Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Když zve žena muže na rande aneb Z lovce lovnou zvěří

Tradiční časy v navazování vztahů vzaly za své. Zdá se, jakoby bylo více svobodných žen než mužů, a tak se z lovců stává lovná zvěř. Jsou to dnes právě ženy, které začaly oslovovat muže k první schůzce a jsou výrazně akčnější. Jaké důsledky do partnerství přináší přílišná aktivita při seznamování, kdy ženy doslova muže loví?

Kateřina Chytra | 17. 12. 2023

Proč žena loví muže

Jste už dlouho single a konečně se na baru objevil zajímavý muž. Rozhodla jste se nečekat, až vám ho sbalí jiná, a vyrazila jste na lov. Ta aktivní jste nyní vy, čímž jste převzala iniciativu za muže. Důvodů, které se za tímto jednáním skrývají, může být několik. Možná je vaše přirozenost nečekat a jednat. Možná vám dotyčný muž přijde natolik výjimečný, že jste se rozhodla udělat vše pro to, aby byl s vámi. Třeba máte obavu z konkurence... Všechny tyto motivy však spojuje stejné podhoubí – nevěříte, že byste to mohla být právě vy, komu se bude dotyčný sám od sebe dvořit, a tak přebíráte otěže situace.

Pokud nevěříte ve vlastní jedinečnost, pochybujete o svých kvalitách, nebo jste k sobě až příliš kritická, pravděpodobně toužíte získat si pozornost a uznání od druhých. A tato touha vás žene SNAŽIT SE. Jenomže při seznamování je přílišná snaha ženě spíš na škodu. Bere totiž muži kalhoty.

Mohlo by se vám líbit

Tři nejčastější zabijáci dlouhodobého vztahu podle terapeutky

Partnerský vztah se v průběhu času proměňuje spolu s okolnostmi, které přirozeně přichází. Jiná vztahová dynamika bude u novomanželů, novopečených rodičů, rodičů teenagera nebo partnerů, kterým děti právě vylétly z hnízda. Aniž byste si toho všimli, může se v průběhu těchto změn pomalu a nepozorovaně vkrást do vašeho života krize, která se vztahem pořádně zamává. Na které největší vztahové zabijáky byste si měli dávat pozor a nedopustit, aby vaše partnerství ohrozily?
marianne.cz

Naznačit ano, lovit ne

Žena je ta, která naznačuje, ale aktivitu by ve finále měla ponechat muži. Oční kontakt a přirozený úsměv často stačí k tomu, aby muž vyhodnotil signál jako výzvu k akci. Mužská síla se pak pozná podle toho, že akci vykoná – tedy muž vstane a pozve vás na skleničku nebo si řekne o telefon. Pokud pozvete na skleničku vy jeho, převzala jste mužskou roli. V případě, že se to stane jednou, není třeba z toho vyvozovat drama. Otázkou je, jestli se nakonec muž pochlapí a převezme iniciativu, nebo jestli zájem až tak neprojevuje a vy jste se dostala do pozice neustálé iniciátorky.

Čím aktivnější žena – tím pasivnější muž

Pokud od prvního kontaktu vyvíjíte více snahy vy, přestáváte být pro muže přitažlivá a tím spíš se stává pasivním. Zdravý muž potřebuje cítit, že on je ten, který si ženu získal a zaujal ji svými činy. Pokud muži vyhovuje vaše neustálé snažení, pak si podle tohoto schématu pravděpodobně vytvoříte i následný vztah. Vy se pro vztah rozkrájíte a on se bude vozit. Ovšem v takovém partnerství vám nebude dvakrát dobře.

Mohlo by se vám líbit

Co dělat, když je váš partner mamánek?

Jste schopná a ambiciózní žena a umíte se o sebe postarat. Proto nechápete, proč jste opětovně narazila na muže, který je tak trochu mamánek. Umí vyjádřit, jak moc vás miluje, což vás od začátku přitahuje. Ale aby vám s něčím pomohl, uklidil nebo alespoň zaplatil nájem a jídlo sám za sebe, toho se nedočkáte. Co to vypovídá o něm a co o vás?
marianne.cz

Tvrdý arsenál

Některé ženy mají pocit, že si muže získají jen skrze sexuální energii. Nabídka okamžitého sexuálního spojení slibuje zaručený úspěch. Jiné se uchylují k taktice, kdy si zjišťují o vybraném muži informace na sítích a pozicují se do ideálního prototypu ženy, která miluje stejnou hudbu, stejná jídla a má podobné koníčky. Takové zbraně však nevedou k dlouhodobému úspěchu a dotyčným ženám nakonec zbývají oči pro pláč.

Co do vztahů vkládáte, takovou odezvu získáte.

Pokud si muže získáte přehnanou iniciativou, nátlakem, nebo dokonce intrikami, pak těžko říci, jak silné pouto si k vám vytvoří. Sama si zřejmě uvědomujete, že za čas může přijít jiná, mladší, chytřejší „samice“, která vám vašeho partnera bude chtít odloudit. Když podlehl vašemu nátlaku, proč by nepodlehl důmyslnému nátlaku odjinud? Pokud chcete ve vztahu cítit důvěru a bezpečí, pak je důležité na takových principech budovat vztah od samého začátku.

Vystupte z pozice lovkyně a staňte se královnou

Lovkyně loví a přejímá iniciativu, protože není napojená na svůj přirozený magnetismus, který muže přitahuje. Proto v první řadě uvěřte, že se nemusíte snažit ani být přespříliš aktivní, aby si vás kvalitní muž všiml. Nalaďte se na důvěru v sebe, narovnejte se a nikdy se příliš nepodbízejte. Když uvidíte svou vnitřní krásu, která není dána vrstvou make-upu, když se sama do sebe zamilujete, pak budete přitažlivá i pro ostatní. V takovém případě stačí nechat k sobě přijít muže, který vaše kouzlo uvidí a on bude ten, který vám dá zájem najevo. Následně se budete v rozvíjejícím vztahu cítit jako královna.

O autorce:

Mgr. Kateřina Chytra, koučka a celostní terapeutka, která již od roku 2012 podporuje ženy na jejich cestě za harmonickými a autentickými vztahy. V praxi jí pod rukama prošly stovky klientek, vedla v Praze workshopy na témata Vytvořte si harmonický vztah, Emoční programování, Komunikace ve vztazích, Energetické a meditační techniky. Vztahovost školila v rámci Školy koučů Pure mind a předávala tak své zkušenosti dalším koučům. Spolu s manželem se spolupodílela na pořádání festivalu Vědomého manželství a na meditační akci Ticho pro mír. Dnes žije na chalupě na Vysočině a vychovává s manželem čtyřletého syna. Své klientky provází individuálně v online terapiích nebo v online Trapeutických meditacích. Najdete ji na www.chytraterapie.cz nebo na sítích.

Mohlo by se vám líbit

Jak se vyrovnat s kritikou a využít ji k osobnímu růstu?

Kritika - slovo, které často vyvolává smíšené pocity a reakce. Může být konstruktivní a poskytovat cennou zpětnou vazbu, ale může také zraňovat nebo způsobit pocit nedostatečnosti. Jak se tedy vyrovnat s kritikou a využít ji k osobnímu růstu a rozvoji?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Životní styl
Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Zdravě, chutně i dietně: Vyzkoušejte skvělé, nevšední recepty na letní grilování bez výčitek

Životní styl
Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Nejlepší menstruační pomůcky podle redakce Marianne: Víme, které stojí za vyzkoušení

Životní styl
Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Terapie pomocí umění: Abstraktní malba vám pomůže vyplavit emoce a přijmout své já. Poradíme vám, jak s ní začít

Životní styl
Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo

Single cestování pro ženy: 5 nejbezpečnějších destinací, kde si užijete krásnou přírodu, kulturu i jídlo