Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rozhovory

„Splňte si vše, co si přejete,“ říká autor knihy o zákonu přitažlivosti Andrew Kap

Chcete si do života přitáhnout jen to, co si doopravdy přejete? Pak si nerušeně přečtěte tento článek až do konce, dělejte si poznámky a klidně se k němu opakovaně vraťte. Možná vás to přiměje i ke koupi Poslední knihy zákonu přitažlivosti, kterou kdy budete potřebovat přečíst od Andrewa Kapa, které se po celém světě prodalo na 115 tisíc kusů.

Dominika Bártová | 25. 12. 2022

A jak to všechno začalo?V roce 2004 jsem se začal zajímat o zákon přitažlivosti, protože jsem se coby mladý podnikatel ptal sám sebe –⁠ Jak být úspěšný?Jak rychle vydělat peníze? Jak nastartovat novou společnost? Nic ale nešlo podle mých představ, když to zjednoduším –⁠ v jednom týdnu jsem přišel o byznys a přítelkyně se se mnou po tříleté známosti rozešla v jedné sms,“ vzpomíná Andrew Kap, jenž si právě v této těžké životní situaci, kdy rozjímal o životě, vzpomněl na zákon přitažlivosti.

Vsadil na techniku vizualizace. „Každý den jsem si vyhradil pro sebe pět až deset minut, kdy jsem se nenechal rozptylovat ničím jiným. Prožíval jsem pocity vděčnosti za věci, lidi, události, které jsou již součástí mého života, ale mezitím jsem si představoval i své sny jakoby tu už byly. Přítomný čas je tedy u vizualizace, ale i psaní seznamu vašich přání, důležitý –⁠ chcete přece, aby se splnily co nejdříve a ne až někdy v daleké budoucnosti, popisuje Andrew a dodává, že zákon přitažlivosti funguje tak, že se nejprve dostanete na frekvenci vašeho přání, a teprve poté se přání realizuje. To znamená, že nejprve musíte být vděční a šťastní, a právě tyto pocity a prožitky vás naladí na to, co si chcete do svého života přitáhnout.

Mohlo by se vám líbit

„Jsem spokojený, místy i šťastný,“ říká v rozhovoru Vojtěch Dyk

S hercem a zpěvákem Vojtěchem Dykem (37) o natáčení filmu Il Boemo, kde si zahrál hlavní roli skladatele Josefa Myslivečka, o cestování v čase, jedné empatické kočce a o tom, proč sobě i synům omezuje čas strávený na telefonu.
marianne.cz

Netrvalo ani tři měsíce vizualizování a Andrewovi se splnilo vše, po čem toužil. Do tří měsíců měl novou přítelkyni, za čtyři měsíce novou práci a do půl roka byl kompletně jiným člověkem. Právě pocity vděčnosti za to, co už máte, vás naladí na pozitivní vlnu energie, kterou byste si měli udržet co nejdéle pro to, aby se vám vaše tužby splnily co nejrychleji. Chcete víc peněz? Myslete tedy na to, jak vám peníze na účet přicházejí a že díky nim máte dům, byt, auto atd. Nemyslete zkrátka na to, jak vám odcházejí, co ještě zbývá doplatit… Přitáhnete si jich víc. Křičíte totiž do vesmíru, že už to máte a chcete toho ještě víc. A to samé platí i o vztazích. Pokud nemáte partnera, napište si seznam, jaký by měl být, pište ho v přítomném čase jako že už je po vašem boku a jste za něj vděční. Neustále si toho člověka vizualizujte a prožijte pocity vděčnosti za to, že už tu je. Udělejte třeba prostor pro jeho věci ve vaší skříni, nebo kupte nějakou věc do vašeho nového domova. Vesmír vás bude vést a vaše intuice posílí.“

A kdy se opravdu vaše přání zhmotní? „Hned jakmile se na něj naladíte. Už totiž vibrujete na frekvenci vašeho přání a do života si tedy přitáhnete jen to, co má stejnou energii. Dle zákona přitažlivosti totiž platí, že to, na co myslíme, se poté v našem životě stává skutečností,“ říká známý Newyorčan, který svými technikami manifestace inspiruje celý svět.

Info ikona
Foto

Fotografie pořízená při rozhovoru s Andrew Kapem.

Vědecké vysvětlení

Na základě kvantové fyziky je vše kolem nás složené z atomů, které se skládají z protonů, neutronů, elektronů, ale také energie. Kdykoliv náš mozek tedy produkuje myšlenku, vysílá elektrický signál, energii, do vnějšího světa. A energie našich myšlenek nějakým způsobem interaguje s energií v atomech v okolním světě.

Možná si vzpomenete na třetí Newtonův zákon, který říká, že proti každé akci vždy působí stejná reakce tzn. že energie ve formě myšlenky vyvolá stejnou reakci atomů té konkrétní věci, na kterou myslíte, a ta nazpátek vyšle tu samou energii k nám. „Nejprve se musíte zabývat myšlenkami, které vás dělají šťastnými, a pak do vašeho života začnou zákonitě přicházet lidé, věci a události, které vás budou dělat šťastnými,“ radí spisovatel.

Rada na závěr

Přestaňte na svých přáních lpět. Buďte vděční za to, co máte. Prožívejte pocity štěstí už teď a věřte, že vaše přání se zhmotnilo už tím, že jste se na něj naladili, že jste si ho už ve svém životě představili. Je na cestě k vám, stačí si ho jen každý den připomenout.

Mohlo by se vám líbit

„Miluju. A cítím se milována,“ říká v otevřeném rozhovoru Helena Vondráčková

Když děláte rozhovor s ikonou (nejen) české pop-music Helenou Vondráčkovou (75), nepodceníte přípravu. Naposlouchala jsem kvanta jejích písní. Přečetla desítky rozhovorů a připravila jsem si seznam třiceti otázek. Ale nakonec bylo všechno jinak. Otázky jsem zahodila, protože jsme se stále dokola vracely k jednomu tématu – lásce.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Dům
Odhalení interiéru snů: Dům ze 17. století spojuje historické dědictví s moderním designem

Odhalení interiéru snů: Dům ze 17. století spojuje historické dědictví s moderním designem

Lidé a místa
Utekli z hektického města za klidem: Dnes mají prosluněný byt s krásnou terasou

Utekli z hektického města za klidem: Dnes mají prosluněný byt s krásnou terasou

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Dobrý nápad
Chov králíků pro začátečníky: Tvrdý chléb ušákům nedávejte, může jim uškodit

Chov králíků pro začátečníky: Tvrdý chléb ušákům nedávejte, může jim uškodit