Přejít k hlavnímu obsahu
Móda

Pařížský haute couture fashion week se odehraje v digitální podobě

Info ikona
Haute Couture Paris

Červencový haute couture fashion week v Paříži se letos odehraje pouze online. Od 6. do 8. července módní domy představí své luxusní kolekce na podzim a zimu formou několika videozáznamů. Obdobný formát bude mít i pařížský týden módy představující pánské kolekce, digitální podobu převezmou i fashion weeky v Miláně či Londýně.

Eliška Vrbová | 3. 06. 2020

Kromě samotných módních přehlídek naplánovaných dle časového harmonogramu nebude chybět ani doprovodný program. Organizátoři z Fédération de la Haute Couture et de la Mode se tak budou snažit, aby se i digitální akce co nejvíce podobala té živé.

Na haute couture fashion weeku se mohou představit pouze ty francouzské značky, které mají potřebný certifikát a splňují určité podmínky, jako je počet hodin strávených ruční prací, použité techniky zdobení a podobně. Patří mezi ně tradiční francouzské módní domy, jako je Chanel, Christian Dior, Jean-Paul Gaultier, Maison Margiela, Schiaparelli nebo Givenchy. Privilegium prezentovat se na haute couture fashion weeku má kromě šestnácti francouzských značek i sedm mezinárodních značek a dalších osmnáct z jiných zemí. Do skupiny "haute couture" tedy patří i například Armani Privé, Fendi, Valentino či Versace.

Všech 41 jmen může prezentovat své kolekce i v rámci digitálního haute couture fashion weeku, některá se však už této příležitosti vzdala. Giorgio Armani oznámil, že Armani Privé svou kolekci představí v lednu 2021, stejně tak i Jean-Paul Gaultier. Givenchy v současnosti nemá kreativního ředitele, a tudíž je produkce haute couture kolekcí pozastavena, a Balenciaga prezentaci kolekce rovněž odsunula.

I přes nepřízeň aktuální situace pro módní průmysl dostanou slavné módní domy možnost představit své kolekce světu alespoň v digitální podobě. V následující galerii si můžete prohlédnout ty nejzajímavější modely z haute couture fashion weeků z posledních let.