Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jednou nahoře, podruhé dole. Jaké byly vzestupy a pády zpěvačky Britney Spears?

V jednu chvíli ji všichni zbožňovali a zpívali si její hity, v další byl nesvéprávná. Život Britney Spears v záři reflektorů rozhodně nebyl snadný a bylo v něm mnoho extrémních výkyvů. Ty jsme se rozhodli připomenout při příležitosti jejích narozenin.

Tereza Čaladi | 2. 12. 2022

Americká popová zpěvačka Britney Spears, která vzešla ve známost zejména svými písněmi Baby One More Time, Oops!… I Did It Again, Toxic, Gimme More či Womanizer a která je držitelkou cen Grammy a MTV Awards dnes slaví jednačtyřicáté narozeniny. Svou kariéru začala ještě v dětství a její život jako slavné osobnosti tak rozhodně nebyl snadný. My jsme pro vás zmapovali jeho největší momenty.

  • Začátek kariéry

Poprvé předvedla své vokální schopnosti v pěvecké soutěži Star Search ve věku 10 let v roce 1992. O rok později získala roli v The Mickey Mouse Club podepsala, kde účinkovala spolu s Christinou Aguilerou, Ryanem Goslingem a Justinem Timberlakem. Zanedlouho po ukončení pořadu získala svou první nahrávací smlouvu se společností Jive Records. A v 16 letech vydala svůj první velký hit Baby One More Time.

  • Vztah s Timberlakem

Okolo roku 2000 začala chodit se svým hereckým kolegou, který je všem dobře známý – Justinem Timberlakem. Rozešli se po čtyřech letech potom, co ho Britney údajně podvedla.

  • Divoké období

Image Britney Spears získávala na popularitě a to šlo ruku v ruce s určitým výstředním chováním. V roce 2003 se líbala s Madonnou během zahájení předávání cen MTV Video Music Awards. V roce 2004 se provdala za svého přítele z dětství Jasona Alexandera, jejich manželství bylo anulováno o 55 hodin později. Pak se začala vídat se svým záložním tanečníkem Kevinem Federlinem. Ti se zasnoubili po třech měsících randění a zanedlouho poté se vzali. V roce 2005 se jim narodil syn. Svůj vztah zdokumentovali v seriálu o pěti epizodách s názvem Britney & Kevin: Chaotic. V roce 2006 přivedli na svět svého druhého syna a tři měsíce na to se rozešli. Poté byla Spears často viděna na párty v Los Angeles. V Roce 2007 si v kadeřnictví sama z ničeho nic oholila hlavu. Za jejím chováním stál údajně boj se závislostí, neodhalená duševní choroba a hořká bitva o opatrovnictví dětí s Federlinem.

  • Hospitalizace a prohlášení nesvéprávnosti

To vše ji dohnalo k tomu, že byla v roce 2008 hospitalizovaná na psychiatrické léčebně. K tomu došlo potom, co odmítala svému bývalému manželovi předat jejich dvě děti. Lékaři ji vyzvali, aby se léčila ze závislosti na návykových látkách a zároveň se objevily známky, že trpí duševním onemocněním (nejspíše bipolární poruchou), což bylo potřeba řešit. Na to otec zpěvačky požádal soud, aby Britney Spears byla prohlášena za nesvéprávnou osobu. Jeho žádosti bylo vyhověno. A tak se James, který údajně nikdy neměl vřelý vztah se svou dcerou, stal nejen správcem zpěvaččiných financí, ale také hlídačem jejího osudu.

Mohlo by se vám líbit

Jaká je doopravdy Britney Spears? Mnohé odhalí nový dokument

Popová zpěvačka Britney Spears si za svůj život vysloužila už mnoho nálepek. Od talentované hvězdičky, nestydaté lolitky až po lásku zpěváka Justina Timberlaka nebo nesvéprávnou osobu, nad kterou drží „ochrannou“ ruku její otec. Na to, jaká ale doopravdy Britney Spears je, hledá odpověď nový dokument Framing Britney Spears.
marianne.cz
  • Další pěvecké úspěchy

Přes to všechno Spears ještě do konce roku 2008 vydala album Circus, se kterým se dokonce vydala na turné. To se stalo jejím doposud nejvýdělečnějším. Od roku 2013 účinkovala v show Britney: Piece of Me v rezidenci Las Vegas. Měla trvat dva roky, ale díky velkému komerčnímu úspěchu byla její délka nakonec prodloužena na čtyři.

  • Kariérní pauza

Poté, co v roce 2019 její otec onemocněl, si dala na nějakou chvíli pauzu od vývoje své kariéry. Přiznala, že vždy měli zvláštní vztah, ale že tu chce být pro svou rodinu. Zrušila tak svou druhou show v Las Vegas Britney: Domination. Během této doby se také věnovala svému psychickému zdraví.

  • #FreeBritney

V listopadu 2021 bylo po 13 letech a sdílení mnoha hashtagů #FreeBritney zrušeno její nucené opatrovnictví. Díky opatrovnictví měli různí zástupci (většinu času její otec, po zhoršení jeho zdravotního stavu manažerka Jodi Montgomery) úplný dohled nad jejím soukromým životem a financemi. Takto Britney opět nabyla samostatnosti.

  • Dokument o jejím životě

Ten stejný rok vznikl dokument nazvaný Framing Britney zaměřující se právě na její kauzu s opatrovnictvím, ale nejenom to, mapuje i její život, během nějž byla pronásledována paparazzi a její jméno bylo probíráno v médiích daleko více, než bylo třeba. Nejedná se přitom o nějakou její zpověď, snímek byl připraven ve spolupráci s New York Times a funguje tak spíše jako sledování investigativního vyšetřování.

  • Svatba

Během posledních pěti let byla Spears ve vztahu s osobním trenérem Samem Asghari, který ji loni v září požádal o ruku. V dubnu oznámili, že čekají miminko. Zanedlouho poté Spears ale bohužel o dítě přišla. I přesto se v červnu, jak bylo v plánu, vzali.

  • Návrat ke kariéře

V srpnu vydala Britney Spears svůj první singl od ukončení opatrovnictví. Ten nese název Hold Me Closer a nazpívala ho jako duet s Eltonem Johnem.
 

Zdá se, že se její život vrací na dobrou a klidnější cestu. Snad to tak tentokrát nějakou dobu zůstane.

Mohlo by se vám líbit

Tehdy a teď aneb Jak se proměnily celebrity, které se proslavily v 90. letech

Čas je neúprosný a osobnostem, které si před rokem 2000 užívaly svou zlatou éru, je nyní kolem padesáti let. My pro vás vybrali 20 z nich a přinášíme vám informace o tom, jak pokračovala jejich kariéra i to, jak vypadají dnes.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne