Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Sever s nádechem Francie aneb Inspirujte se módním stylem Skandinávek

Info ikona
Skandinávie

Myslíte si, že vytříbený módní vkus najdete pouze u žen, které se narodily v zemi galského kohouta? V posledních letech se o pozornost hlásí Skandinávky, jejichž šatní skříň už dávno neobsahuje pouze padesát odstínů šedé a černé barvy.

Když se řekne skandinávský styl, většina lidí si představí minimalistické módní kousky, tlumené barvy, jednoduché střihy, a především střídmost. Pokud si ale na sociálních sítích najdeme Skandinávky tělem i duší, rázem zjistíme, že jejich oblečení září barvami, vzory, a především kvalitními materiály. Pojďme si proto udělat malou exkurzi ke skandinávským módním múzám a načerpejme svěží inspiraci.

Mohlo by se vám líbit

Připadá vám severský minimalismus nudný, a zároveň nemáte dostatek odvahy na šílené módní kreace? Pak vás jistě zaujme styl Caroline Blomst. Tato švédská blogerka patří k severským ikonám a dennodenně na svých sociálních sítích dokazuje, že móda je jenom o správných kombinacích. V letních měsících nedá dopustit na květované maxi šaty, barevné sukně a lněné bermudy. Jakmile začne foukat severní vítr, Caroline automaticky sahá po oversized saku (klidně i zelené či fialové barvy), nesmrtelném černém křiváku nebo pestrobarevném dlouhém cardiganu. Skoro to vypadá, že šatník Caroline Blomst je povedenou fúzí švédského a francouzského módního stylu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Srdce estéta zaplesá také při pohledu na instagramový profil Darji Barannik. Darja totiž patří k ženám, které bez zaváhání zkombinují náušnice z konfekčního řetězce s drahou kabelkou. Výsledek? Dokonalá souhra, která na této Norce vypadá famózně. Mimochodem stejně skvěle Darja Barannik vypadá v sytě růžové sukni, červených slim kalhotách s růžovými podpatky či v celodžínovém outfitu

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Říkal někdo, že se Skandinávky bojí barev jako čert kříže? Mladá maminka Hanna Stefansson každým instagramovým příspěvkem dokazuje, že barvy k jejímu životu patří stejně jako skandinávské sladkosti nebo divoká příroda. Ať už jde o vzorované kalhoty, volné košile nebo barevné zimní kabáty, Hanna Stefansson pokaždé vypadá jako z reklamy na stylovou Skandinávku. Pokud si budete prohlížet instagramový profil této dánské krásky, rozhodně nepřehlédněte, s jakou chutí nosí pokrývky hlavy. Rázem budete mít pocit, že nadcházející podzim nezvládnete bez slušivého baretu či klobouku. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Nebudeme lhát, během letošního jara a léta nás zasáhla pastelová vlna. Pokud jste na tom podobně, pak sledujete dánskou influencerku Simone Noa Hedal. I když některé outfity obsahují snad celou paletu barev, Simone pokaždé vypadá skvěle. Za zmínku stojí například růžovo-bílý kostýmek nebo modré kalhoty s květinovým potiskem, které doplnila o růžový svetr. A pokud je na vás styl Simone Noa Hedal až moc divoký, podívejte se alespoň na její instagramové fotografie, které se taktéž nesou v pastelovém duchu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit