Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Je tu červenec, měsíc prázdnin a dovolených, dozrávajícího ovoce, vyhřátých luk a pozvolna žloutnoucího obilí. Abyste si nadcházející dny užili podle svých nejlepších představ, máme pro vás originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Přečtěte si, nač byste se měli v průběhu příštích dnů soustředit, nad čím se zamyslet a čemu se raději vyhnout.

Ilona Lea Kotková | 1. 07. 2024

Beran (21. 3. - 20. 4.)

Pokud máme sami sebe rádi, býváme pro druhé přitažlivější. Citlivost k sobě nás učí empaticky vnímat partnera a další – nejen blízké – osoby. Tím, že se známe a přijímáme takoví, jací jsme, stáváme se celistvými bytostmi s určitým přesahem a pochopením pro ostatní. Pro ně následně můžeme být zdrojem inspirace, dobrým rádcem i tím, kdo jim ukáže směr. Červenec vás bude s tímto tématem konfrontovat. Situace, do které se dostanete, prověří, jak pevná jste sama v sobě a nakolik se dokážete vžít do pocitů druhého, aniž byste ho jakkoli soudila.

Rada:

Přijměte, že každý člověk má svůj originální příběh, který zná dopodrobna jen on sám.

Červencová afirmace pro Berany:

Přijímám se bez výhrad.

Býk (21. 4. - 21. 5.)

V životě nastávají chvíle, kdy se na nás více méně nečekaně obrátí štěstí. Dostaneme, po čem toužíme, máme zelenou na cestě k radosti a prosperitě. Vše se zdá být v pořádku a naše dny jen hladce plynou. Červenec bude ve vašem případě přesně takovým obdobím. Letní dny naplní harmonie a vy splynete s pocitem, že všechno ve vašem životě je takové, jaké jste si přála. Pocítíte hrdost na to, kým jste a co jste dosud dokázala, bude vám hezky. První prázdninový měsíc je vhodný také pro cestování, které si letos dokonale vychutnáte.

Rada:

Užijte si bezstarostné dny a čerpejte energii pro chvíle, které tak radostné nebudou.

Červencová afirmace pro Býky:

Radost je můj přirozený stav.

Blíženci (22. 5. - 21. 6.)

Život není předvídatelný a štěstěna, kterou toužíme potkat, bývá náladová; někdy se u nás pozdrží dlouho, jindy se měsíce neobjeví. Je ale také na nás, abychom jí šli naproti a nečekali, až si vzpomene. Být aktivním účastníkem vlastního života je zásadní, na osud se nelze vymlouvat donekonečna.  Protože – jsme-li dostatečně činorodí a zároveň zbytečně netlačíme, máme velkou šanci, že se karta brzy obrátí v náš prospěch. Červenec takový obrat slibuje. Těšte se na změnu, která sice jemně otřese základy vašeho bytí, v dlouhodobém horizontu se ovšem ukáže jako přínosná.

Rada:

Nečekejte, až se něco stane a problém se vyřeší. Buďte aktivní a jděte tomu naproti.

Červencová afirmace pro Blížence:

Otevírám se štěstí ve svém životě.

Rak (22. 6. - 22. 7.)

Vyřčené slovo má mimořádnou moc. Může být impulsem k vykročení za snem, stejně jako zbraní, která ublíží. Slova nás od malička formují a mnohá se vryjí do paměti natrvalo. Proto je klíčové vážit slova pečlivě a neukvapovat se především v okamžicích, které jsou plné vyhrocených emocí. Je dobré si připomenout, že vyslovené už nelze vzít zpátky. Můžeme se stokrát omluvit, jizva přesto zůstane. Červenec vás vyzkouší a lehce vyvede z míry. Dostanete se do situace, která bude vyžadovat citlivou úvahu a opatrnou volbu tónu i slov.

Rada:

Nenechte se ovlivnit okolím a zachovejte se podle svého přesvědčení. 

Červencová afirmace pro Raky:

Dávám svou moc do služeb lásky.

Lev (23. 7. - 22. 8.)

Každého z nás čas od času sžírají pochybnosti. Bojíme se špatných rozhodnutí, vidíme před sebou překážky a domníváme se, že jsou nad naše síly. Často pak rezignujeme, aniž bychom se o cokoli pokusili. Negativní očekávání mívají ohromnou moc a – jsou-li živeny dlouhodobě – opravdu umí přivodit věci, kterých se obáváme. Dobrou zprávou ale je, že totéž platí i v případě pozitivních myšlenek, kterým však kdovíproč nedáváme takový prostor. Červenec vás bude chtít dovést k poznání, jak mocným nástrojem – ať v kladném či záporném slova smyslu – může myšlenka být.

Rada:

Snažte se vidět nejprve to dobré a věřit v úspěch i v případě, že se naděje zdají být malé.

Červencová afirmace pro Lvy:

Věřím, že vše v mém životě slouží k mému dobru.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie dle data narození: Poznejte své životní číslo a jeho moc. Jedničky jsou individualisté, trojky vtipálci

Když jsme se ve škole učili matematiku, většina z nás těžko mohla tušit, co všechno se skrývá za čísly. Že mají různé energie a vibrují v mnoha dimenzích. A neměli jsme ani ponětí o tom, že existuje prastará nauka s názvem numerologie, která právě s čísly a jejich energiemi pracuje. Pokud jste v této oblasti úplní nováčci a tohle téma vás „volá“, měli byste nejprve odhalit své životní číslo a jeho mocnou roli ve vašem životě. Možná pak pochopíte souvislosti ve vašem postoji, vlastnostech a jednání.
marianne.cz

Panna (23. 8. - 22. 9.)

Vlastních iluzí se vzdáváme jen těžko. Patří k nám odjakživa, protože se díky nim často cítíme lépe a v bezpečí. Do určité míry je to v pořádku; někdy zkrátka potřebujeme viděl svět v lepších barvách. Klíčové ovšem je umět ze svých iluzí včas vystoupit. Právě to je téma, se kterým vás červenec bude konfrontovat. Přivede vás do situace, v níž bude potřeba zamyslet se nad tím, zda vás někdo nevyužívá, jen vy to stále odmítáte vidět. Nežijete také vy ve zmiňované iluzi, protože je to v mnohém jednodušší?

Rada:

Věřte svým instinktům a nechte se vést. Nebojte se udělat krok, i když zatím nevidíte dobře na cestu.

Červencová afirmace pro Panny:

Vidím svět bez příkras a v jeho skutečných barvách.

Váhy (23. 9. - 23. 10.)

Zachovat si zdravý rozum se v současném nastavení světa mnohdy jeví jako složité. To, co je nám předkládáno, může být pravda, ale také nemusí. Slepě uvěřit všemu, co se říká, je pohodlné; snadno se tak ale necháme ukolébat, ztratíme svou ostražitost i nadhled. Méně pohodlné, zároveň ale velmi přínosné, je informace prověřovat, pátrat po jejich relevantnost, nahlížet pod povrch. Červenec vás do situace, kdy bude nutné ptát se po zdroji zpráv, přivede. Nezapomínejte, že ne vždy je namístě slepě někomu věřit, ať se jeví jakkoli věrohodně.

Rada:

Nenechte se ukolébat líbivými řečmi. Dejte na své pocity, jakkoli nelogické mohou být.

Červencová afirmace pro Váhy:

Svět vidím jasně, jsem bdělá a ostražitá.

Štír (24. 10. - 22. 11.)

Být stabilní osobností a přirozenou autoritou se nedá vynutit nebo nějak rychle získat. Stát se takovým člověkem vyžaduje delší čas a notnou dávku trpělivosti, plné nasazení, a především touhu rozvíjet se a růst. Až postupně získané zkušenosti a nespočet osobních prožitků nám propůjčují nutný nadhled, životní moudrost i citovou vyspělost. Červenec vás přiměje na podobné téma popřemýšlet. Přivede vás do situace, která prověří vaši autenticitu a připravenost čelit i náročnějším situacím, které každého z nás – více či méně pravidelně – potkávají.

Rada:

Rozvíjejte se, nechte se inspirovat a inspirujte druhé.

Červencová afirmace pro Štíry:

Má osobnost jasně září a motivuje ostatní.

Střelec (23. 11. - 21. 12.)

Každý z nás má svůj unikátní příběh a témata, která jsou do určité míry předurčena. Disponujeme také schopnostmi zvládnout i ty nejnáročnější úkoly, jen je třeba uvěřit, že je to v našich silách. Protože jen cestou vedoucí přes zdolávání pomyslných překážek lidsky a osobnostně rosteme, posilujeme své sebevědomí, budujeme autenticitu a v konečném důsledku jsme schopni spatřovat smysl svého života. Je to i vaše červencové téma. Dostanete se do situace, kdy budete mít možnost ukázat, nakolik pevná ve svých postojích umíte být i v případě, že se neshodují s většinou.

Rada:

Jedině vystoupením ze své komfortní zóny lze dosáhnout na opravdové hodnoty.

Červencová afirmace pro Střelce:

Věřím ve svůj potenciál zvládnout cokoli.

Kozoroh (22. 12. - 20. 1.)

Cokoli v sobě potlačovat není tím, co nás dovede k harmonii, protože vše skryté jednou vypluje na povrch. Přínosnější, i když náročné, je postavit se ke svým pocitům čelem, přijmout je a pochopit jejich poselství. A přestože často slýcháme, že zlost a vtek nejsou v pořádku, nejde o pravdivé tvrzení. Vždyť právě tyto „nežádoucí“ pocity mohou v konečném důsledku být tím, co nás posune dál. Červenec vám nabídne možnost přesvědčit se, že po bouři přichází uvolnění, vzduch se vyčistí a vše je náhle jasnější, průzračnější.

Rada:

Prožívejte naplno své veškeré emoce, pojmenujte zdroj a objevte jejich vzkaz.

Červencová afirmace pro Kozorohy:

Všechny mé pocity jsou v pořádku.

Vodnář (21. 1. - 20. 2.)

Občas po něčem toužíme tak silně, až si cestu k vysněné metě vlastním tlakem zablokujeme. V takové chvíli je dobré přibrzdit, abychom cíl neminuli. To může být těžké, protože ve svém zaujetí nemusíme být schopni objektivně situaci vyhodnotit. Čím déle to trvá, tím náročnější se situace jeví. Červenec vás bude s podobným tématem konfrontovat. Ukáže, jak snadno přeroste zájem v posedlost a snaha v urputnost. A přestože si scénář svého života sami píšeme, občas se vyplatí nechat některé věci, aby se jen tak staly.

Rada:

Neberte život tak vážně. I po té nejhlubší noci vyjde ráno Slunce.

Červencová afirmace pro Vodnáře:

Jsem šťastná, protože se má přání plní.

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Někdy jsme až příliš zaneprázdněni svým životem, v hlavě chaos a hluk. Snadno se pak stane, že přeslechneme to podstatné: hlas z nitra, tichou vnitřní nápovědu, varování i odpověď na otázku, s níž si nevíme rady. Zažíváme pocit stagnace, cítíme frustraci a motivaci hledáme jen těžko. Je to i vaše červencové téma. Cestou ze začarovaného kruhu šedivé každodennosti mohou být zdánlivě všední věci: pobyt v přírodě, brouzdání v potoce nebo procházka naboso orosenou trávou. Přestaňte spěchat, abyste se mohla vrátit zpátky k sobě a uslyšela svého nejlepšího rádce – abyste slyšela sebe. 

Rada:

Ztište se, zastavte překotné myšlenky a najděte způsob, jak se vrátit zpět do rovnováhy.

Červencová afirmace pro Ryby:

Opouštím hluk a slyším nápovědu ze svého nitra.

autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Horoskop od 15. července 2024: Kozorozi mají nepolevovat v úsilí, Štíři vyhledat samotu

Zábava
Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Zábava
Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Horoskop od 1. července: Panny nemají soudit podle kabátu, Váhy se ztrácet v detailech

Zábava
Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit

Horoskop od 24. června: Lvy čeká úspěšný týden, Berani se mají uvolnit