Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Svatba

10 tipů, jak se stát nejlépe oblečeným hostem na svatbě

Svatební sezóna je tu a vám se možná už hromadí pozvánky na svatby vašich přátel, známých a příbuzných. Hlavní otázkou je, co na sebe?! Máme pro vás deset základních pravidel, jak se vkusně a stylově obléct na svatbu, pokud vyrážíte jako host.

Eliška Vrbová | 7. 05. 2018

1. Buďte svá

Držte se svého vlastního stylu. Není potřeba podlehnout všeobecnému tlaku, že na svatbu musíte obléknout květinové vzory a pastelové šaty připomínající cupcake. Pokud neustále nosíte černou, nebojte se a oblékněte ji i na svatbu. Jen outfit ozvláštněte nějakými výraznými doplňky. Jestli se nakonec opravdu rozhodnete pro květovaný look, doplňte ho metalickými šperky.

2. Žádná bílá!

Krást nevěstě její barvu se nevyplácí. Pokud vám opravdu nezbývá, než si obléct světlou barvu, s nevěstou to nejprve zkonzultujte. 

3. Něco nového

Samozřejmě se hodí obléct něco, co na vás ještě nikdy nikdo neviděl. Nemusí to být vyloženě šaty, ale stačí třeba nový náramek.

4. Něco, co upoutá všechny oči

Pokud skutečně chcete zaujmout, dejte si třeba zajímavý doplněk do vlasů nebo výraznou barvu rtěnky.

5. Žádné přehnané ladění

Nikdy nekombinujte pásek, boty a kabelku do stejné barvy či vzoru. Pokud ovšem nejsou všechny od Chanel.

6. Zapomeňte na falešné opálení

Takový trik se může lehce zvrtnout a nikdo nechce mít část vašeho opálení na šatech či na obličeji, když budete například gratulovat novomanželům.

7. Vymyslete i teplejší variantu

Zvlášť pokud se chystáte na svatbu ještě teď v květnu, večer už může být trochu chladněji. Proto je dobré si s sebou vzít nějaký kabátek, blejzr či svetřík, který vám bude k outfitu ladit. Pokud chcete vypadat dobře až do večera, popadnout první teplejší kousek, co vám padne do ruky, není ta nejlepší cesta.

8. Zvolte vhodnou obuv

Dobře si promyslete, kde se vlastně budete během svatby všude pohybovat. Jehlové podpatky vám na trávě, štěrku či kočičích hlavách nebudou moc dobře sloužit. Jistější jsou boty na klínu či na platformě. Hodí se také mít s sebou ještě jedny boty na přezutí, ty už mohou být i bez podpatku. Stále by se však měly ke zbytku vašeho outfitu barevně a stylově hodit. 

9. Myslete na kabelku

Psaníčko do ruky je ideální trendy variantou, pokud ale budete chtít tancovat, bude lepší crossbody kabelka na řetízku či řemínku. Zvlášť pokud bude na svatbě mnoho hostů, může vám psaníčko ze stolu zmizet cobydup. 

10. Znovu a lépe!

Samozřejmě, že si můžete obléct stejné šaty či jiný kousek, který jste měla už vícekrát na sobě, ale kouzlo je v tom, vytvořit s daným kouskem úplně jiný outfit. Při tom však stále myslete na první bod - být sama sebou!