Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Lednový úplněk podle čísel a hvězd: Nehádejte se a udržte své ego pod kontrolou

Rok se s rokem sešel a my hledíme vstříc prvnímu úplňku v řadě, který připadne na čtvrtek 25. ledna 2024. Ovlivní jej nakažlivá energie ohnivého znamení Lva a zajímavé číselné kombinace. Den bude mít spád a dynamiku, nudit se rozhodně nebudeme. Co konkrétně nabídne lednový úplněk, nač bude dobré se připravit a čeho se raději vyvarovat? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Ilona Lea Kotková | 24. 01. 2024

První úplněk roku 2024 ukáže věci v širších souvislostech

Každý den je něčím výjimečný a pro úplňky to platí dvojnásob. Dny plného Měsíce s sebou pokaždé přinášejí zvýšenou citlivost, náladovost, často i horší spánek, podobně jako příležitost podívat se na věci v širších souvislostech a nalézt odpovědi na otázky, které nás trápí. Kvůli specifické úplňkové energii a výrazné zátěži na tělo i psychiku se nedoporučují náročné lékařské zákroky a celkově je vždy dobré zůstat co nejvíc v klidu. Namístě je zpomalení a drobná rekapitulace předchozích dnů, odlehčená strava a pozornost obrácená do svého nitra. Může to být objevné a osvobozující, přesto i náročné, vyžadující odvahu čelit vlastním stínům.

Den ovlivní páté znamení zvěrokruhu, vůdčí a majestátní Lev

25. leden v sobě ukrývá mnohé. Vedle přátelských energií ohnivého Lva se projeví touha po sebevyjádření a převzetí kontroly. Lidé, kteří obvykle bývají vidět a slyšet, projeví svou dominanci ještě výrazněji; jejich charisma bude nepřehlédnutelné. Odvahu si však mohou dodat také ti, co se jinak drží raději zpátky. Den bude nakloněný zábavě a hrám, ať v pravém, nebo přeneseném slova smyslu. Bude dobré pozorovat a klidně se i bavit děním okolo, jako bychom sledovali divadelní představení.

Typický zrozenec ve Lvu, jehož energie nadcházející úplněk ovlivní, je člověk s velkým srdcem a zpravidla přátelskou povahou. Lvi bývají šlechetní, vybaveni přirozenou autoritou a schopností inspirovat druhé. Rádi se ujímají vedení, protože v životě potřebují cítit úctu a obdiv okolí. Chtějí být vidět a slyšet, nedokážou jenom tak sedět s rukama v klíně. Pozornost jim lichotí a motivuje k nejlepším výkonům. Lvi bývají přes všechnu svou touhu vyniknout laskaví a velkorysí, plni optimismu a radosti. Vládne jim Slunce, jehož lesk rádi odrážejí. Lidé v tomto znamení bývají zpravidla odvážní a odhodlaní, důstojní a sebevědomí. Ke stinným stránkách jejich povahy patří samolibost a pýcha, jimž mohou snadno podlehnout. Stejně i lenost, zejména v případě, kdy nemají mnoho příležitostí plně rozvinout svůj potenciál.

Mohlo by se vám líbit

Africký horoskop: Jste Baobab, nebo Soudce? Odhalte svůj šťastný den i to, co jste o sobě nevěděli

Africká astrologie je jedna z nejprimitivnějších forem astrologie a je založena na principu geomantie. Zároveň je však považována za jednu z nejpřesnějších forem astrologických průvodců. Přečtěte si, jaké jste africké znamení zvěrokruhu podle data narození, co vás charakterizuje, ale také třeba jaký je váš šťastný den a váš nejlepší smysl.
marianne.cz

Číselné kombinace vyzkoušejí naši trpělivost

Z pohledu numerologie půjde o den rozporuplných číselných kombinací, které ještě podtrhnou přirozenou náročnost úplňku. Důležité bude nepodléhat psychickému pnutí a touze ovlivnit události ve svůj prospěch, nehádat se a zbytečně neriskovat. Naopak se vyplatí všímat si drobných nápověd, které nás dokážou posunout správným směrem. Vyvstanou také karmická témata v rámci mužské i ženské linie rodu a zejména v odpoledních hodinách nás může opanovat milostná touha.  

0-6 hodin

Čas, kdy většina z nás odpočívá na lůžku, může být užitečná nejen ve smyslu tolik důležitého odpočinku. Noc budou provázet živé a mnohdy i užitečné sny obsahující některé z důležitých témat rodu.

6-12 hodin

Ranní a dopolední hodiny přinesou na jedné straně potřebu sdílet s druhými své pocity a cítit náruč blízkého člověka, na straně druhé se může projevit touha vyniknout a ukázat svou sílu. Číselné kombinace přejí plození, ať si pod tím představíme cokoli. Skvěle fungovat bude hlava, zejména v době mezi devátou a polednem. Dokážeme-li se na sebe dobře napojit, přijít mohou skvělé nápady i odpovědi na otázky které potřebujeme vyřešit.

12-18 hodin

Odpoledne nás zpočátku trochu nastartuje. Budeme netrpěliví, se sklonem k agresivnímu jednání. Důležité bude ustát své vnitřní pohnutky a udržet se především v klidu. V pozdějších odpoledních hodinách příjemně zpomalíme a zatoužíme po teple a klidu domova.

18-24 hodin

Večer s sebou opět přinese chaos a potřebu trochu rozvířit energii okolo. Vyplatí se však nepodléhat této tendenci a snažit se co nejvíc zklidnit. Nepůjde to úplně snadno, je to ale to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat. Alespoň v případě, že si chceme odpočinout.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace