Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Lidé a místa

Jaké to je ocitnout se v komiksu? Iluze v korejské kavárně je dokonalá

Podlaha s potiskem parketového vzoru a dveře musely být vyrobeny na zakázku tak, aby do konceptu dokonale zapadly.

Jestli je nějaká země komiksovou velmocí, je to Jižní Korea. A protože Korejci se nebojí ani originální až extravagantní módy nebo interiérů, není se čemu divit, že právě tady vznikla tahle kavárna. Když do ní vkročíte, jakobyste se ocitli přímo na stránkách komiksového sešitu.

Anna Černotová | 20. 08. 2019

Kavárnu Yeonnam-dong 239-20 najdete v Soulu a za nápadem na její originální styl stál populární korejský seriál W – Two Worlds, v němž hlavní hrdinové pronikli do komiksového světa. Autoři mysleli na to, aby dvourozměrná iluze komiksu byla dokonalá, a proto do posledního detailu promysleli jak velký nábytek, tak nádobí, doplňky a dekorace. Drtivá většina vybavení má bílou barvu a na všem najdete tenké černé linky, které připomínají obrysy tužky. Vše si majitelé nechali vyrobit na zakázku a do černobílé varianty také nechali přetvořit kousky nábytku od známých značek.

Galerie: „Kreslený“ interiér komiksové kavárny

Kliky na dveřích, vypínače, zkrátka všechno má vytvářet iluzi dvourozměrného kresleného světa. Jediné, co se černobílé hře vymyká, je jídlo – a právě syté barvy ovoce a koktejlů v nádherném kontrastu s bílým okolím způsobily, že se kavárna Yeonnam-dong 239-20 (název je zároveň adresou tohoto podniku) stala oblíbeným cílem foodblogerů a každého, kdo si rád fotí jídlo. Jak se vám tahle speciální korejská kavárna líbí? Nebylo by skvělé, kdyby někdo u nás vytvořil třeba retro komiksové bistro inspirované filmem Kdo chce zabít Jesii? 

Foto: Cafe Yeonnam-dong 239-20

Líbil se vám tento článek? Spoustu krásných interiérů, proměn, návštěv a další inspirace vám pravidleně přinášíme také v časopise Marianne Bydlení