Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Místo zaslíbené? Italské Trentino láká na turistiku i vysokou životní úroveň

Info ikona
Trentino

Existují města, regiony nebo státy, ve kterých se lidem žije o chlup lépe. A přesně k takovým místům se řadí italská provincie Trentino.

Když se řekne místo pro život, většinou si představíme skandinávské státy, jako je Dánsko, Švédsko nebo Norsko. Pravdou ale zůstává, že kombinaci vysoké životní úrovně a dechberoucí přírody můžeme naleznout také v Itálii, konkrétně v provincii Trentino. Důkazem je první místo v žebříčku „Generation quality of life“, které provincie obdržela v roce 2022 na Festivalu dell'Economia di Trento.

Mohlo by se vám líbit

Trentino pro všechny

Není žádným tajemstvím, že Trentino se pyšní vysokou nadějí dožití, širokou nabídkou sportovních aktivit pro děti, nízkou spotřebou léků na chronická onemocnění, vysokou plodností i vysokým počtem knihoven. Pokud všechny tyto ukazatele smícháme dohromady, vznikne nám recept na dokonalou provincii, která je nejen vyhledávaným cílem zahraničních turistů, ale také samotnými Italy. Podle zpravodajského webu Il Sole 24 Ore je nejlepším místem pro život s dětmi město Aosta, mladí lidé budou spokojení ve městě Piacenza a seniory nadchne Cagliari. V případě, že bychom měli označit město, ve kterém budou spokojené všechny generace, pak ukážeme na Trento!

A když už jsme u žebříčků, nesmíme zapomenout, že Trento bodovalo také ve zprávě Urban Ecosystem Report, která analyzovala města z hlediska udržitelnosti městské infrastruktury. V Trentu se za poslední rok zlepšily nejen hodnoty oxidu dusičitého, ale také roste procento tříděného odpadu a procento lidí, kteří k přepravě využívají cyklistické kolo. Suma sumárum, zdá se, že Trento může být nejen ekologickým vzorem pro další evropská města.

Info ikona
Trento

Vzhůru do Trentina

Chcete na vlastní kůži zjistit, jak se žije v zaslíbeném městě? Nezbývá nic jiného, než do Trenta vyrazit! Kromě krásného města na vás v okolí čeká i mnoho zajímavých turistických cílů, které byste neměli přehlédnout. V žádném případě nevynechejte největší městský park Bosco della città, který má rozlohu zhruba 17 hektarů. Kromě příjemné procházky mezi duby, jasany a habry se můžete těšit také na panoramatický výhled na celé údolí ředy Adiže.

Pokud patříte k lidem, kteří nejraději nosí pohorky, pak pro vás máme dobrou zprávu. Provincie Trentino je prošpikována mnoha turistickými trasami. Ideální jsou například cesty okolo horských jezer. Doporučujeme například procházku okolo jezera Santo, která vám zabere zhruba 4 a půl hodiny. Odměnou vám bude příjemná trasa v obklopení lesů a luk. Méně zdatní turisté naopak ocení procházku k jezeru Laghetto delle Prese, která trvá necelých 90 minut. Procházka z velké části vede po lesní cestě a zamilujete si ji nejen během krásných podzimních dnů.

Trentino není jenom pro sportovní nadšence, kteří prahnou po turistice nebo cyklistice. Možná vás překvapí, že v této provincii objevíte nespočet kouzelných vesniček, hradů a měst. Do svého cestovatelského itineráře rozhodně připište malou středověkou vesničku Canale di Tenno, která se nachází nedaleko jezera Garda. Nezklame vás ani vesnice San Lorenzo in Banale, o které se hovoří jako o jedné z nejkrásnějších italských vesnic.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku