Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Sever s nádechem Francie aneb Inspirujte se módním stylem Skandinávek

Info ikona
Skandinávie

Myslíte si, že vytříbený módní vkus najdete pouze u žen, které se narodily v zemi galského kohouta? V posledních letech se o pozornost hlásí Skandinávky, jejichž šatní skříň už dávno neobsahuje pouze padesát odstínů šedé a černé barvy.

Když se řekne skandinávský styl, většina lidí si představí minimalistické módní kousky, tlumené barvy, jednoduché střihy, a především střídmost. Pokud si ale na sociálních sítích najdeme Skandinávky tělem i duší, rázem zjistíme, že jejich oblečení září barvami, vzory, a především kvalitními materiály. Pojďme si proto udělat malou exkurzi ke skandinávským módním múzám a načerpejme svěží inspiraci.

Mohlo by se vám líbit

Připadá vám severský minimalismus nudný, a zároveň nemáte dostatek odvahy na šílené módní kreace? Pak vás jistě zaujme styl Caroline Blomst. Tato švédská blogerka patří k severským ikonám a dennodenně na svých sociálních sítích dokazuje, že móda je jenom o správných kombinacích. V letních měsících nedá dopustit na květované maxi šaty, barevné sukně a lněné bermudy. Jakmile začne foukat severní vítr, Caroline automaticky sahá po oversized saku (klidně i zelené či fialové barvy), nesmrtelném černém křiváku nebo pestrobarevném dlouhém cardiganu. Skoro to vypadá, že šatník Caroline Blomst je povedenou fúzí švédského a francouzského módního stylu.

Srdce estéta zaplesá také při pohledu na instagramový profil Darji Barannik. Darja totiž patří k ženám, které bez zaváhání zkombinují náušnice z konfekčního řetězce s drahou kabelkou. Výsledek? Dokonalá souhra, která na této Norce vypadá famózně. Mimochodem stejně skvěle Darja Barannik vypadá v sytě růžové sukni, červených slim kalhotách s růžovými podpatky či v celodžínovém outfitu

Říkal někdo, že se Skandinávky bojí barev jako čert kříže? Mladá maminka Hanna Stefansson každým instagramovým příspěvkem dokazuje, že barvy k jejímu životu patří stejně jako skandinávské sladkosti nebo divoká příroda. Ať už jde o vzorované kalhoty, volné košile nebo barevné zimní kabáty, Hanna Stefansson pokaždé vypadá jako z reklamy na stylovou Skandinávku. Pokud si budete prohlížet instagramový profil této dánské krásky, rozhodně nepřehlédněte, s jakou chutí nosí pokrývky hlavy. Rázem budete mít pocit, že nadcházející podzim nezvládnete bez slušivého baretu či klobouku. 

Nebudeme lhát, během letošního jara a léta nás zasáhla pastelová vlna. Pokud jste na tom podobně, pak sledujete dánskou influencerku Simone Noa Hedal. I když některé outfity obsahují snad celou paletu barev, Simone pokaždé vypadá skvěle. Za zmínku stojí například růžovo-bílý kostýmek nebo modré kalhoty s květinovým potiskem, které doplnila o růžový svetr. A pokud je na vás styl Simone Noa Hedal až moc divoký, podívejte se alespoň na její instagramové fotografie, které se taktéž nesou v pastelovém duchu.

Mohlo by se vám líbit