Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Ikonické ženské role, na které nikdy nezapomeneme

Info ikona
Elle Woods, Pravá blondýnka

Pro někoho je to jen filmová postava, pro někoho jiného někdo, kdo mu zásadně ovlivnil život. Podívali jsme se na ženské protagonistky, které tento vliv mohly mít.

Tereza Čaladi | 3. 12. 2022

Jistě si také vzpomenete na moment, kdy jste koukaly na nějaký film, vzhlížely k hlavní hrdince a říkaly si, „páni, taková bych chtěla taky být“. A možná váš život skutečně ovlivnila. Mojí motivací k učení na základce byla například z velké části Hermiona. A sice tím, že jí věci, co znala ze školy, pomohly potom v nesnadných kouzelnických šlamastikách (kéž by to tak fungovalo i v realitě).

Ale rozhodně existuje více rolí, které jsou tak význačné, že vás dokáží něčím nabudit a inspirovat. Ať už se jedná o odvahu Katniss Everdeen, šatník Cher z filmu Bezmocná či půvab Holly Golightly (Audrey Hepburn) ze Snídaně u Tiffanyho.

Každá žena je svým způsobem silná, a tak je těchto rolí opravdu mnoho. Navíc pro každého síla znamená něco trochu jiného. My pro vás vybrali 20 ženských filmových rolí, které jsou podle nás naprosto ikonické. Najdete v nich svou hrdinku? Prohlédnout si je můžete v naší galerii.

Ikonické ženské role
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku