Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nejkrásnější svatební šaty, které se kdy objevily na filmovém plátně

Co by to bylo za romantický film bez svatby na konci? A co by to bylo za svatbu bez skvostných svatebních šatů? Podívejte se na ty nejkrásnější svatební róby, které jsme kdy mohli vidět na filmových plátnech i televizních obrazovkách.

Eliška Vrbová | 11. 01. 2019

Jedny z nejikoničtějších svatebních šatů poslední doby jsou rozhodně ty od Vivienne Westwood, které Sarah Jessica Parker v roli Carrie Bradshaw oblékla ve filmu Sex ve městě na svatbu s panem Božským. Svatba se sice nakonec konala o něco později a za jiných okolností, šaty se však staly naprosto nezapomenutelnými.

O mnoho let dříve však laťku nasadily velmi vysoko šaty, v nichž se před filmovou kamerou vdávaly hollywoodské ikony Elizabeth Taylor ve filmu Nevěstin otec, Audrey Hepburn Funny Face či Julie Andrews v pěti Oscary a dvěma Zlatými Glóby ověnčeném snímku Za zvuků hudby.

Ani seriálové svatební šaty nezůstaly pozadu. V Sexu ve městě jsme mohli Charlottiny šaty obdivovat hned dvakrát - na svatbě s Treyem a následně na druhé svatbě s Harrym. I Blair Waldorf se v seriálu Super drbna vdávala dvakrát, jednou v bílé róbě od Very Wang, podruhé ve světle modrých šatech s dlouhým rukávem od Elie Saab. V seriálu Přátelé se také objevily několikery svatební šaty - Monicy, Rachel i Phoebe. Všech třiadvacet úchvatných svatebních šatů, které jsme vybrali, si můžete prohlédnout v galerii. A pokud i vás letos čeká svatební den, určitě vás nejedny inspirují.

Nezapomenutelné filmové svatební šaty