Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 8. července: Lvi mají hledat zdroj své nejistoty, Ryby sebrat odvahu a jednat

Je tu další prázdninový týden a spolu s ním i náš originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Nadcházejících sedm dnů budeme mít možnost uvědomit si, jak provázané jsou některé události. I zdánlivá maličkost může mít dalekosáhlé dopady, a i nepatrná změna dokáže v konečném důsledku odstartovat tu nejdůležitější věc v životě. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další a osobnější téma. Jaké je to vaše, prozradí náš týdenní horoskop.

Ilona Lea Kotková | 7. 07. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Domov má být místem, kam se rádi vracíme za všech okolností. Ať se v životě přihodí cokoli, měli bychom mít jasno v tom, kam patříme, kde nalezneme zázemí a lidi, kteří při nás bezpodmínečně stojí. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, kdo utváří váš bezpečný prostor, a zda to stejné přirozeně oplácíte také vy svou podporou a energií, kterou do běžných situací vkládáte. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kde se cítím být opravdu doma?
 • Na koho se v životě nejvíc spoléhám?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na červenec: Blíženci půjdou štěstí naproti, Raci mají vážit slova

Je tu červenec, měsíc prázdnin a dovolených, dozrávajícího ovoce, vyhřátých luk a pozvolna žloutnoucího obilí. Abyste si nadcházející dny užili podle svých nejlepších představ, máme pro vás originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu. Přečtěte si, nač byste se měli v průběhu příštích dnů soustředit, nad čím se zamyslet a čemu se raději vyhnout.
marianne.cz

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Stejně jako v přírodě, také v životě musí čas od času propuknout bouřka. Energie se nakumuluje neudržitelným způsobem, obloha se zatáhne a z těžkých mraků se spustí liják. Ať to vypadá jakkoli, v konečném důsledku jde vždy o očistný proces, který je přirozený a nezbytný. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že někdy je potřeba udělat pomyslný velký úklid, řádně vyvětrat a kráčet lehčím krokem dál. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem v životě udělala „inventuru“?
 • Jak se stavím k případným konfliktům?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Než se k něčemu zavážeme, bývá užitečné ponechat si dostatek času. Unáhlené sliby vzniklé na základě emočně vypjatých okamžiků se mohou v budoucnu stát účinným nástrojem manipulace, případně soukromou výčitkou nás samotných. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechte se vnutit do situace, o které už předem víte, že jí později budete litovat. Každé důležité rozhodnutí raději dvakrát zvažte. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem jednala proti své vůli a slíbila něco, o čem jsem nebyla přesvědčená?
 • Snažila jsem se naopak někdy já sama přimět druhého člověka ke slibu, do kterého se mu jasně nechtělo?
Mohlo by se vám líbit

Jaké je číslo vaší životní cesty? Numerologie vám pomůže s rozhodováním a poradí, kterým směrem se v životě vydat

Když v životě nevíme kudy kam, oceníme jakéhokoliv rádce, který by nám ukázal směr. A právě takovým ideálním rádcem může být číslo vaší životní cesty. Nikdy není chyba obrátit se na numerologii, která říká, že i čísla mají svou energii. Číslo vaší životní cesty vám pomůže při rozhodování, ukáže vaše silné a slabé stránky a může vás inspirovat i při výběru povolání.
marianne.cz

Rak (22. 6. – 22. 7.)

V životě se čas od času stává, že si na svá bedra naložíme víc, než jsme schopni unést. Chvíli to může s vypjetím všech sil fungovat, později to ale začne váznout. V takový okamžik se vyplatí sebereflexe a přehodnocení situace. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zdá se, že jste se dostala do bodu, kdy je změna už nevyhnutelná, ať se týká jakékoli oblasti vašeho života. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Co ve svém životě momentálně vnímám jako nejtěžší břímě?
 • Je pro mě těžké přiznat, že jsem se mýlila?

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Malé děti jsou obvykle přesvědčeny o své dokonalosti a vůbec je nenapadne srovnávat své kvality s druhými. Až v okamžiku, kdy zažijí pocit selhání, případně je na ně někdo další upozorní, mohou o sobě začít pochybovat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, jak často a proč o sobě pochybujete, a pokuste se vypátrat zdroj vlastní nejistoty. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Vnímám se jako originální bytost a umím svou jedinečnost docenit?
 • Jak často zažívám pocit, že bych raději byla někým jiným?
Mohlo by se vám líbit

Sestavte si letní outfit podle znamení zvěrokruhu. Přizpůsobte oblečení své osobnosti a charakteru

Čtení horoskopu nemusí být vaší každodenní oblíbenou činností, přesto ani ti největší skeptici nemohou popřít určité charakteristické rysy, které jednotlivá znamení zvěrokruhu vykazují. Takové informace mnoho lidí využívá například při hledání partnera nebo k lepšímu pochopení druhého člověka. My jsme se rozhodli využít charakter každého znamení k tomu, abychom mu vytvořili jedinečný outfit, který bude dokonale odrážet jeho povahu. Podívejte se, jak za pomoci oblékání nejlépe vyjádříte svou osobnost, díky čemuž se budete cítit sebevědomě a uvolněně.
marianne.cz

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Vnímavý člověk je ten, který se zajímá o svět kolem sebe, a přitom se mu daří zachovat si neutrální postoj. To platí také pro naše vnitřní prostředí. Vedeme-li vnitřní boj, poskytne nám postoj pozorovatele novou perspektivu, která do jisté míry neutralizuje naše pocity. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zkuste se na svůj současný problém podívat očima člověka, který nelpí na výsledku. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jakým vnitřním rozporem se momentálně nejvíc zabývám?
 • Nakolik umím být konstruktivní v nacházení řešení svých problémů?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Vytrvalost, houževnatost a zápal pro věc jsou vlastnosti, které se z dlouhodobého hlediska vyplácejí. Ne každý je ale umí docenit, protože neustálý tlak na výkon a potřeba rychlých, viditelných výsledků nás mnohdy směrují k opačným postupům. Je t i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechte se vtáhnout do víru zběsilosti a zachovejte si svou autenticitu a rozvahu. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jsem odolná vůči tlaku okolí a dokážu si prosadit svůj postup, i když je pro druhé zdlouhavý?
 • Jsou pro mě slova chvály důležitá?
Mohlo by se vám líbit

Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost

Čtyři dohody jsou čtyři výroky s velmi silným a smysluplným obsahem, díky kterým můžete naprosto zásadním způsobem proměnit svůj život. Don Miguel Ruiz, mexický autor knihy a šiřitel nejen tohoto moudra odhaluje zdroje přesvědčení, která nás omezují, okrádají o radost a způsobují zbytečné utrpení. Čtyři dohody jsou založené na prastaré toltécké moudrosti, obsahují návod na život, který vede k lásce, svobodě a skutečnému štěstí.
marianne.cz

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Poznání přichází, pokud se života aktivně účastníme, nikoli tím, že o něm jen čteme či slyšíme od druhých. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Vězte, že odpovědi, které momentálně hledáte, z knih nevyčtete. Vyjděte ven ze své ulity, všímejte si, na jakých principech funguje příroda, a snažte se je aplikovat také do svého života. Nehledejte složitosti tam, kde nejsou. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jsem spíše teoreticky, nebo prakticky založená?
 • Co ve svém životě momentálně vnímám jako složité?

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Někdy se opakovaně snažíme někoho zachránit, dokola nabízíme pomocnou ruku a občas mu ji dokonce nutíme. Jindy věříme, že svou láskou dokážeme druhého změnit. Nic z toho ale nefunguje, pokud dotyčný nechce – pokud se pro změnu sám nerozhodne. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nevnucujte svou pomoc tam, kde o ni nikdo nestojí, plýtváte energií zbytečně. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Koho se opakovaně snažím zachraňovat?
 • Chápu, co znamená rčení, že méně je někdy více?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Stává se, že nám někdy život předkládá jen nicotné příležitosti, které nepřinášejí nic než zklamání a pocit marnosti. Můžeme si pak připadat, jako bychom kráčeli vyprahlou pouští, unavení a žízniví. Přesto i taková období mají svůj význam, protože nás učí vytrvalosti a odolnosti. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Ponořte se do sebe a hledejte zdroj své energie, abyste poušť dokázala proměnit v úrodné místo. V této souvislosti si opovězte na následující otázky:

 • Kráčím v současné době úrodnou krajinou?
 • Když mi docházejí síly, vím, kam se obrátit?
Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Výjimečná mistrovská čísla 11, 22, 33 značí obrovský potenciál, těžké lekce i zasloužený úspěch

Čísla a písmena podle starověkého systému numerologie energeticky vibrují, čímž ovlivňují náš život. Jedním z hlavních aspektů numerologie je číslo životní cesty, většinou jedno z řady od 1 do 9. Existují ovšem i tři mistrovská čísla 11, 22 a 33. Jejich energie je intenzivnější a jsou výjimečná. Co o nás vypovídají a jak je využít ve svůj prospěch?
marianne.cz

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Říká se, že limity, které jsme přijali za své, existují pouze v naší hlavě. A přestože nelze brát taková prohlášení úplně doslovně, je v nich stále veliký kus pravdy. Jde také o vaše téma pro nadcházející týden. Dostanete zajímavou příležitost využít momentální situaci k tomu, abyste své hranice posunula zase o něco dál. Nebojte se dokázat sobě i svému okolí, že máte na víc. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak se cítím ve chvíli, kdy o mně druzí tvrdí, že něco nemohu zvládnout?
 • Kdy naposledy jsem posunula své limity?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Občas se dostaneme do situace, kdy nezbývá než se pomyslně ujmout vedení, protože jsme zkrátka jediní kompetentní. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Buďte to vy, kdo vysloví, co je třeba. Seberte odvahu a proměňte své pocity v slova, potřeby ve věty. Nepěstujte v sobě naději, že někdo jiný vyřeší vaše problémy. Vezměte svůj osud do svých rukou, protože momentálně není na co čekat. V této souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem někoho o něco požádala?
 • Co potřebuji vyslovit nahlas, ale nenašla jsem dosud odvahu?
Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Někdo bere astrologii vážně, někdo ji vnímá s nadhledem, zatímco jiní zase tímto oborem zcela opovrhují. V každém případě je třeba si říct, že horoskopy nebývají obvykle považovány vědeckými komunitami za podložené. Nicméně obecně existují osobnostní a charakteristické rysy, které patří k jednotlivým znamením zvěrokruhu, a rozhodně na nich trocha pravdy je. V našem kvízu máte možnost zkusit přiřadit specifickou povahu ke správnému znamení. Zvládnete to?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky