Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Trendy 2024: Letní sezónu si podmaní střih šatů, který se hodí pro každou postavu

Když jsme byly malé, jistě si spousta z nás hrála na princeznu. A k princeznám vždy patřily krásné, velké a hlavně dlouhé šaty. Dnes už jsme sice velké, ale takové šaty můžeme nosit stále. A letos to platí dvojnásob. Maxi šaty totiž jsou krásným trendem nadcházejícího léta. Proč byste si je měla pořídit a jaké modely se nosí?

Důvody, proč nosit maxi šaty

Kromě toho, že se můžete cítit jako princezna, existuje spoustu důvodů, proč jsou maxi šaty skvělé. Podívejte se, jaké mají výhody a pokud jste jejich kouzlu zatím nepropadla, třeba se to právě změní.

 

V první řadě je třeba zmínit, že jsou maxi šaty neuvěřitelně pohodlné. Navíc budou slušet jakékoliv postavě, neboť zvýrazňují křivky a zároveň schovají problémová místa. V kombinaci s páskem mohou dokonce i prodloužit nohy. Dalším důvodem, proč se vyplatí mít je ve skříni, je, že se vám budou hodit ve chvílích, když nevíte, co na sebe. S maxi šaty není třeba vymýšlet něco extra – zkrátka je na sebe hodíte, přidáte pár jednoduchých základních doplňků a můžete vyrazit.

V potaz můžete vzít i tu výhodu, že si pod ně nemusíte holit nohy. Takže se skvěle hodí, když zrovna tuto proceduru nestíháte nebo na ni nemáte náladu. Dlouhý střih šatů prostě a jednoduše nohy schová. S tím souvisí i další výhoda, a sice že kůži ochrání před sluncem a jsou ideální na pláž, pokud nejste zrovna příznivcem smažení se na sluníčku a chytání bronzu. Dalším důvodem, proč se vyplatí vlastnit alespoň jeden model, je jejich všestrannost. Na rozdíl od džínů si můžete vzít maxi šaty do práce, na svatbu, na pláž, na večeři i do supermarketu. Kolikrát stačí jen se přezout.

Zmínit musíme i fakt, že jsou nenáročné na údržbu. Většinu maxi šatů můžete jednoduše hodit do pračky a neřešit speciální čištění či praní v ruce. Posledním pozitivem je pak jejich nadčasovost. I když patří mezi letošní trendy, rozhodně to neznamená, že byste je neunosila a visely by vám ve skříni jen tak. Maxi šaty jsou od 70. let nestárnoucím kouskem a jen tak z módy nevyjdou.

Mohlo by se vám líbit

Módní trendy pro rok 2024: Stylista radí, jak zvolit oblečení podle typu postavy a co se bude nosit

Pokud někdo sleduje módní trendy, neznamená to, že by je měl bezhlavě následovat. Módní trendy jsou tu od toho, aby nás inspirovaly a vedly nás určitým směrem ohledně našeho stylu a vkusu. Pokud nám módní domy řeknou, že se něco bude nosit, neznamená to, že to za každou cenu obléknout musíme. Módní stylista Radek Fišer nám prozradil, co teď bude trendy a podle čeho zvolit, zda je pro nás konkrétní kousek vhodný, nebo ne.
marianne.cz

Jaké maxi šaty letos nosit?

Ponořme se nyní do nejnovějších trendů a pojďme zjistit, jaké modely si letos pořídit. „Květy na jaro? Originální…“ My víme, přesto se jich nemůžeme v prvních teplých dnech nabažit. Květované maxi šaty mají letos rozhodně zelenou. Pokud však nejste fanoušci rozkvetlých potisků, trendy budu i jednoduché, rovně střižené maxi šaty v černé barvě, které ocení i minimalistky.

V roce 2024 budou hrát prim také elegantní kousky, které v sobě spojují jednoduchost a městskou sofistikovanost. Jsou to právě takové, které dávají nový význam pojmu „casual“. Denim bude obecně letos velice trendy, není tedy divu, že i džínové maxi šaty budou všude. Velice oblíbené zůstávají také úpletové maxi šaty, které jsou vzezřením pohodlí a stylu. V horkém létě pak sáhnete po šatech, které budou lehké jako vzduch.

Jak vypadají letošní trendy maxi šaty? Podívejte se do galerie.
Zdroj článku

Související články

Móda
Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Módní nezbytnost na léto? Klobouk a šátek. Víme, jak oba kousky nosit

Móda
Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Trendy plavky pro milovnice tichého luxusu: Které elegantní a minimalistické modely si vyberete?

Móda
Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Čtveřice trendy šatů, ve kterých letos v létě zazáříte: Už je máte v šatníku?

Móda
Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků

Jak si sestavit letní šatník? Francouzky letos nedají dopustit na těchto 6 kousků