Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Perly i mušle: Vsaďte letos v létě na šperky, které evokují plážovou atmosféru

Info ikona
šperky

Kdy jindy dát na odiv šperky než právě v letních měsících? Přizvěte do své šperkovnice nové lesklé kousky, které se budou dokonale vyjímat na vaší opálené pokožce. Perlové náhrdelníky, šperky s motivy mušlí a lastur, výrazné zlaté prsteny nebo květinové náušnice – to je to, oč tu během letošního léta poběží.

K letním měsícům neodmyslitelně patří jednoduché outfity. A tak na nějaký čas dáváme sbohem „vrstevní“ a raději oblékáme letní šaty, lněné kousky nebo sukně s tílkem. Na první pohled jednoduchý outfit, na pohled druhý volné pole působnosti pro hrátky se šperky a doplňky. Přinášíme vám tipy na letní šperky, které během následujících měsíců budou hrát prim.

Mohlo by se vám líbit

Moře ve vzduchu

Kdo by nezbožňoval bezstarostnou atmosféru přímořských městeček, slanou vůni ve vzduchu a nekonečné dny plné slunečních paprsků. Je jedno, jestli se letos k moři chystáte, nebo plánujete ryze českou dovolenou, špetku (pod)mořského života vám poskytnou šperky z aktuálních kolekcí. Na mysli máme například náušnice ve tvaru mušliček nebo náhrdelník s lasturkou z letní kolekce Mauricius, za kterou stojí značka ALOve. S motivy moře si pohrává také letní kolekce české značky šperků Du Coeur. Celá kolekce má za úkol navodit atmosféru léta stráveného u moře. O pozornost si říká náhrdelník Corde de corail, jehož součástí jsou světle růžové opály, něžné perly a větvičky červeného korálu.

Perly v barokním hávu

Nadčasový šperk, který nás nikdy nepřestane bavit. Ano, řeč je o perlách. Ať už nosíte šňůru perel, nebo dáváte přednost jedné sladkovodní perličce na vaše prstenu, zřejmě se shodneme, že perly jsou synonymem elegance. Možná i proto se v letních měsících o pozornost hlásí barokní perly, které sice působí elegantně, ale zároveň v sobě nesou špetku rebelie. Letos v létě vsaďte na náušnice s perlami nepravidelných tvarů, které objevíte v letní kolekci české šperkařské firmy Klenota.

Šperky s nádechem léta

Minimalistické vrstvení

Více je více! Tímto pravidlem se můžete řídit také při výběru šperků. A tak se nebojte šperky vzájemně kombinovat, vrstvit a vytvářet nové blyštivé kreace. Pokud s vrstvením šperků teprve začínáte, sáhněte v první řadě po jednoduchých kouskách šperků. Perfektně vypadá prsten Nothing od české značky L‘Antidote, který můžete nosit i samostatně. Obrovskou službu vám prokážou také jednoduché náramky – nám se zalíbil pozlacený náramek s kuličkami od Apart.

Inspiraci na letní šperky můžete čerpat v naší galerii.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku