Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

To nejlepší z růžového koberce na letošním Met Gala

V pondělí proběhla módní událost roku. V Metropolitním muzeu v New Yorku se odehrál tradiční Met Gala, tentokrát na téma Camp: Notes of Fashion, což je esej Susan Sontag z roku 1964, která slovo camp pojala jako sklon k teatrálnosti skrze nápaditost a nadsázku. Nápaditosti jsme na růžovém koberci viděli hodně, pojďme si připomenout ty nejšílenější i nejkrásnější modely.

Eliška Vrbová | 9. 05. 2019

Lady Gaga celkem se čtyřmi outfity, Katy Perry jako lustr, Serena Williams v teniskách nebo Céline Dion s pompézní korunou na hlavě. Na Met Gala je hlavní především zaujmout a těmto celebritám se to bezpochyby povedlo, ať už v kladném či záporném smyslu.

Komu to ovšem i přes extravaganci neuvěřitelně slušelo byla Lucy Boynton, představitelka Mary ve filmu Bohemian Rhapsody, v šatech od Prady, zpěvačka Florence Welch v šatech s pláštěm od Gucciho nebo herečka Madelaine Petsch ve vílích šatech od Jeana Paula Gaultiera. Velmi nás také nadchnuly plisované Dior šaty Gisele Bündchen, růžové šaty s gigantickou mašlí Salvatore Ferragamo, v nichž Elizabeth Debicki připomínala Audrey Hepburn, nebo zlaté rovněž plisované šaty rapperky Awkwafiny.

Pak jsou tu tací, kterým se extravagance už spíše vymstila, a na sociálních sítích jsou tak trochu pro smích. Což je například případ Sereny Williams, Kim Kardashian nebo Katie Holmes. K čemu jsou jejich modely přirovnávány, se podívejte v instagramovém příspěvku účtu @diet_prada níže.

Všechny více i méně povedené looky z Met Gala si prohlédněte v následující galerii.