Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Šperky v královské rodině nejsou pouhou ozdobou. Co skrz ně na korunovaci sdělila princezna z Walesu?

Sobotní korunovace britského panovníka a jeho manželky byla velkou událostí. Celý svět sledoval, jak byla Karlu III. a jeho choti Camille na hlavu oficiálně nasazena koruna a věnovali tomu samozřejmě patřičnou pozornost. Oči ale nebylo možné spustit ani z princezny z Walesu, Kate Middleton.

Tereza Čaladi | 10. 05. 2023

Pokud jste sledovali korunovaci, jistě vás také uchvátila róba, kterou na sobě měla princezna z Walesu. Přes vyšívané hedvábné šaty od Alexandra McQueena měla formální tmavě modrý plášť Královského viktoriánského řádu lemovaný šarlatem, který si vzala na žádost krále a královny. To ovšem není vše, čím si nás Kate Middleton opět získala. Její kouzlo je v detailu.

Šperky v královské rodině

Možná jste zaznamenali, že členky britské královské rodiny při některých společenských událostech vynesly významné šperky, které dříve nosily jejich předchůdkyně. Nečiní tak přitom pouze pro parádu, jejich historické ozdoby obvykle mají na první dojem skrytý význam. Například královna Viktorie uvedla do své závěti, že brož prince Alberta, kterou dostala v roce 1840 den před svatbou od svého snoubence, je dědictvím koruny“, které by měly nosit všechny budoucí královny. A tak se také stalo. Zdobila oděv královny Alexandry, královny Marie, královny Alžběty i královny Alžběty II.. A svůj význam měly i šperky princezny z Walesu na nedávné korunovaci.

Mohlo by se vám líbit

Nahlédněte do šperkovnice britské královské rodiny

Když se řekne šperkovnice britské královské rodiny, většina lidí si představí ikonické diadémy, které byly nedílnou součástí svatebního dne Kate Middleton či Meghan Markle. V královských truhlicích se ale ukrývá mnohem více zajímavých šperků, které rozhodně stojí za vaši pozornost.
marianne.cz

Význam šperků princezny z Walesu

Kate Middleton na sobě měla již několikrát královské šperky. První na své svatbě v roce 2011, kdy se jednalo o korunku Cartier Halo Tiara, kterou nechal vyrobit král Jiří VI. pro svou manželku a k 18. narozeninám ji získala jejich dcera, Alžběta II.. Mimo to se jednalo například o čtyřřadý náramek s diamanty, který nosila královna Marie. Tentokrát vynesla hned dva sentimentální šperky.

Na svém krku měla náhrdelník sestávající ze tří řad diamantů který byl původně vytvořen v roce 1950 jako dárek od krále Jiřího VI. jeho dceři, tehdejší princezně Alžbětě, předtím, než byla v roce 1953 korunována královnou Alžbětou II.. Zároveň uctila princeznu Dianu tím, že měla na sobě její perlové náušnice s diamanty, které měla na sobě již mnohokrát.

Kromě toho její hlavu zdobila křišťálová stříbrná čelenka z drahých kovů od Jess Collett x Alexander McQueen. Její zdobení se skládá z růže, bodláku, narcisu a trojlístku a symbolizuje čtyři národy Spojeného království. Její dcera, princezna Charlotte, měla na sobě velice podobnou čelenku, a stejně tak ladila se svou matkou svými slonovinovými šaty od stejného návrháře.

Momenty, kdy členky královské rodiny vynesly do společnosti šperky svých předchůdkyň

V této spojitosti je přitom zajímavé, že v sobotu řekly něco i šperky Meghan Markle – choti druhého vnuka krále Karla III.. A to ačkoliv nebyla na korunovaci.

Mohlo by se vám líbit

Meghan Markle si během korunovačního víkendu užívala. Jako doplněk zvolila šperk se skrytým významem

Dorazí na korunovaci, nebo nedorazí? Tak zněla otázka, kterou si dlouhou dobu pokládala zahraniční média. Meghan Markle nakonec do Velké Británie skutečně neodcestovala, a namísto korunovace vyrazila na túru s přáteli. Společnost jí přitom dělal šperk se skrytým vzkazem pro monarchii.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Nejlepší outfity léta 2024 pro milovnice minimalismu: Snadno je napodobíte a ještě ušetříte

Móda
Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Zapomeňte na klasické černé brýle: Letním trendům 2024 vévodí nečekané retro modely

Móda
Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Romantický trend fairy core ovládne léto 2024: Přenese vás do dětství, ale nosit ho můžete i do práce

Móda
Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?

Netradiční boty ze 70. a 90. let jsou hitem léta 2024: Budete je milovat, nebo nenávidět?