Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Perly i mušle: Vsaďte letos v létě na šperky, které evokují plážovou atmosféru

Kdy jindy dát na odiv šperky než právě v letních měsících? Přizvěte do své šperkovnice nové lesklé kousky, které se budou dokonale vyjímat na vaší opálené pokožce. Perlové náhrdelníky, šperky s motivy mušlí a lastur, výrazné zlaté prsteny nebo květinové náušnice – to je to, oč tu během letošního léta poběží.

K letním měsícům neodmyslitelně patří jednoduché outfity. A tak na nějaký čas dáváme sbohem „vrstevní“ a raději oblékáme letní šaty, lněné kousky nebo sukně s tílkem. Na první pohled jednoduchý outfit, na pohled druhý volné pole působnosti pro hrátky se šperky a doplňky. Přinášíme vám tipy na letní šperky, které během následujících měsíců budou hrát prim.

Mohlo by se vám líbit

Tajemná symbolika zásnubního prstenu. Nepodceňte výběr kamene i historii šperku

Význam zásnubního prstenu je mnohem větší, než bychom si na první pohled mohli myslet. Tento kroužek v sobě nese lásku, čas změny, očekávání, oslavu a nové začátky. Na rozdíl od jiných šperků, právě ten zásnubní ženy jen tak nesundávají. Mají k němu totiž příběh spojený s okamžiky štěstí, radosti a lásky.  
marianne.cz

Moře ve vzduchu

Kdo by nezbožňoval bezstarostnou atmosféru přímořských městeček, slanou vůni ve vzduchu a nekonečné dny plné slunečních paprsků. Je jedno, jestli se letos k moři chystáte, nebo plánujete ryze českou dovolenou, špetku (pod)mořského života vám poskytnou šperky z aktuálních kolekcí. Na mysli máme například náušnice ve tvaru mušliček nebo náhrdelník s lasturkou z letní kolekce Mauricius, za kterou stojí značka ALOve. S motivy moře si pohrává také letní kolekce české značky šperků Du Coeur. Celá kolekce má za úkol navodit atmosféru léta stráveného u moře. O pozornost si říká náhrdelník Corde de corail, jehož součástí jsou světle růžové opály, něžné perly a větvičky červeného korálu.

Perly v barokním hávu

Nadčasový šperk, který nás nikdy nepřestane bavit. Ano, řeč je o perlách. Ať už nosíte šňůru perel, nebo dáváte přednost jedné sladkovodní perličce na vaše prstenu, zřejmě se shodneme, že perly jsou synonymem elegance. Možná i proto se v letních měsících o pozornost hlásí barokní perly, které sice působí elegantně, ale zároveň v sobě nesou špetku rebelie. Letos v létě vsaďte na náušnice s perlami nepravidelných tvarů, které objevíte v letní kolekci české šperkařské firmy Klenota.

Šperky s nádechem léta

Minimalistické vrstvení

Více je více! Tímto pravidlem se můžete řídit také při výběru šperků. A tak se nebojte šperky vzájemně kombinovat, vrstvit a vytvářet nové blyštivé kreace. Pokud s vrstvením šperků teprve začínáte, sáhněte v první řadě po jednoduchých kouskách šperků. Perfektně vypadá prsten Nothing od české značky L‘Antidote, který můžete nosit i samostatně. Obrovskou službu vám prokážou také jednoduché náramky – nám se zalíbil pozlacený náramek s kuličkami od Apart.

Inspiraci na letní šperky můžete čerpat v naší galerii.

Mohlo by se vám líbit

Šperky v královské rodině nejsou pouhou ozdobou

Sobotní korunovace britského panovníka a jeho manželky byla velkou událostí. Celý svět sledoval, jak byla Karlu III. a jeho choti Camille na hlavu oficiálně nasazena koruna a věnovali tomu samozřejmě patřičnou pozornost. Oči ale nebylo možné spustit ani z princezny z Walesu, Kate Middleton.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Na vysokých podpatcích ladně a bez bolesti. Díky pár trikům budete pobíhat po městě jako Carrie Bradshaw

Móda
Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Letní trendy 2024: Nejlepší klobouky a čepice, které vás stylově ochrání před sluncem

Móda
Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Co na sebe na svatbu? Máme tipy na elegantní a stylové outfity pro svatební hosty

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte