kousek, který ozvláštní každý outfit. A pokud chcete držet palec na tepu šperkařské doby, vybrali jsme pro vás nejzásadnější trendy letošní sezony. Těšte se na perly, drahé kameny a mnoho dalšího.

Mohlo by se vám líbit

Nejdražší a nejtřpytivější zásnubní prsteny světových celebrit

Říká se, že diamant je nejlepší přítel ženy. Podívejte se na třiatřicet šťastných dam, které už takového přítele našly.
marianne.cz

Říká se, že diamant je nejlepším přítelem ženy. Pravdou ale zůstává, že nemusíme zůstat „jenom“ u diamantů. Rafinované šperky, drahé kameny nebo omamné perly vám prokážou podobnou službu jako diamant, tedy vytvoří úsměv na rtech a podtrhnou vaši osobnost. Pokud chcete svou šperkovnici obohatit o nové kousky, věřte, že v letošním roce máte z čeho vybírat. Na vzestupu je hned několik trendů, které by vaše oko lačnící po novém šperku nemělo přehlédnout.

Ano, perly jsou bezesporu nadčasovou záležitostí, která nikdy nevyjde z módy. Na druhou stranu i do šperků s perlami promlouvají trendy. Aktuálně to vypadá, že si o pozornost říkají velké „jumbo“ perly, které byly k vidění například na módní přehlídce Givenchy. Poohlédněte se tedy po perlovém náhrdelníku, prstenu s dominantní perlou nebo perlových náušnicích – ve všech případech si troufáme tvrdit, že půjde o investici, která se vyplatí.

Větší než velké perly

Zdá se, že odzvonilo dobám, kdy jsme nosily téměř neviditelné náušnice. Po přehlídkách módních značek Chanel nebo Bally je evidentní, že letošní jaro a léto bude patřit visacím náušnicím. Pokud visací náušnice ještě ve své šperkovnici nemáte, rozhodě se není čeho bát. Vypadají perfektně nejen k ležérním outfitům, ale také ke společenskému oblečení. Případně nic nebrání tomu, abyste si vzala pouze jednu visací náušnici.

Náušnice až k ramenům

Máme dobrou zprávu pro všechny odpůrce minimalismu! Motivy květin letos uvidíte nejen na štendrech s oblečením, ale také na prstýncích, náramcích nebo náušnicích. A pokud jste duší spíše minimalista, dejte šanci alespoň prstýnkům s barevným kamínkem ve tvaru květu. Uvidíte, že půjde o příjemnou změnu, na kterou si rychle zvyknete.

Květinové motivy

Ametyst, safír, citrín, smaragd, topaz, akvamarín, růženín,...a mohli bychom pokračovat dál. Zkrátka šperky s drahými kameny patří k dalším nadčasovým kouskům, do kterých se vyplatí investovat. A pokud bychom vám měli radit, na jaký šperk se zaměřit, pak jednohlasně říkáme – prsten s drahým kamenem!

V hlavní roli drahé kameny

Robustní náhrdelníky

Také v letošním roce budeme na ulicích vídat mnoho žen s robustním náhrdelníkem. Pravda, rozhodně nejde o šperk, který budete dennodenně nosit. Na druhou stranu platí, že pokud si jednou robustní náhrdelník pořídíte, bude vám po dlouhá léta prokazovat věrnou službu. I v tomto ohledu záleží na vašich preferencích. Někdo dá přednost masivnímu zlatému náhrdelníku, jiný může zvolit jemnější provedení.

Mohlo by se vám líbit

Šperk, který vás omámí. Dana Bezděková představuje květiny, které rozkvétají do neznámých tvarů

Šperku se věnuje celý život, nezastavilo ji ani to, že se jí velmi rychle po sobě narodily tři děti. Na chvíli sice opustila ateliér, ale v hlavě se jí zatím rodily nápady na nové kolekce a přehlídky. Dana Bezděková, které se často přezdívá královna českého šperku, tvoří ve své pražské dílně dlouhá léta nejen šperky na denní nošení, ale i šperky scénické, často složité na výrobu.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nečekaný trend pro léto 2024: Do módy se vrací šperk, který milovaly naše babičky

Nečekaný trend pro léto 2024: Do módy se vrací šperk, který milovaly naše babičky

Krása
Nejkrásnější šperky z KVIFF: Filmovému festivalu v roce 2024 dominovala elegance a noblesa

Nejkrásnější šperky z KVIFF: Filmovému festivalu v roce 2024 dominovala elegance a noblesa

Svět ženy
Šumava: Nezapomenutelné výlety, kam chodí jen minimum turistů

Šumava: Nezapomenutelné výlety, kam chodí jen minimum turistů

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky