Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

V sytých tónech. Nebojte se kombinace růžové a oranžové

Info ikona
Růžová a oranžová

O tom, zda k sobě růžová a oranžová patří, či ne, je pro letošní léto rozhodnuto. Kombinace těchto dvou odstínů se nebojí ani konzervativní značky Chanel či Givenchy.

Eliška Vrbová | 19. 08. 2020

"Růžová s červenou a oranžovou jsou barvy, co se k sobě absolutně nehodí," hlásali ještě nedávno stylisté a módní guru. Tato barevná kombinace totiž byla populární na začátku milénia, kdy, přiznejme si, nebyla móda úplně nejlichotivější. Pro letošní léto ale pravidlo o zákazu kombinování výrazných barev ani trochu neplatí. Právě propojení zářivě růžové s oranžovou je jedním z největších trendů letních měsíců.

Zdánlivě šílená a na první pohled neuchopitelná barevná kombinace se objevila i na haute couture fashion weeku v Paříži. Do své poslední couture kolekce ji pro módní dům Givenchy zařadila kreativní ředitelka Clare Waight Keller. „Inspirovala jsem se barvami v zahradách anglického hradu Sissinghurst. Je to jedno z nejromantičtějších míst, jež znám,“ prozradila Clare, kterou svět zná zejména jako designérku svatebních šatů pro vévodkyni Meghan.

Růžovo-oranžové outfity se staly i jednou z linií kolekce italské návrhářky Alberty Ferretti. Návrhářka se nechala slyšet, že ji při vytváření kolekce inspirovala Margaret Qualley v roli Pussycat ve snímku Tenkrát v Hollywoodu. V kolekci ale najdete třeba i rozevláté oranžové šaty s růžovou výšivkou v boho stylu.

A jak trend zářivých barev nosit? Pohrajte si zejména s doplňky. K růžovým kalhotám oblečte bílé tričko a look doplňte oranžovou kabelkou a sandálky. Nebo zvolte oranžové kalhoty, bílý top a růžové sako. Nejsnazší cesta je se poohlédnout po šatech či sukni s růžovo-oranžovým vzorem. V letních výprodejích vás určitě potká štěstí na kousky v zářivých barvách.

Kam pro zářivé kousky