Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 věcí, které jste (možná) netušila o Bridget Jones

Je to tu! Dneska startuje v kinech dlouho očekávané pokračování příběhu o Bridget – Dítě Bridget Jonesové. Pojďme si zkrátit čekání na večer, na víkend nebo zkrátka na ten moment, kdy se setmí v sále kina, a připomeňme si pár málo známých faktů o této legendární... prostě o „naší“ Bridget.

Ivona Šouralová | 15. 09. 2016
1. Příběh o Bridget Jones stvořily dvě kamarádky – autorka knihy Helen Fielding a režisérka Sharon Maguire. Sharon se také stala předlohou pro postavu Bridgetiny kamarádky Shazzer. A zatímco na druhém filmu Bridget Jonesová – S rozumem v koncích Sharon nepracovala, u třetího nazvaného Dítě Bridget Jones, opět zasedla na režisérskou židli – což může být přinejmenším příslibem původní kvality.
 
2. Producentům trvalo dva roky, než našli tu správnou Bridget. Mezi těmi, které by připadaly v úvahu, byly Cameron Diaz, Cate Blanchett, Rachel Weisz (ta byla ale podle režisérky příliš hezká) nebo Kate Winslet (ta byla zase příliš mladá – v době natáčení prvního filmu jí bylo pouhých 24).
 
3. Ačkoli si režisérka Sharon Maguire pro roli Bridget představovala ryzí Britku, nakonec roli získala Američanka – Renée Zellweger totiž dokázala postavu Bridget okořenit drsnějším texaským humorem, který má blízko k tomu suchému britskému. Překážkou už mohl být jen americký přízvuk…
 
4. … a tak si Renée najala Barbaru Berkery, jazykovou expertku, která koučovala například Gwyneth Paltrow, když se připravovala na svou roli v Zamilovaném Shakespearovi.
 
5. Renée Zellweger se na svou životní roli připravovala natolik zodpovědně, že dokonce strávila dva týdny v londýnském vydavatelství Picador – tedy ve stejném, kde pracovala i autorka knihy Helen Fielding a kde svůj příběh vydala. Byl to v podstatě test. Renée trénovala přízvuk a předstírala, že je obyčejnou stážistkou. Úspěchem bylo, že nikdo z kolegů neprokoukl, že jde ve skutečnosti o herečku, která se připravuje na roli. Dokonce i fakt, že má Renée na stole fotku Jima Carreyho – svého tehdejšího přítele – považovali spíš za projev bláznovství, protože britská rezervovanost jim nedovolila v tom šťourat.
 
 
6. Zato o roli Marka Darcyho bylo rozhodnuto dlouho dopředu – jeho představitel Colin Firth si zahrát postavu Darcyho už v seriálu Pýcha a předsudek z roku 1995, a filmaři tak měli jistotu, že na ženy jeho charisma rozhodně působí.
 
7. Hugh Grant byl nadšený, když dostal nabídku zahrát si Daniela Cleavera – po rolích hodných kluků ve filmech Richarda Curtise (Čtyři svatby... a Notting Hill) si konečně mohl zahrát někoho, kdo se mu (dle jeho slov) přece jen povahově víc podobá
 
8. Renée Zellweger musela pro první dva filmy rychle přibrat skoro 10 kilo – v prvním filmu se jí podařilo vypadat přirozeně oplácaně, ve druhém už ale působila spíš natekle. Sama přitom měla z rychlého přibírání a následného hubnutí velké obavy a noční můry, jeden výživový specialista jí dokonce řekl, že když bude takto pokračovat, může zemřít. Ve třetím filmu má proto herečka svou normální postavu.
 
9. Renée Zellweger byla za svou roli nominovaná na Oscara, ale nakonec vyhrála Halle Berry za roli v Plese příšer. O dva roky později získala Renée Oscara za vedlejší roli ve filmu Návrat do Cold Mountains, ovšem dodnes je to vnímáno spíš jako satisfakce za Bridget.
 
10. Příběh třetího filmu se liší od třetí knihy, ve které Mark Darcy zemře v Súdánu poté, co jeho auto najede na minu. To je přece jen příliš pochmurný osud a těžko si představit, kdo by tuto scénu chtěl vidět na filmovém plátně. Film Dítě Bridget Jonesové proto volně navazuje na sloupky, které Helen Fielding psala v letech 2005-2006. Bridget otěhotní, ovšem netuší, kdo je otcem jejího dítěte. V jejím životě se totiž kromě Marka Darcyho objeví ještě jeden muž, kterého hraje Patrick Dempsey alias McDreamy z Chirurgů. A divačky mají opět velký problém, možná větší, než v předchozích dvou filmech: Komu fandit tentokrát? Čí by mělo být to dítě? 
 
A čí teda je? To se možná dozvíme už dnes večer…  

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Kvíz: Jak dobře znáte české filmy s letní atmosférou? Otestujte se a nalaďte se na prázdniny

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Zábava
Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Meryl Streep slaví 75. narozeniny: Připomeňte si největší milníky její kariéry a prohlédněte si, jak se změnil její módní styl

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma