Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Růže jako módní trend jara 2024: Jak je nosit?

Info ikona
růže na botech

Venku je stále ještě chladno, ale jaro už se pomalu blíží. A to znamená jediné – nastal ideální čas na nakupování jarního oblečení. Jako každý rok, ani tento neuděláte chybu s jakýmkoliv květinovým vzorem. Podle módních odborníků bude letos ale konkrétně vynikat zejména růže.

Tereza Čaladi | 8. 02. 2024

Možná si také pamatujete památnou větu Mirandy Priestlyové z filmu Ďábel nosí Pradu: „Květiny na jaře? Jak originální.“ Ale pravdou je, že květiny k jaru zkrátka patří. Kromě toho, že rozveselují naše okolí, pravidelně zdobí i naše oblečení. Díky jejich barvám má člověk hned lepší náladu.

Není tedy nic průkopnického na tom, že šaty s kytičkami uvidíme i letos, ale uvidíme výrazně více věcí s růžemi. To předpověděli módní specialisté ve svých jarních kolekcích.

Módní návrháři jako vizionáři

Trendy v módě určují především módní návrháři. Dalo by se říci, že jimi předpovídají módní budoucnost. Kolekce totiž chystají výrazně dopředu, a tedy už na podzim ví, co se bude nosit na jaře.

Lidé ze světa módy spatřili růže jako součást jarních kolekcí poprvé v září 2023 na fashion weeku v New Yorku. Tam byly růže k vidění jako šperky, brože, kabelky a objevily se i jako ozdoby na svetrech a sukních. O týden později na fashion weeku v Londýně růže hrály opět prim. Kromě toho, že se objevily na jarních šatech, zaujaly diváky zejména na neonových kouscích Davida Komy a především na šatech Simone Rochae, která vytvořila průhlednou kolekci a růže zakomponovala přímo do šatů. Nakonec nechyběly ani na módní přehlídce v Paříži na konci září.

Mohlo by se vám líbit

Jak nosit růže v ulicích na jaře 2024?

Růže se objevily ve více jarních kolekcích renomovaných módních návrhářů, než bychom mohli spočítat. Dostávají se ale i do klasických konfekcí. V obchodech nyní najdete náušnice s růžemi, sponky do vlasů, gumičky, ale i topy, sukně a šaty se vzory růží. Růže symbolizuje krásu, romantiku a elegantnost a právě tak se můžete cítit, když si je vezmete na sebe.

Inspirujte se, jak růže na jaře 2024 nosit
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku