Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Kde Bella Italia v Praze přijímá své „Amici“?

Info ikona
losteria

Praha ožívá dalším místem, kde se budete alespoň na chvíli cítit jako v Itálii. V L’Osteria Masaryčka vás čeká kromě neopakovatelné italské kuchyně i krásný designový prostor a italská atmosféra.

Promotion | 4. 10. 2023

S více než 163 restauracemi v 8 zemích je L'Osteria ve světě gastronomie jistotou. A teď, v srdci České republiky, v budově navržené světově proslulým ateliérem Zahy Hadid, je Masaryčka připravena navázat na úspěch své starší sestry, L’Osteria Národní. A protože fanouškovská základna L’Osteria stále roste, je velmi pravděpodobné, že si na klasickou obří pizzu nebo pro nově zařazená veganská jídla dojdou další noví hosté. 

Info ikona
pizza

Zasloužený úspěch a růst

Věděli jste, že L’Osteria Národní, která byla otevřena v roce 2018, se zařadila mezi 5 nejúspěšnějších poboček v Evropě? Je to neochvějný důkaz toho, že v Česku zkrátka milujeme italskou kuchyni. Majitel restaurací L’Osteria, Zbyněk Pokorný, říká: „Letošní rok přivítá L`Osteria Národní svého půlmiliontého hosta. Lokalitu Masaryčka jsme si vybrali dokonce jako první místo pro L’Osterii v Praze. Jednání začala v roce 2017, poté jsme čekali na realizaci. Vzhledem k plánované rekonstrukci Masarykova nádraží a propojení centra Prahy s letištěm Václava Havla to považujeme za místo s obrovským potenciálem. Co se týče interiéru, tak Masaryčkou zahajujeme novou modernější etapu řetězce restaurací L’Osteria“.

Info ikona
interiér restaurace losteria

Nejen jídlo, ale především zážitek

Rodinná atmosféra spojená s příjemným ruchem, kvalitním jídlem a osvěžujícími nápoji, vytváří v L’Osteria atmosféru, která připomíná vyhřátý italský dům v sousedství. V promyšleném interiéru, inspirovaném srdečným italským designem, se budete cítit jako v samém srdci Itálie, i když jste mimo její hranice.

Restaurace L’Osteria nabízí rozmanité menu, jehož součástí jsou lahodné antipasty, čerstvé saláty, autentické těstoviny a mnoho dalšího. Neodmyslitelnou součástí tohoto menu je však bezesporu křupavá pizza obřích rozměrů. S průměrem 45 centimetrů přesahuje okraje běžného talíře a stává se tak častou volbou párů či skupin, kteří si objednávají jednu pizzu s různými oblohami na každé polovině. A pro ty, kteří preferují veganskou stravu, L’Osteria nově rozšířila své menu o veganské speciality, včetně pizzy Forza a Maccheroncini Colorati.

Info ikona
jídlo losteria

Itálie, kam oko dohlédne

Interiér L`Osteria Masaryčka s důrazem na detail, otevřenou kuchyní a italský vkusem vytvořil Ing.arch. Radim Hubička.

 „Interiér v sobě snoubí kontrastní prvky – industriální motivy v podobě přiznaných instalací technologií a syrového provedení ocelových konstrukcí kontrastují s romantickou retro atmosférou evokovanou černobílými fotografiemi, barevnými grafikami z bedekrů, měkkostí sametu na sofách a užitím starožitného nábytku. Spojujícím všudypřítomným motivem provázejícím celým interiérem je motiv pestrobarevných plovoucích „ker“ – jednak jakožto pestrých kamenů na terrazzu, které je užito na podlaze, ale i stolních deskách, tak i jako grafického prvku přecházejícího na stěny. Barevnost je inspirována tyrkysem mořských lagun, oranžovou sicilských pomerančů a růžovou benátských fasád. Rozmanitost podlahy je dotvořena plovoucími dřevěnými „krami“ přecházejícími v obou podlažích v dominantní kovové schodiště, které propojuje přízemní část restaurace s centrálním barem s patrovou částí s otevřenou kuchyní,“ popisuje interiér Ing. arch. Hubička.

Investice do restaurace L`Osteria Masaryčka byla přibližně 2, 3 milionů euro.  

Info ikona
interiér losteria

Spolupráce pro dobrou věc

S otevřením pobočky L’Osteria Masaryčka zahajuje restaurace spolupráci s Nadací Terezy Maxové. Z každého jídla Menu della casa se sezónními ingrediencemi poputuje 50 korun na projekt Teribear. Navíc bylo pro nadaci Terezy Maxové na slavnostní otevírače vydraženo 370 000 Kč. 

Chcete zažít Itálii uprostřed Prahy? Navštivte novou pobočku na adrese Na Florenci 4, Praha 1. Mají otevřeno od pondělí do soboty od 11:00 do 24:00 a v neděli a svátek od 12:00 do 24:00. 

Měření