Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Šperky, které ovládnou letošní jaro a léto

Info ikona
šperky

Přizvěte jaro do své šperkovnice a pořiďte si třpytivý kousek, který ozvláštní každý outfit. A pokud chcete držet palec na tepu šperkařské doby, vybrali jsme pro vás nejzásadnější trendy letošní sezony. Těšte se na perly, drahé kameny a mnoho dalšího.

Mohlo by se vám líbit

Říká se, že diamant je nejlepším přítelem ženy. Pravdou ale zůstává, že nemusíme zůstat „jenom“ u diamantů. Rafinované šperky, drahé kameny nebo omamné perly vám prokážou podobnou službu jako diamant, tedy vytvoří úsměv na rtech a podtrhnou vaši osobnost. Pokud chcete svou šperkovnici obohatit o nové kousky, věřte, že v letošním roce máte z čeho vybírat. Na vzestupu je hned několik trendů, které by vaše oko lačnící po novém šperku nemělo přehlédnout.

Ano, perly jsou bezesporu nadčasovou záležitostí, která nikdy nevyjde z módy. Na druhou stranu i do šperků s perlami promlouvají trendy. Aktuálně to vypadá, že si o pozornost říkají velké „jumbo“ perly, které byly k vidění například na módní přehlídce Givenchy. Poohlédněte se tedy po perlovém náhrdelníku, prstenu s dominantní perlou nebo perlových náušnicích – ve všech případech si troufáme tvrdit, že půjde o investici, která se vyplatí.

Větší než velké perly

Zdá se, že odzvonilo dobám, kdy jsme nosily téměř neviditelné náušnice. Po přehlídkách módních značek Chanel nebo Bally je evidentní, že letošní jaro a léto bude patřit visacím náušnicím. Pokud visací náušnice ještě ve své šperkovnici nemáte, rozhodě se není čeho bát. Vypadají perfektně nejen k ležérním outfitům, ale také ke společenskému oblečení. Případně nic nebrání tomu, abyste si vzala pouze jednu visací náušnici.

Náušnice až k ramenům

Máme dobrou zprávu pro všechny odpůrce minimalismu! Motivy květin letos uvidíte nejen na štendrech s oblečením, ale také na prstýncích, náramcích nebo náušnicích. A pokud jste duší spíše minimalista, dejte šanci alespoň prstýnkům s barevným kamínkem ve tvaru květu. Uvidíte, že půjde o příjemnou změnu, na kterou si rychle zvyknete.

Květinové motivy

Ametyst, safír, citrín, smaragd, topaz, akvamarín, růženín,...a mohli bychom pokračovat dál. Zkrátka šperky s drahými kameny patří k dalším nadčasovým kouskům, do kterých se vyplatí investovat. A pokud bychom vám měli radit, na jaký šperk se zaměřit, pak jednohlasně říkáme – prsten s drahým kamenem!

V hlavní roli drahé kameny

Robustní náhrdelníky

Také v letošním roce budeme na ulicích vídat mnoho žen s robustním náhrdelníkem. Pravda, rozhodně nejde o šperk, který budete dennodenně nosit. Na druhou stranu platí, že pokud si jednou robustní náhrdelník pořídíte, bude vám po dlouhá léta prokazovat věrnou službu. I v tomto ohledu záleží na vašich preferencích. Někdo dá přednost masivnímu zlatému náhrdelníku, jiný může zvolit jemnější provedení.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku