Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Afirmace, díky kterým se může splnit každé vaše přání. Jak je používat, aby opravdu fungovaly?

Afirmace jsou úžasným nástrojem ke splnění i těch nejtajnějších přání. Můžeme si díky nim přitáhnout lásku svého života, práci, která nás bude bavit, naplňovat a stane se naším posláním, finanční hojnost, nové přátele, peníze i možnosti řešení situací, které třeba vnímáme jako neřešitelný problém. Ovšem aby pracovaly v náš prospěch a celkově nám zlepšily život, nestačí jen opakovat pěkné větičky, je potřeba také změnit nastavení mysli. Nabízíme vysvětlení, důkazy i návod, jak na to.

Liv Boková | 8. 04. 2024

Vytvořte si ten nejkrásnější život

Podle Louise Hay, motivační průvodkyně a autorky knih věnovaných osobnostnímu rozvoji, každá naše myšlenka, každé slovo, které vyslovíme, vytváří naši budoucnost. Je to, jako by naše slova putovala do vesmíru, kde jsou přijata a vrací se k nám jako zkušenost. „Je to velmi jednoduché, ale mnoho lidí to nechápe, nerozumí tomu. Protože o tom nikdy dříve neslyšeli, přijde jim to směšné. Pokud opravdu dokážete přijmout fakt, že pokaždé, když vás napadne nějaká myšlenka, vyřknete slovo, doslova malujete, tvoříte váš vlastní život, zásadně se začne měnit. Je to jednoduché, ale není snadné to přijmout. Jakmile to ovšem přijmete, můžete začít záměrně tvořit to, co ve svém životě chcete, a zároveň si začnete být vědomi toho, co v životě nechcete,“ vysvětlovala opakovaně dáma, která se dožila 91 let a téměř do posledních dnů předávala svou moudrost, energii a radost ze života.

Seznamte se s Louise Hay

Louise Hay byla přednášející, autorka několika knižních bestsellerů a učitelka považovaná za matku pozitivního myšlení, jejímiž afirmacemi a metodami léčení se stále inspirují miliony lidí po celém světě. Její první kniha Uzdrav své tělo vyšla před téměř padesáti lety a byla naprosto průlomová, protože do té doby se propojení těla a mysli při léčení téměř nebralo v potaz. Její publikace a programy jsou inspirované osobní zkušeností. Díky nástrahám a výzvám, kterým dokázala čelit a jež zvládala zpracovat, je považována za jednoho z nejuznávanějších duchovních guru naší doby.

Mohlo by se vám líbit

Přitáhněte si do života hojnost a úspěch. Pomůžou symboly, sošky, drahokamy i ovoce a rostliny

Hojnost zdaleka není jen o penězích a hmotných statcích. Přestavuje také dostatek lásky, radosti, štěstí, zdraví, prosperity, všeho, na co si jen vzpomeneme. Dnes se ale zaměříme právě na tu hojnost materiální. Na cestě k jejímu dosažení nás může podpořit řada symbolů, které takto pomáhaly našim předkům už před tísiciletími. Zvolte jen jeden z nich, nebo kombinujte více. Zkuste se na ně nacítit a vybrat si právě ty, které vás nejsilněji přitáhnou, ony pak na oplátku k vám jako magnet přitáhnou hojnost a prosperitu.
marianne.cz

Jak je možné, že afirmace fungují

Pozitivní afirmace jsou podle Louise Hay extrémně účinné při odstraňování stresu, strachu, obav a úzkosti. Když je pravidelně opakujete, postupně převezmete kontrolu nad svými myšlenkami, změníte vzorce myšlení a tím i celý život. Myšlenky jsou ovlivněné slovy. Pokud jsou myšlenky a slova v souladu, promítá se jejich obsah do reality. Když je budete opakovat, zpočátku jim váš mozek nebude věřit. Nevzdávejte to a pokračujte. Postupně se vám propíší do podvědomí, mysl začne věřit tomu, co říkáte, oslabíte negativní auru a přitáhnete do života více požehnání.

Na co myslíme, to přitahujeme

Mysl je nastavená tak, aby reagovala na to, co opakovaně vyslovujete. Proto je důležité říkat dobrá slova a vyjadřovat se pozitivně. Pokud budete chtít afirmace posílit a jejich účinky urychlit, použijte je v rámci meditace, neboť tak přitáhnete pozitivní vibrace a zároveň se zbavíte negativní energie.

Význam pozitivního myšlení

Upřímné pozitivní afirmace pomohly spoustě lidí po celém světě a pomohou i vám. Působí mimo jiné jako motivace, zlepšují soustředění na dosažení životních cílů, pomáhají znovu získat nebo zvýšit sebevědomí. „Nechceme se ponižovat, nechceme říkat: ‚To mi nikdy nebude fungovat.‘ nebo ‚Nejsem dost dobrý‘. Přesně to totiž Vesmír slyší a vrací nám zpátky,“ vysvětlovala princip pozitivního myšlení Louise Hay. „Musíte začít říkat věci, ze kterých máte opravdu dobrý pocit: ‚Miluji to, kdo jsem. Miluji život. Život mě miluje. Život pro mě pracuje.‘ Je to zasévání semínek. Co si přejete, pochopitelně nezískáte hned první den, ale zasadíte semínko a zalijete jej pokračováním afirmací v dalších dnech. Věci se ve vašem životě se začnou posouvat a měnit.

Proč někomu afirmace nefungují

Zásadní je, aby vaše myšlenky nepocházely z negativního místa. „Může to být tím, že žádají ze zoufalství. Když vypustíte do světa zoufalou energii, nedostanete zpět to, co chcete. Buďte pozitivní, trpěliví a důvěřujte. Existuje také něco, čemu se říká božské načasování. Ty nejúžasnější záležitosti v životě mohou přicházet později, než bychom chtěli, protože než je dostaneme, potřebujeme osobnostně vyrůst,“ doporučuje a vysvětluje životní koučka a spisovatelka Cheryl Richardson.

Mohlo by se vám líbit

Setkali jste se poprvé a cítili, že se znáte celý život: Možná jste potkali svou spřízněnou duši nebo dvojplamen. Rozdíl je klíčový

Možná se vám už stalo, že jste se s někým setkali poprvé a cítili jste, jako byste se znali celý život. Cítili jste, že patří do vašeho života a už byste si bez něj nedokázali představit budoucnost. Je velmi pravděpodobné, že se vám to jen nezdálo. Nejspíš jste totiž potkali svou spřízněnou duši nebo dvojplamen. Někoho, kdo je s vámi propojený na úrovni duše. Termíny spřízněná duše a dvojplamen se přitom často zaměňují. Rozdíl mezi nimi je zásadní. Jak je poznat a rozeznat? Je možné s nimi mít naplněný láskyplný partnerský vztah?
marianne.cz

Jak používat afirmace

Velmi efektivní a povznášející je začínat den ranními afirmacemi, které můžete zařadit hned po probuzení. Pak se k nim vraťte, třeba i několikrát v průběhu dne. Pokud se vám to z jakýchkoli důvodů nepodaří, navažte alespoň v závěru dne těsně před spaním. Vyberte si vždy jednu afirmaci a tu pak opakovaně vyslovujte. Přeskakování z jedné na druhou, pokud nesouvisí se stejným cílem, nepřinese kýžený efekt. Při vyslovování afirmací se plně soustřeďte na to, co říkáte, ať už jen v duchu nebo nahlas, a s radostí prociťujte obsah slov, jako by se to, co zmiňujete, už dělo.

Opakujte pouze pozitivní slova

Obsah afirmací musí být vždy formulován pozitivně. Chcete-li zhubnout, zdržte se frází jako „nejsem tlustá/ý“, místo toho říkejte „hubnu“ nebo „vážím XY kilogramů“, případně „mám svou ideální/vysněnou/zdravou váhu/hmotnost/postavu“. Mluvte v přítomném čase. Místo „jednou chci být bohatá/ý“, vyslovujte „jsem bohatý“. Vždy soustřeďte pozornost spíš na to, co skutečně chcete, než na to, co nechcete.

Konkrétní afirmace pro inspiraci

Afirmace s vámi musí ladit, aby se vám vyslovovaly a opakovaly snadno, aby vám dělaly radost, proto ke každému přání, ke všemu, čeho chcete v životě dosáhnout, vytvořte afirmací více. Pak si vyberte a opakujte tu, která pro vás bude nejpříjemnější a na sto procent uvěřitelná. Než začnete afirmace opakovat, určitě si je napište.

Ve všem, co dělám, se mi daří. 
Vítám ve svém životě zázraky.
Každý, koho dnes potkám, má na srdci mé nejlepší zájmy.
Všichni se ke mně chovají hezky. 
Mám odvahu žít své sny. 
O všech a o všem v mém světě mluvím jen pozitivně. 
Můj život je každým dnem báječnější. 
Mám svůj vysněný dokonalý domov. 
Miluji sebe a jsem milován/a. 
O všechno je postaráno. 
Mám ve všem štěstí.

Zdroj článku

Související články

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

Zábava
Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Dovolenkové čtení 2024: 5 tipů na knihy, které by vám letos neměly chybět v plážové tašce

Zábava
Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Cestujte s dětmi po Evropě: V těchto 4 městech najdou vyžití malí i velcí

Zábava
Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet