Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 vztahových lekcí, které jsme se naučili od našich oblíbených slavných párů

Podle pohádek má být láska jednoduchá a dít se sama od sebe. Každý, kdo má ale zkušenosti se vztahy, ví, že to tak úplně není. A ví to i hollywoodské celebrity, protože i ony jsou lidmi, které řeší vztahy. Kterých 5 vztahových lekcí jsme se naučili od našich oblíbených slavných párů?

Tereza Čaladi | 26. 02. 2024

Skutečné vztahy vyžadují mnohem více práce než pouhé osudové setkání a kouzelný polibek. Vztahy jsou fuška, a to neustálá, jak často zmiňuje v různých rozhovorech a podcastech psychoterapeut Jan Vojtko, který se věnuje převážně párové terapii. Lidé ve vztazích spolu musí komunikovat, občas se i hádat. Společně se tak totiž posouvají. A celebrity, které jsou spolu dlouho, to mají o to těžší, že jsou všem neustále na očích. Dává tedy smysl, že vědí o lásce hodně. Posouzení jejich vztahových lekcí ale necháme na vás:

1. vztahová lekce od Blake Lively:

Na prvním místě buďte přátelé, milenci až na druhém místě.

Každý chce znát recept na lásku Lively a Goslinga. Jsou spolu již více jak 10 let a mají čtyři děti. Na veřejnosti vždy působí jako naprosto dokonalý pár, který si ze sebe dokáže vždy udělat legraci. Často se totiž pošťuchují, a to nejenom na červeném koberci, ale i na platformě X (dřívě Twitter), kde baví všechny své fanoušky.

2. vztahová lekce George Clooneyho: 

„Najděte všechny věci, které máme společné, a nestarejte se o maličkosti.“

Clooneyovi jsou dalším ikonickým párem, kterým se chce každý inspirovat. „Jsem ten nejšťastnější člověk na světě a vážím si toho,“ řekl George Clooney serveru E! News.

3. vztahová lekce od Meryl Streep: 

Musíte mluvit o všech problémech, které se objeví, dokonce i o těch sebemenších.“

Tento pár oslavil loni 45. výročí od svatby. Klíčem je podle Meryl Streep přitom dovednost naslouchat tomu druhému a řešit věci společně, jak řekla v nejednom rozhovoru.

Mohlo by se vám líbit

Ničí váš vztah stereotyp? Terapeutka radí, jak uniknout všednosti

Jiskření, vzájemné překvapování, lehké napětí. Přesně to a mnoho dalších nevšedností si spojujeme se začátkem vztahu. Když se ale vedle stejného partnera probouzíte každý den po dobu několika let, už vás jen tak něco nepřekvapí. Navíc každodenní kolotoč kolem dětí, práce a domácnosti je tak vyčerpávající, že vyjeté koleje šetří čas i energii. Jak ale docílit toho, aby vaše partnerství nepohltil stereotyp až moc a váš vztah byl stále živý?
marianne.cz

4. vztahová lekce Emma Willis: 

Nevzdávejte se lásky, pokud máte pocit, že stojí za to o ni bojovat.“

Britská hlasatelka si vzala hudebníka Matta Willise už v roce 2008. V dřívějším rozhovoru přiznala, že za ta léta měli okamžik, kdy to vypadalo, že vztah ukončí. Ale nakonec se oba rozhodli na vztahu pracovat, a je za to ráda.

5. vztahová lekce od Beyoncé: 

Zachovejte si nezávislost.“

Když jsem vyrůstala, tak jsem viděla, jaké to je, když se jeden ve vztahu necítí sebevědomě. Cítí se trochu v pasti. Vaši sebehodnotu určujete vy. Nemusíte se v tom spoléhat na druhé. Já jsem byla nezávislá, než jsem potkala svého manžela, a máme takovou přirozenou chemii a opravdový vztah, který je založen na věcech, na kterých by měly být vztahy založeny," řekla magazínu GQ a naznačila, že její nezávislost přetrvává.

Podívejte se, jak to těmto párům spolu i po letech sluší, v naší galerii. Kromě nich tam najdete i další celebrity a jejich moudra o vztazích.

Celebrity a jejich moudra o vztazích
Mohlo by se vám líbit

Kdy za vztah už nemá smysl bojovat? Napoví vám tyto 3 znaky

Vztahy bývají na začátku krásné, ovšem když trvají několik let, prochází partneři mnoha zkouškami. Častým problémem je, že spolu partneři přestanou komunikovat a vztah potom upadá. Jsou ovšem situace, kdy ani ty nejpropracovanější konverzace vztah nezachrání.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Móda
Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Nejlépe oblékané páry světa: 5 dvojic, které vás naučí, jak stylově ladit s partnerem

Životní styl
Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Proč starší ženy často chtějí mladšího partnera? Jedním z důvodů je nová energie a touha po změně

Zábava
Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Kvíz: Vyznáte se dobře v mužích Carrie Bradshaw? Zjistěte, zda víte, před kým upřednostnila pana Božského

Rodina a děti
Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy

Jak udržet ve vztahu jiskru a posílit intimitu a romantiku? Stačí se řídit několika snadnými tipy